Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.500
  Допаѓања:
  245.195
  Пол:
  Женски
  143-470 tel li broj e?
  Svrtev ama veli ne postoi brojot
   
 2. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  3.675
  Пол:
  Женски
  Штотуку донирав успешно на бројот,да не си вртела по грешка друг број
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.500
  Допаѓања:
  245.195
  Пол:
  Женски
  не еве пак пробав несака
  Незнам навистина зошто.Ќе пробам вечер од кај маж ми да вртам
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.453
  Допаѓања:
  129.622
  Пол:
  Женски
  Од А1 само, не е од Телеком. И јас не можам на бројот, на сметка уплатив директно.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Има ли некој болјер да донира што не му треба.
  Многу е потребен на едно многучлено семејство.
   
 6. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да донирам облека во Црвен Крст, како оди се тоа, донирал некој да ми пише?
   
 7. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Не прават веќе Црвен крст како порано.
  Им носиш а они продаваат.
  Земаат ги перат и ги продаваат.
  До пред некое време продаваа со симболични цени ама сега од пазар да купиш ново поефтино е од кај нив.
  Во таа продавницата копче.
  Ако сакаш стварно да донираш на некој што нема пиши во Дај не фрлај.
   
  На GABRY му/ѝ се допаѓа ова.
 8. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Каде е тоа Дај не фрлај?
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.171
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Женски
  група на Фејсбук. И да,повеќе ќе усреќиш таму одколку што во црвен крст што ќе однесеш. А има и една друга група мислам од срце за срце се викаше. Е таа ја водат баш за лица кои се загрозени и имаат потреба

  Каква облека имаш за донирање?
   
 10. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Таа на отец Оливер? Се мислам помеѓу таа организација или во Црвен Крст, имам многу облека затоа не знам дали ќе ја собере во нивните контејнери, ама ќе се договорам со нив таму.
   
 11. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Мене тоа со Отец Оливер не ми е многу верно.
  Да он дава помош и тоа е за секоја пофалба.
  Ама види сега бара да се однесе потврда за невработен дека си и од управа дека немаш приходи каде секако не пишува дека земаш социјално и да земаш.
  И сега некој седи дома не работи му носат 2-3 пати месечно храна он си зема социјално си живее живот.
  А ти мисли како да поминеш месец и сметки да платиш.
  Затоа мислам дека не се реално а он помага да и тоа е за секоја пофалба.
   
 12. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Не е таа на отец Оливер оваа е друга пишуваш дека имаш за донирање и кој му треба ќе ти пише.
   
 13. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Мене не ме измачуваат овие мисли, донирам од срце затоа што така сакам, а кај кого ќе стигне мојата донација нека одлучат тие на кој ја давам. Јас сум пред себе чиста не ме интересира понатаму кој што прави. Отецот е за пофалба.
   
  На GABRY и нина122 им се допаѓа ова.
 14. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ако вака секој може да пише значи може и да ми пише некој што има се ама сака да искористи донација. Нели е подобро да дадеш во Црвен Крст или кај отец Оливер па тие да одлучат дека подобро знаат на кој навистина требаат донации?
   
  На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Пиши му на Отец Оливер ќе ти каже каде да однесеш.
   
  На H.ava му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.171
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200222_163114.jpg
  На оваа мислев. Ама и таа организација на отец Оливер е добра. За во црвен крст и јас сум давала ама кога видов дека на едни цигани им издадоа пакети облека а тие на 20 метри ги отпакуваа и се што не им се свиѓаше ги фрлија во контејнер .... Е од тогаш се подазмислив дали некогаш ќе дадам во црвен крст.
   
  На H.ava му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.171
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Женски
  На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Отецот повеќе не собира алишта! Пишете ми во инбокс ќе ви кажам каде треба...
   
  Последна измена: 23 февруари 2020
 19. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Е баш ја погоди, од оваа мема поголем преварант. За неа допрва ќе се слушне. Најдобро или идете на лице место или контактирајте такви луѓе па договорете се. За оваа, добро знам што зборувам .
   
  На нина122 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 20. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.883
  Пол:
  Женски
  Почитувани, сите што сте во можност ве молам да донираме за да и помогнеме на мојата пријателка. Ви благодарам
   

  Прикачени фајлови: