Форумџика на годината 2020

Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
 2. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Женски
  Ајде да помогнеме телото на починатата да биде донесено во родниот крај.
  20201008_174903.jpg
   
 3. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  imam obleka XS/S sto bi sakala da ja podaram ako i treba na nekoja neka mi pisi poraka
  ima i zimna no poveketo e letna
   
 4. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  16
  Lugje, ova sto go baram ne e nesto najneophodno no edna kuklicka od 16 godini so denovi me moli da i pobaram lamba za susenje nokti. Majkata e sama so dvete devojcinja, im pomognavme na sekoj nacin sto ni bese dostapen, ama devojcevo si ima darba i me raduva sto od sega saka da proba i nauci nesto sto mozebi utre ke i koristi. Ve molam ako nekoj ima lamba za nokti susenje koja ne ja koristi da ja donira na ova devojce. Vi blagodaram.
   
 5. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  nekade gledav po 300 i 600 den imase takvi lambi no ne mi teknuva kade
  ako naletam pak ili mi tekne ke ti kazam
   
 6. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  129
  На фејзбук има една група Дај не фрлај можеш таму да ги дадеш работите кој не ти се потребни.
   
  На magnolija09 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  129
 8. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Девојки, ве молам за инфо ако некој знае..

  Со броеви од телекабел може да се донира?
   
 9. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  7.499
  Пол:
  Женски
 10. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
 11. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
 12. snegulka55555

  snegulka55555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  67
  Leleelelel kako se nerviram ejjjjj!!!:@:@:@:@
  Dodeka politicarive si gi brisat gazinjata so banknoti od 200 evra, na siromasite, bolnite im donirame so SMS poraki za da im go spasime zivotot:@:@:@!!!!
  Poraka do site glavi vo Makedonija (a tie sto se glavi ni eden makedonski pisatel ne znaat):
  - Sto ke si go brisete gazot so banknoti od 200 evra, tie banknoti nemora da doprat do vasite gomna tuku mozat da spasat necii zivot. Vie gi imate nasite pari, nie vi gi vrakame vasite dolgovi:@:@:@, se sto ste kupile tie se kupeni od sirotite pari sto ni gi ukradivte nam!!! A ovaa porajka mozam da kazam deka e posebna za Zoran Zaev!!!:@:@:@
   
  Последна измена: 26 ноември 2020
  На hermosa и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
 13. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.117
 14. snegulka55555

  snegulka55555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  67
  Јас ќе донирам, но каде е зајко сега да донира барем 200 евра или пак со таа банкнота ќе се брише?
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.864
  Допаѓања:
  51.789
  Пол:
  Женски
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  52.147
  Пол:
  Женски
 17. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  7.499
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/donacii/

  Потребен е итно лек Литиум,за детенце со нарушување кој мора редовно да го пие. Истиот го има во Грција. Доколку некој оди во Грција и може да помогне, ве молиме пишете ни во инбокс за контакт од мајката. Трошокот ќе биде покриен. Ви благодариме.
   
 18. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  2.060
  Пол:
  Женски
  Итно и е потребно храна, памперс, облека на една мајка во Гостивар, јас не сум од Гостивар, случајно ја запознав преку фб преку една донација. Кој колку може барем тие во Гостивар што сте ако можете и 50 ден да и дадете и е од помош. Живее со бебенце од 2 месеци и момче од 6 години. Доколку некој може и сака да помогне да ми пише, да ви дадам нејзин број, да се слушнете со жената.

  Знам дека е лошо време кај сите, ама таа живее во ептен лоши услови според тоа што ми кажа.

  Секоја помош и е добредојдена :l:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  3.568
  Допаѓања:
  90.956
  Пол:
  Женски
  Може ли да го копирам ова во тукашна тема која повеќе ја читаат?
   
 20. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  2.060
  Пол:
  Женски
  Да, секако дека може, се надевам дека барем од малце ќе можеме да помогнеме :l:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.