Форумџика на годината 2020

Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.864
  Допаѓања:
  51.789
  Пол:
  Женски
  Од група на Фб
  FB_IMG_1608006316646.jpg
   
 2. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  36.634
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1608548752533.jpg
  *Сметката е на име Петре Јошески
   
  На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски

  Убава акција
   
 4. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.082
  Пол:
  Женски
  IMG_20201222_223915_350.jpg
  Мајки, девојки, момци, пред се' луѓе.
  Секогаш сме биле, сме и ќе бидеме хумани. А овде сме многу потребни. Се работи за 35 год млад живот, сопруг, син, брат, другар и татко на две мали деца.
  Споделувајте,ве молам!!!
   
  Последна измена: 22 декември 2020
  На Amellie13, CameliaMiller и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
 5. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  36.634
  Пол:
  Женски
  Отворени се броеви и на Телеком и на А1.
  Донирајте и/или споделете.
  FB_IMG_1608740565920.jpg
   
 6. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.345
  Пол:
  Женски
  Ако има некој од Велес или воопшто некој што е во можност да помогне... Деветочлено семејство со мали дечиња, во никакви услови.. Донирајте, храна,облека, покуќнина, ако сте во можност помогнете на било кој начин. За жал немам некои подетални информации за контакт, пишав на странава но не ми одговорија уште.

  Screenshot_20210108-214856.jpg
   
 7. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  10.194
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Скопјанецот Боро Стаиќ, кој седум години е парализиран, сега е заболен и со коронавирус. Тој и неговото семејство бараат помош од хуманите граѓани за собирање средства бидејќи им е потребен апарат кој го викаат „машина која спасува живот“, бидејќи Стаиќ не може да се искашла и при такви ситуации се гуши. Според страницата каде што се собираат средствата, потребни се 9.500 американски долари.

  „Поради повреда од негова 18-та година, Стаиќ е парализиран од вратот надолу, сите четири екстремитети (квадиплегија). Во моментов се наоѓа во болница каде што е хоспитализиран поради Ковид-19. Тој апарат е машина за асистирано искашлување која доведува воздух во белите дробови и го исфрла брзо назад за да се исчисти секретот од дишните патишта. Ве молиме да помогнеме на Боро за неговите родители да можат да го набават апаратот и одредени дополнителни потрошни делови за истиот“, стои на интернет-страницата „Гоуфаундме.ком“ каде што може да се донира.

  Стаиќ ѝ е познат на јавноста бидејќи осум години ја бара правдата за неговата парализираност, а вината ја бара кај лекари, за кои тврди дека направиле пропусти при неговото третирање во 2012 година. Во јануари минатата година, охридскиот суд донесе ослободителна пресуда за обвинетите.