Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. TinnaS

  TinnaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Потребна е облека за самохрана мајка на две ќерки, моментално ја изгуби работата поради короната.
  Кој може да донира нека ме контактира.
  Благодарам !
   
 2. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  4.366
  Пол:
  Женски
  Колку год имаат девојчињата?
   
 3. TinnaS

  TinnaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  17 и 22.
   
 4. TinnaS

  TinnaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Носат број Л и ХЛ.
   
 5. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.510
  Допаѓања:
  10.517
  Пол:
  Женски
  Не знам каде да го пишам ова.
  Денес бев во Аеродром. Т. Е. Во Бисер.
  Ми падна жал кога видов човек што проси.
  Беше бос и седеше покрај семафорите, првите семафори за да премине кон Капитол.
  Ептен чоекот ми остана в ум....
  Гревота е бе луѓе....
  Како да помогнеме..?
   
 6. P. S. 94

  P. S. 94 Нов член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2021
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali. Moze nekoj da mi pomogne za bebe potrebni raboti blagodaram
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.736
  Пол:
  Женски
  На Facebook најбрзо се шират вакви информации. Пиши во Хуманитарна организација Св. Спас, група е, многу добро работат и помагаат на кои треба. Повеќе луѓе да видат и некој можеби ќе го пронајде ако вообичаено се движи таму. Прво да го најдат, па ќе соберат донации.
   
  Последна измена: 26 февруари 2021
  На Verinkova.b и GirlLove им се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  4.206
  Пол:
  Женски
  Обрати се на Иван Исцелител тој редовно помага на оние кои имаат потреба
   
 9. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  1.299
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2021-03-05-01-23-15-381_com.android.chrome.jpg
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. P. S. 94

  P. S. 94 Нов член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2021
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo ve molam za pomos samohrana sum so. Malo detence mi treba pomos za smetki ako ne. Platam ke bidam isklucena celata suma e vkupno otkolku 6700 den ke vi bidam blagodarna
   
 11. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  11.224
  Пол:
  Женски
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.231
  Допаѓања:
  176.649
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sass

  sass Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tigarce

  tigarce Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  407
  Браво, многу добра идеја. (y)

  Се надевам секој од нас ќе плати некоја сметка и ќе им помогне на овие луѓе (се разбира доколку е во финансиска можност). :)
   
  На g8lQQk и Meckicja им се допаѓа ова.
 15. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  11.224
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е сигурна, инаку не би го пуштила линков тука.
  До душа, што е 100% сигурно? :D
   
 16. No name 123

  No name 123 Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  На tigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tigarce

  tigarce Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  407
  За истото бебенце. :l:

  На сликава е трансакциската сметка за донација.
  Наскоро ќе има можност за донација и преку мобилен.

  EySJ1JHW8AQ3vpo.jpeg
   
  На No name 123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.343
  Допаѓања:
  123.614
  Пол:
  Женски
  Дали ја прочита објавата на Систина вчера?
  Сликава треба да биде отстранета.
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tigarce

  tigarce Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  407
  Немав прочитано, но сега побарав на фб страната на Систина.

  Мислам дека не станува збор за истиот случај, бидејќи различни се и приказната, името на жената, трансакциската сметка, iban и swift бројчињата.
   
  На No name 123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.343
  Допаѓања:
  123.614
  Пол:
  Женски
  Немав приметено,првично зборуваше за истава слика со други сметки, после се огласи бабата.