1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

  1. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20210410-155104.png
     
    На Vindetta, Писана и _Naumche_ им се допаѓа ова.
  2. Писана

    Писана Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Се јавив и велат дека хуманитарната акција е заврпена и целта исполнета. Мило ми е:l:
     
    На IRBBB, Suhan, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Баш ми е мило. :sun:
     
    На Писана му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Писана

    Писана Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    А каде треба да се испратат? Има ли некаде да се заврти или сметка? Како да донираме?
     
  5. Писана

    Писана Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Точно е се што кажа, мене ми се кине срцето кога гледам колку луѓе имаат мака и имаат потреба од најопходни работи за преживување. Не знам како може толку бездушни да се. Во Македонија има толку многу социјални случаи од различен вид и за што за некои лажговци, неписмени и продадени души-политичари кои си го полнат џебот од нашите маки.:u:
     
    На hermosa и Meckicja им се допаѓа ова.
  6. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е спомнат до сега, но со нпвиот закон за учебници што излезе решив да го споделам.
    Има еден дечко од Кавадарци што собира стари и не потребни компјутери и делови од компјутери. Потоа ги поправа и ги дпнира на семејства што не можат да си дозволат да им обезбедат на дечињата компјутер. До сега има донирано повеќе од 800 компјутери а акцијата е активна повеќе од 4 години. Побарајте на фејсбук Донирај компјутер и разгледајте, секој ден апдејтира дечкото што како.
     
    На Meckicja и Писана им се допаѓа ова.
  7. Писана

    Писана Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мато Кристиќ од Чаир има 63 години, уште како млад останува без работа, а поради болните мајка и татко неуспева да основа семејство. Тој денеска живее само во стан во кој нема ниту струја ниту средства да се прехрани. Мато денес продава стари делови за автомобили или железа, дневно вади по 30, 50 денари, а некогаш се враќа и со празни џепови.Зема социјална помош од околу 2000, која мора да ја распредели за цел месец. Но што попрво, неможе да се прехрани, а камоли сметките. Тој е принуден да живее во мрак и во ри зик да го изгуби станот.
    Се насочив на пазарот каде продавав делови од стари коли, и стари мобилни телефони, но од тоа сега ништо. До пазар одам со автобусот, честопати и ме каз нувале, и покрај тоа што им велам дека сум социјален случај.

    -Имам денови и кога не сум јадел, или пак јадам леб и кромид.

    -Станот е од мојте родители, но тие го одплаќале и останало уште 5 илјади евра, јас тие пари ги немам, и сум под ри зик да го загубам. Мајка ми кога беше бо лна мораше греалката да работи цело време, одтогаш имам наталоженмо долг од околу 3 илјади евра.Тој живее гладен, во мрак и студ, а осаменоста можеби е и поголема болка од овие другите.Доколку сакате на било кој начин да му помогнете на Мато, кој во емисијата ,,Срце на Дланка” си ја отвори душата, тоа може да го направите на 075- 304- 405
     
    На Vindetta му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    41.865
    Пол:
    Женски
  9. Suhan

    Suhan Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
  10. VeraL

    VeraL Нов член

    Се зачлени на:
    1 мај 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Последна измена: 1 мај 2021
  11. VeraL

    VeraL Нов член

    Се зачлени на:
    1 мај 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Го постирам и барањето за поддршка од семејството..може да се уплаќа и на сметка во Македонија..
    Да помогнеме колку можеме :l:


    IMG-958a90536086234cacdf9e6416b19b4b-V.jpg
     
  12. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    207
    Пол:
    Женски
    Во Zara,Massimo Dutti, Berhska во Скопје Сити Мол, можете да донирате облека со ставање во Caritas кутија.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    Здраво членки, ме интересира како се покренува кампања на Го фоундме. Мислам дека не може од земјите од Балканот . Имам пријателка самохрана мајка заглавена е во долгови, оставена од типов уште дур беше трудна, сама гледа 5 месечно дете не знам како да и помогнам. Ви благодарам.
     
  14. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    https://www.gofundme.com/f/help-nikola-mitrevski-to-recover?utm_campaign=p_cp share-sheet&utm_medium=copy_link_all&utm_source=customer

    Здраво девојки,

    проследувам линк од gofundme кој може и колку може да донира. Станува збор за пациент со ковид, хоспитализиран веќе скоро месец дена, трошоците се огромни и семејството е исцрпено финансиски.

    Секоја помош е добредојдена.


    Во однос на покренување донации, да мора да биде преку личност и сметка од некоја европска земја, од Мк не може :( .
     
    На Vindetta му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    Претпоставував дека, е така. Благодарам.
     
    На Vindetta му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Reina.Gitana

    Reina.Gitana Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2020
    Пораки:
    1.794
    Допаѓања:
    19.152
    Пол:
    Женски
    Јас имам доста облека и обувки за давање, чувам уште од кога сум била бебе и имам и облека што ми останала и би одговарала за повеќе возрасти за деца. Имам план да ги дадам во Црвен крст Охрид, но ако знаете конкретно на кого му се потребни би ги донирала. :)
     
    На Vindetta му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Od iskustvo ke ti kazam nosi gi vo crven krst najubavo
     
    На Vindetta и Reina.Gitana им се допаѓа ова.
  18. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    ITNO! POTREBNI SE 35 000 DOLARI DA SE SOBERAT ZA TRANSPLATACIJA! ILI NEKOJ AKO ZNAE ILI RABOTI VO ZAN MITREV ILI SISTINA - ZIVOTOT MU ZAVISI NA MALOTO DEVOJCE - DO PONEDELNIK TREBA DA SE PLATI.....ZA INFO JAVETE MU SE DIREKTNO NA TATKO I, SE VIKA JOHN SHAVES, OD ANGLIJA E, CUPETO E HOSPITALIZIRANO VO TURCIJA! IMAM SAMO GOOGLE HANGOUT OD NEGO NA MEIL johnshaves10@gmail.com.....

    ili pisete mu na meil direktno
     
  19. MariеS

    MariеS Нов член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
  20. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    207
    Пол:
    Женски
    Преку кампањата „Чукни во дрво“, со секој преглед на видео спотот на дигиталните канали на „Алкалоид“, Јутјуб, Фејсбук и Инстаграм, компанијата ќе донира по еден денар на Клиниката за детски болести. Кампањата почна денеска, а ќе трае до 20 септември.