1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Донирајте и помогнете на малиот Кристијан

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од viki44e, 24 јули 2011.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Здружението ,, Македонска зора ,, и Хуманитарната организација
  ,,Светлина на дланка ,, заедно со родителите на малиот Кристијан и нивните пријатели започнуваат со хуманитарна акција за собирање на парични средства за оперативен зафат на срцето на малиот Кристијан .
  Кристијан е шесмесечно бебе од Штип родено со Даунов синдром и тешка срцева мана за која што е неопходна итна хируршка интервенција во клиничкиот центар во Софија - РБугарија.
  За оперативниот зафат се потребни парични средства кои во моментот родителите не се во можност да ги обезбедат и затоа се упатува апел до сите кои што се во можност да помогнат донирајки финансиски средства на жиросметка 300057077030163 / КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА со назнака за Кристијан Миленковик .
  Воедно добредојдени се сите форми на помош во вид на бебешка испомош за малиот Кристијан .
  Контакт 077 / 978 -455
   
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  ...срцее...сеа донирам обавезно...да даде Господ да се излечи
   
 3. georgieva

  georgieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
 4. georgieva

  georgieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Има и броеви на Т-mobile и VIP каде што може да се донира:

  070/143-193
  077/143-500
   
  На Boom му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hajdi22

  Hajdi22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  373
  Пол:
  Женски
  Da da sekako