1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Донирај за остварување на сон, донирај за Неделка

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од nedelce, 12 октомври 2018.

 1. nedelce

  nedelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Добро вечер драги пријатели.
  Дел може знаат дел може незнаат дека боледувам од парализа (Hemiparesis l.dex),за која собирав средства да се оперирам во Март 2018.Ви благодарам за тогашната подршка и со надеж дека нема да ме оставите на пола пат кон долгогодишниот сон а тоа е знаете-да оздравам.Додуша тоа е сон на секој болен човек особено кога знае дека здравјето може да му го смени животот на подобро а тоа е да најде полесно работа и да не се чуствува отфрлен од средината.Операцијата можам да кажам дека помина драстично успешна а тоа ќе ви го докажам набргу во мојата група https://www.facebook.com/donirajzanedelka/ при што ќе направам видео пред и потоа па сами ќе се уверите во ова што го кажувам.
  Сега почнувам следна фаза а тоа е собирање средства за рехабилитација која ќе треба да биде реализирана 28.01.2019 во Semmering,Австрија.Рехабилитацијата ќе трае 12 дена и чини 7000 евра со патнички трошоци (со придружник).СЕГА може да донирате и на Т-mobile со повик на 070/143-454 без префикс и на Вип со повик на следниот број: 077,078/143-464-без префикс или преку трансакциска с-ка.Донирај за остварување на еден долгогодишен сон. SHARE ЗА ПОДРШКА ❤️
   

  Прикачени фајлови:

 2. nedelce

  nedelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Почитувани пријатели и почитувана подршко,здраво,продолжуваме со борбата.Тешка но остварлива и многу сум среќна што со секоја нова борба.Имам нови и нови резултати.Со помош на операцијата раката ми се опушти,говорот ми е многу подобрен уште првиот ден по операцијата а како заздравував говорот се повеќе и повеќе се оправуваше.Во Јануари 2019 бев на рехабилитација која чинеше 7000 евра за 14 дена многумина би биле скептични во однос на резултатот кој би можел да се достигне но јас ќе ти кажам една прекрасна вест дека прстите на раката уште повеќе ми се исправени и можам да држам телефон во раката предтоа немав сила за такво нешто исто така без проблем можам да држам кеса во раката кога пазарувам до 2,3 кг.подолго од претходно.Претходно имав страшни болки и немав сила а сега имам и мускулчиња на раката што значи се опоравува[​IMG]Но борбата не застанува тука сега во Септември морам повторно да одам на операција која ќе ме чини околу 5000 евра (со пост-оперативни третмани) и со патни трошоци.Хуманите граѓани може да донираат на 143-464 доколку се на ВИП или ОНЕ.И пред се сакам да им се заблагодарам од срце за насмевката кои ми ја овозможија и радоста која е бесценета.Ви благодарам од срце.
  Сметка за донации
  210 5016724851 07
  Неделка Чукчуковска
  НЛБ банка АД Скопје

  Сметка за донации од странство
  IBAN MK07210501672485107
  Nedelka Cukcukovska
  SWIFT TUTNMK22
  NLB BANKA AD SKOPJE
   

  Прикачени фајлови: