Донирање коса

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Ekstaza, 9 јуни 2015.

 1. Ekstaza

  Ekstaza Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Имам долга коса до половина и сакам да ја скратам, па се сетив дека можам да ја донирам за од неа да се направи перика за лицата на кои им треба. Дали почна да се применува оваа пракса и во Македонија, како и во некои од соседните земји, или се` уште не, па ќе морам да се истрижам без да ја дарувам? Ако да, наведете ми и во кои фризерски салони може да се стори тоа. Однапред благодарам.
   
  На SKORPOIONKA и Sigma* им се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.629
  Допаѓања:
  103.830
  Пол:
  Женски
  Косата не треба да е фарбана нити шатирана треба да е твоја.
   
 3. Ekstaza

  Ekstaza Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Да, моја е, не е ни шатирана, ни фарбана и здрава е. Имаш информација во кои салони (и дали) се прави тоа во Македонија?
   
  На SKORPOIONKA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  1.415
  И јас сакам да шишам многу долга коса. Успеа ли да најдеш каде може да се донира?
   
  На LUCERKA и Winter Lady им се допаѓа ова.
 5. fenu

  fenu Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Јас најдов една асоцијација во Белгија, мене ми е блиску, не знам дали ти помага, ама еве ја адресата:

  ASBL Think-Pink, Sint-Pietersmolenstraat 23, 8000 Brugge, Belgique

  Велат дека може по пошта да им пратиш, има повеќе информации онлајн, Веб страната им е: http://www.coupedeclat.be/
   
  На SKORPOIONKA и Ekstaza им се допаѓа ова.
 6. Ekstaza

  Ekstaza Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски

  Благодарам многу, Фену, ќе размислам за ова, а може и во Белград, секако планирам да одам таму наскоро :)
   
  На meckicka и fenu им се допаѓа ова.