1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Допрени од љубовта (Baciati dall'amore) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 23 февруари 2013.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Оваа среда почна нова италијанска хумористична серија „Допрени од љубовта“ :)
  Ја гледа ли некој серијава? Јас изгледав една епизода и многу ми се допадна :D
  Се воодушевив од италијанскиот хумор :lol: , а и ликовите ми се многу симпатични. :)

  [​IMG]
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам серијата, ептен е хумористична, посебно ми беше смешен тој што го обвинуваа дека е мафијаш, потоа дечково што е татко на три деца, а брат му ( мислам дека му е брат) ми беше смешен кога отиде на аудиција :D кога и рече на комисијата каков договор да направат :D Интересна ми е серијава.Ама чим почнала во средата, добро е што почнав од почетокот да ја гледам.Ми се допадна серијава :)
   
 3. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Само нека продолжат така Канал 5 со италијанските серии, :clap: Ги следев и Љубовна одмазда и Врела крв и сега и оваа.Супер се сите три, различни се, а тоа ми се допаѓа најмногу.Допрени од љубовта е комедија и супер ми доаѓа за релаксација.Интересно ми е бидејќи дејството се случува во Наполи-Сицилија и малку удираат на акцент.Бидејќи сум била во Наполи уште повеќе ми се допаѓа. :)
   
  На Gordana10 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Значи каков ќеф ми направија Канал 5 со италијанскиве серии, големо браво за нив :clap: :bow:
  Плус уште и комедија, а јас сум голема обожавателка ем на Италијанци ем на комедии :lol:
  Ептен ми е јака серијава, колку ми беше смешно денеска :lol: со црнецот :rofl: Овој таткото на Карло ми е најсмешен лик :rofl: а Карло и Валентина ептен ми се симпатични :lol:
  И мене па се нешто ме влече накај Италијанциве :wasntme: , ама стварно се најдобри, и за хумор ептен ги бивало :D
   
 5. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Баш си мислев ако нема тема за серијава да направам. :) Ја пратам скоро секој ден и многу ми е интересна и смешна :) Најинтересна ми е мајка му на Карло- Кончета мислам се викаше, како мава на некој акцент хахах, цепки :D :D Исто и дон Тано ми е смешен а од децата Нини (црнчето) :lol: мнг ми е слатко :) :) А кога и пееше серенада на Валентина , и коа му истурија вода тоа беше врвот Хахахах :D
  Инаку некој да не знае како се вика таа песната од рекламата?. Ми се свиѓа многууу ! :)
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Хехе, гледам сите ја бараат песната :D и во „Барам песна“ ја пишав ама еве и тука ќе ја стаам :)
  http://www.youtube.com/watch?v=bKj82imMg80
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Спешал и Грде пак ќе се дружиме за италијанскиве серии,м? :P :D
  Ама дефинитивно се најдобрата инвестиција на канал5 :!: големо БРАВО за нив :clap:
   
  На Gordana10 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Да :D Незнам шо им текна на нашиве вака италијански серии да даваат, ептен ме израдувале :D
  Колку ми е смешен Карло, та и брат му, а дон Тино нели е Гаетано? Човеков ми е ептен смешен, па нели кога ја правеа претставата за Ромео и Јулија, колку сум се смеела :D ко рече Карло на крајот: па нели требаше Ромео и Јулија да умрат? И Гаетано ко рече, не мора, се може да се смени :D А сестра и на Валентина ( така чинам беше девојката, во која Карло е заљубен во неа), мислам игра и во Елиза како сестра на Викторија Ристори :?: Жена му на Гаетано, многу ми е мила :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  кога има реприза? :D
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Реприза на целата серија ќе има за една две недели на Пет плус.
  Во четврток серијата завршува на Канал 5.
   
 11. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Баш ќе ми фали, не сакам да заврши :( , мнг е интересна и смешна за разлика од глупине турски серии |(
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Уф бе, читав утре завршувала... :worried:
  Ама зошто волку кратко траат серииве бе?! :( Многу ќе ми фали ;(
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Нема нова италијанска место неа, Украдени сништа ќе се дава во 23 часот. И Елиза завршува во недела.
   
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  :o !? Е ова ич не ми се допаѓа :@ Значи толку беше од Канал 5 со италијанските!? :^) :( :@
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас не успеав да ја догледам, пропуштив неколку епизоди, ќе видам од репризите ако успеам да загледам.
  Инаку да, многу кратки серииве, освен Елиза, што не е така толку кратка серија ,како другиве.
  Се надевам ќе дадат и други италијански серии, понатака :) баш би сакала :)
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Многу ќе ми фали. ;(
  Многу беше јака последнава епизода. :lol: Прекрасна серија, можам да речам една од најубавите и најсимпатичните хумористични серии што сум ги следела. :)
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Еееееее и мене ми е криво што заврши серијава ;( Се надевам дека ќе дадат некоја нова набрзо.Или па немора серија, може и филмови.Јас од време не време знам да си симнам некој и навистина има многу многу добри филмови.И комедија и драма и акција.
   
 18. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  Аааа.. :o гледам одамна завршила, а јас пак планирав да почнам да ја гледам! :lol: :@
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаш реприза на канал 5+, мислам дека уште трае ;)
  Ама побрзо фати ја додека не завршила и таму :!: :D
   
 20. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  Канал 5 + ?? :(
  Кој ќе ја бара сега, не ја следам мнгоу често.. :@