1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Досадни пријатели

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од MarijanaKolevska, 9 јануари 2020.

  1. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Незнам од каде да почнам...Се почесто ми смета што постојат ваков тип на луѓе кои најверојатно не се свесни дека во текот на секоја наша средба, 90% од времето муабетите им се само за нивните деца или лично за нив самите. Ме нервира фактот кога на повеќе моменти ќе започнам и сакам да споделам нешто за моиве деца или некоја друга тема или случка, уште од самиот старт сваќам дека не им сум интересна или па само што ќе почнам да кажувам не ме дослушуваат или ме прекинуваат. И на многу моменти се повлекувам и се осеќам како психијатар кај кого дошле само да ги ислушам и целото внимание да биде насочено за нив. Сум пробала да им свртам тема која ќе биде општа каде на двете страни ќе ни биде интересно но залудно. Се чудам и се прашувам како не им е незгодно цело време да зборат за нив а да немаат желба и од чиста култура да се заинтересираат нешто повеќе за соговорникот со кој остваруваат средба. Со сопругот имаме 4 такви парови со овие карактеристики и стварно незнам во што е проблемот или сме премногу меки па го допуштаме тоа
     
    На Biny, GoodGirl45 и Boy_Sk им се допаѓа ова.
  2. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Имам еден школски ваков. Брблајца сиот претворен во уши и само тој знај се другите не се разбираат... Арно шо не живееме иначе кој ќе се кара.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Имав јас една школска. Кога и да дојдеше кај мене не ја интересираше муабет со мене, туку си наоѓаше друга занимација. На пример, даљинското во рака и бараше некоја серија да гледа.
     
    На MarijanaKolevska му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Сите имаме по некој ваков, ако се гледаме поретко со такви е поубаво. Некогаш навистина ми пречат такви муабети, а некогаш се чувствувам виновна затоа што не ми се слуша. Дистанца само.
     
    На MarijanaKolevska и Elena69221 им се допаѓа ова.
  5. Brokeneyes

    Brokeneyes Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Ги имам ама па гледам кои им се предности ако вооптшо ги немаат нема што да се дружат со мене
     
    На hermosa и MarijanaKolevska им се допаѓа ова.
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Ги иам.
    Али за брзо ги забаталувам.
     
    На MarijanaKolevska му/ѝ се допаѓа ова.
  7. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Одамна помина времето кога се чувствував должна да поминувам време со луѓе чие друштво не ми годи.
    За да биде некој дел од мојот живот, мора да го почитува моето време. И моето лично пространство.
    Или игнорирам, или отворено кажувам дека не ми е до нивното друштво. Но не правам компромиси.
     
    На 1209 и eliesaab им се допаѓа ова.