1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Досадни пријатели

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од MarijanaKolevska, 9 јануари 2020.

 1. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  Незнам од каде да почнам...Се почесто ми смета што постојат ваков тип на луѓе кои најверојатно не се свесни дека во текот на секоја наша средба, 90% од времето муабетите им се само за нивните деца или лично за нив самите. Ме нервира фактот кога на повеќе моменти ќе започнам и сакам да споделам нешто за моиве деца или некоја друга тема или случка, уште од самиот старт сваќам дека не им сум интересна или па само што ќе почнам да кажувам не ме дослушуваат или ме прекинуваат. И на многу моменти се повлекувам и се осеќам како психијатар кај кого дошле само да ги ислушам и целото внимание да биде насочено за нив. Сум пробала да им свртам тема која ќе биде општа каде на двете страни ќе ни биде интересно но залудно. Се чудам и се прашувам како не им е незгодно цело време да зборат за нив а да немаат желба и од чиста култура да се заинтересираат нешто повеќе за соговорникот со кој остваруваат средба. Со сопругот имаме 4 такви парови со овие карактеристики и стварно незнам во што е проблемот или сме премногу меки па го допуштаме тоа
   
  На Biny, GoodGirl45 и Boy_Sk им се допаѓа ова.
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Машки
  Имам еден школски ваков. Брблајца сиот претворен во уши и само тој знај се другите не се разбираат... Арно шо не живееме иначе кој ќе се кара.
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Имав јас една школска. Кога и да дојдеше кај мене не ја интересираше муабет со мене, туку си наоѓаше друга занимација. На пример, даљинското во рака и бараше некоја серија да гледа.
   
  На MarijanaKolevska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.788
  Сите имаме по некој ваков, ако се гледаме поретко со такви е поубаво. Некогаш навистина ми пречат такви муабети, а некогаш се чувствувам виновна затоа што не ми се слуша. Дистанца само.
   
  На MarijanaKolevska и Elena69221 им се допаѓа ова.
 5. Brokeneyes

  Brokeneyes Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Ги имам ама па гледам кои им се предности ако вооптшо ги немаат нема што да се дружат со мене
   
  На hermosa и MarijanaKolevska им се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  11.497
  Пол:
  Женски
  Ги иам.
  Али за брзо ги забаталувам.
   
  На MarijanaKolevska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.123
  Допаѓања:
  59.950
  Одамна помина времето кога се чувствував должна да поминувам време со луѓе чие друштво не ми годи.
  За да биде некој дел од мојот живот, мора да го почитува моето време. И моето лично пространство.
  Или игнорирам, или отворено кажувам дека не ми е до нивното друштво. Но не правам компромиси.
   
  На 1209 и eliesaab им се допаѓа ова.