babylove овошни кашички

Достава на храна (Food Delivery)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од LadyStyle, 17 септември 2012.

 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Сигурно некогаш сте се нашле во ситуација да немате дома за јадење или да не ви се прави.
  Тука ви текнува да порачате нешто.

  Што најчесто порачувате и од каде?

  Јас знам да порачам пица од Пица Егнатиа,гиро од Гирадико и кинеска храна од Ѕвезден Океан.

  Споделете ги вашите места на нарачување и бројчиња :D


  *Ако е двојна тема,заклучете ја.
   
 2. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Да не беше ова чудо до сега многу пати ќе си останев гладна.
  Него секогаш го мрзи да оди некаде,и почесто си порачуваме за дома.Добро е па блиску ни се и брзо стигаат. :D
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Јас нарачав еднаш доста оддамна гиро, од гирадико,а муабетов на 7 минутки ми е од дома пешки, ама ајде ме мрзи :?: , и си викам ај ќе нарачам едно за мене едно за мајка ми.
  Нарачав накај 21 и нешто верувале или не ми стигна за саат време,ма и повеќе веќе накај 23 цепаше саатот.
  Тој дечкото да лазеше од гирадико до кај мене побрзо ќе стигнеше :lol:
   
 4. Velvet

  Velvet Активен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Mислам дека меѓу добрите достави на храна спаѓа и Доминос и Сушико.Секогаш се брзи,на време,со свежа храна и точни нарачки. :)
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Гиро од Гирадико, пица од 5 или пица фамилија и од други, но најчесто овие...
   
 6. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Ми носат овие од пицеријава блиска... Не ми текнува како се викаше на В беше ама понатаака... Нарачувам затворена пица или семејна ако сме повеќе души.
   
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Ние немаме порачувано храна, и секогаш дома си готвиме, освен кога сме за одење во ресторан :D:D:D
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  5.212
  Пол:
  Женски
  Никогаш немам порачувано храна досега..
  :)
   
 9. Westsiderka

  Westsiderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Дефинитивно Доминос се најбрзи и секогаш со топла храна. Од ројал исто нарачувам иако им треба поише време исто како и од Гет лонџ бар. Топла е храната но чекањето измачува..
   
 10. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Најчесто нарачуваме сендвичи од Бравос. Имаат некоја цена кој треба да ја стигнеш со нарачката за да добиеш достава,што е логично,ама храната е секогаш топла,тазе,превкусна и не им треба многу време да ја спремат и да ја достават. 10-ка се (y)
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.681
  Пол:
  Женски
  Досега имам нарачувано само од Royal Burger.
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Имам нарачувано само пица за дома.:pizza: Баш е практично кога ти треба нешто за брзо да ти донесат дома. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Decki neso so raboti Denes so dostava do doma ? Pomos please..
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Пица и Ројал имам само нарачувано.
  Ама не ми се толку убави ко тазе таму кога ќе ми го дадат топло, вака дур стигнат дома оладени. :envy:
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.175
  Допаѓања:
  57.175
  @Dream-Girl, мене па ми е повкусно со достава зашто треба да чекам повеќе:D

  Инаку, едно прашање: Дали знаете кои ресторани за скара имаат достава? Не ми треба брза храна/пица/сендвичи, туку месо, мешана скара, нешто во тој стил?

  Фала:)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  14.330
  Бравос.
   
  На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  817
  @prominent na
  kliknijadi.mk imas razlicni restorani