1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Достапни јазици на Филолошкиот факс во Скопје.

Дискусија во 'Канта' започната од KejtiKaulitz, 26 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Вака дечки мене ми е сеуште рано да се запишам на факултет, мислам дека не видов тема каде се спомнува кои јазици се достапни на Филолошкиот факултет. Јас сум заинтересирана за Англиски, Германски и Шведски.. Само незнам дали Шведскиот е достапен. Ќе може ли некој што учи таму да ми разјасни убаво како е поделен факултетот нели тоа книжевност и превод и кои јазици се достапни..

    Фала однапред :)
     
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    http://www.flf.ukim.edu.mk/

    Изволте види, само ќе ти ја префрлат темава мислам, веќе има за филолошки тема. Горе кај катедрите ги имаш сите јазици. :)
     
  3. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Фала.. нека префрлат ако има веќе.
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Освен овие катедри има и други јазици. Некои катедри запишуваат студенти на две или повеќе години, мислам дека на руски нема стденти секоја година.
    Има и јазици што немаат катедра, а има наствен кадар на пример кинески, романски, корејски, се изучуваат под Ц , а некои и под Б.
    Најдобро е да си прашаш, 02 3 240 400 е бројчето, побарај да те поврзат со некој од студентски.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.