1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доста е! (Yeter) (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од InnaR, 27 октомври 2016.

 1. InnaR

  InnaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  На програмата на Канал 5 почна да се емитува новата серија Доста е! Па првиот впечаток кој го стекнав е дека е занимлива серија која би вредело да се гледа.
  Се работи за човек кој припаѓа во богатата класа на луѓе и е еден од најпочитуваните хирургзи.Но неговото однесување кон својата сопруга и својот син не е логично, па поради тоа неговата сопруга се одлучува да го излажи дека нивната ќерка се родила мртва.
  Доколку сте љубопитни и сакате да дознаете однаппред повеќе за оваа серија посетете го нивниот профил .
  https://www.youtube.com/channel/UCFOF59KS6T9D9yWgUqeh0-w
   
  Последна измена: 27 октомври 2016
 2. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  1.099
  Го загледав филмов многу е интересен... Што ќе се случува понатака?
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Ја гледав првата епизода,ми привлече внимание серијава.
  Има заплети и ок сценарио засега.
  Леле овај Јекта каков посесивен лудак е,всушност на глумецов добро му стојат ваков тип на улоги :D
   
  На Love...music и LUCERKA им се допаѓа ова.
 4. lakibebe

  lakibebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  58
  Се утепав од мислење, која беше главната актерка, па конечно ми текна. Mihrimah Sultan од Величествениот. :)

  [​IMG]
   
  На Love...music, rose60, biGirl и 5 други им се допаѓа ова.
 5. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  1.099
  Што се случило со таа плавата жена што ја посетува Јекта?
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  И мајка ми се мислеше која е една недела коа и текна мислам дека славеше хахаха
   
 7. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Интересна е, но многу ме нервира Јекта што така и прави на Ајлин, како малоумен се изживува врз неа...
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.186
  Пол:
  Женски
  Не пропуштајте ја приказната за психопатот Јекта кој си игра мајтап со наивната сопруга, нејзини пријатели, роднини и остали сиротињи :D
  Дома ја загледаа, па заглавив и јас. Се надевам ќе им здосади наскоро.
  Не е лоша, ми се чини последниов период даваат посовремени турски серии.
   
  На Love...music и rose60 им се допаѓа ова.
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.011
  Пол:
  Женски
  Јас вчера изгледав само една епизода. А што му е таа плавата жена што ја држи затворена на Јекта?
   
 10. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  1.099
  Бивша жена, ама што точно се случило меѓу нив кој знае нека пише
   
  На Love...music и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 11. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Sakam da go gledam ama ne sum vo tek.....mn mi e izopacena serijava
   
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  Јас ја гледам серијава.
  Ја има на natabanu.net како ДОСТА
  Можете и од таму да си гледате серии (без реклами, без ЕПП..)
   
 13. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Aj pls kazi mi nesto vo kratki crti...najbitnoto
   
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  Јета и Ајлин се во брак и имаат едно дете - Каан.
  Тој е најпознат хирург, но поради лошо детство манифестира вербална агресија кон жена му.
  Фактички е женомрзец.
  Ги потчинува жените на секој можен начин, сака да има комплетна контрола врз нив.
  Има зад себе еден брак , но очигледно Ајлин нема поим за тоа.Деца од тој брак нема.Бившата сопруга е на некоја терапија и со нарушена психичка состојба.Ја држи подалеку од сите во забаталено место под контрола на од него платени луѓе.
  Ајлин неможе да ја издржи спихичката тортура од страна на Јекта.Тој признава само самоконтрола и не сака и деетето да го востпита во тој дух.
  На Ајлин не и одговара тоа и бара начин да избега од него.Пие апчиња за контрацепција, но сепак останува бремена за второ.Не успева да најде начин да избега и го раѓа, но го дава на посвојување кај брат и и снаа и Филиз а на Јекта му кажува дека бебето умрело.
  Сплет на околности Јекта разбира за нејзините намери и од тука почнува заплетот во серијава.

  Многу е заплеткано за раскажување:^)
  Јас една серија понапред имам гледано, на интернет пак многу траат...по 1,5 саат една серија е и таа на ,,рати,, ја гледам
   
  На Love...music, MilaP и LUCERKA им се допаѓа ова.
 15. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  1.099
  Што ќе се случува понатака?
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  ПОнатака гневната пријателка која е тајно заљубена во Јекта ќе ја киднапира Ајлин.
  Ќе ја држи во контејнер на еден склад за стари возила.
  Конечно Јекта ќе ја осети љубовта кон Ајлин.
  Воедно ќе се појави како лик мајката на Јекта и во серијата ќе биде прикажано зошто можеби јекта ги мрази жените.Кратко низ ,,флешови,, ќе биде раскажано минатотона Јекта и брат му.

  Девојчето (ќерката на Ајлин и Јекта) неможе да ги прифати Јекта и Ајлин, сеуште си го сака татко и.
  Бившата сопруга на Јекта се вселува кај нив дома како дадилка на децата и секојдневно им прави ,,зврчки,, во и така расклиманиот брак.
  Братот на Јекта (со долгата коса) се заљубува во бремената жена (другарката на Ајлин)
   
  На rose60, malecko5 и LUCERKA им се допаѓа ова.
 18. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Серијава ја загледав една добра серија која заслужува да се испие едно слатко кафе и да се гледа и ужива во заплетките.

  Но мене ме интересира дали ќе дознае дека таа му е бивша жена? Дали ќе си замини или ќе остани во куќата бившата? Ако имате линк да се гледа серијава на нет ве молам дајте. :)
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.702
  Допаѓања:
  322.359
  natabanu.net

  Ќе отвориш ТУРСКЕ СЕРИЈЕ
  Ќе ја бараш ДОСТА
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  668
  Допаѓања:
  1.424
  Пол:
  Женски
  Во колку саат ја даваат репризата од филмот?