1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доста е! (Yeter) (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од InnaR, 27 октомври 2016.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    @referentka Дај кажи нешто повеќе за серијава,немој да не оставаш на половина пат..ќе ти досадувам сега,како што и досадував на @Viktorijaaa5 за "Украден живот".
    Е така ви е кога си кажувате дека однапред ги гледате сериите:D:P
     
    На referentka и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  2. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Ebru ne e udavena..ziva e.
    Jekta ke ja izbrka Idil od kykjata so cel da pocne nov zivot so Ajlin ama ovaa ke im se naseli vo komsii i ke pravi sitni problemi
     
    На Rama и rose60 им се допаѓа ова.
  3. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    А Ебру ,што ќе се случи со неа, ќе прави ли таа проблеми
     
  4. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    A bivsiot decko od Ajlin, sto go kidnapirase Jekta kade e? Kako ke se doznae za doktorot sto go drzi Jekta i za site spletki sto gi pravi?
     
  5. 123ppp

    123ppp Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    45
    Ајлин ќе умре
     
  6. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Како бе ќе умре :o

    Ај вие што сте го гледале нанапред ,дајте поопширно напишете, за серијава што ќе се случува, барем ќе прочитам ќе знам,вака немам време да гледам серии нанапред одвај време извојувам за серијава .
     
    На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Уште се снима серијата?
     
  8. mar.n

    mar.n Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104
    Не сум 100% сигурна но мислам да.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Proveriv na youtube, vchera e postavena najava za nova epizoda. Tamu e 37-ma, kaj nas 17-ta. Na net ne najdov nikakvo navestuvanje koga kje zavrshi.
    Inaku, vo vrska so spojlerot pogore
    Shteta za Aylin, navistina umira vo 34-ta epizoda
     
  10. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Нема теоретски шанси Ајлин да умри навистина, сигурно ќе излезе понатака жива, бидејќи е главна улога ,таа треба за мн работи да дознае , сигурно ќе излези на крај жива, сепак е филм ќе гледаме до крај :D
     
  11. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.824
    Пол:
    Женски
    Турските филмови ретко имаат среќен крај,така да не ме чуди ако навистина ја нема Ајлин
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Кизнај
    Ајде здравје тоа е само филм сепак ќе гледаме , што би правеле инаку зимново време :D
     
  13. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Искрено, не верувам дека Ајлин пак ќе се појави бидејќи актерката ја напуштила серијата поради нејзината бременост.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Iuvenes

    Iuvenes Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Што туку ја завршив 24-тата епизода (по турски) ми се смачи од синхронизацииве више а и приметив дека не преведуваат баш точно. На пр. во една епизода што ја гледав со синхронизација Јекта и вели на Ајлин
    ,,Јас никогаш не те засакав тебе,, а во турската епизода не ми текнува која преку флешови приметив дека е преведено како ,,Ти никогаш не ме засака мене,, најверојатно преведувачите на нет се во право овие нашиве малку филмови си прават самите.
    Неисе... е сега моето мислење малку за главниот Социопат:

    Јекта - Очигледно си има и тој проблеми и тоа уште од детсвото. Со заминувањето на мајка му и него оставајќи го со татко му алкохоличарот се создава омразата за жените кои според него се недоверливи и служат само за раѓање на деца и нивно чување. Тие не смеат да работат туку да се грижат за домот мажот и децата. (Ерата на 50-тите би била идеална за него ама тој успева и во 21 век да го прави ова и со две жени)

    Колку што разбрав Идил ја оженил затоа што Ѓокан му се мешал во приватниот живот (нешто со мајка му)
    и тој морал да го казни. Ја сакал како што рече тој ама не верувам во тоа затоа што ја откачи откако не можела повеке да забремени. Таа била само алатка со која сакал да си има семејство - толку.

    Е сега не видов од почеток ама верувам дека е вистински вљубен во својата жена Ајлин и заради тоа страда многу затоа што не знае да го покаже тоа заради проблемите од детсвото. Затоа што не им верува на жените ќе сака да ја контролира постојано а нејзе тоа ја гуши и се прават проблеми.
    Заради својот углед и статус во општеството за кое се изнамачил многу сака и неговата жена да биде достојна за него како Невро-хирург признат и од американските здруженија на лекари и си има една идеја во глава како треба да се однесува и облекува но тоа е многу тешко за Ајлин затоа што таа е едноставна девојка која не може да се приспособи на барањата на мажот и.

    Ебру е опседната со него а тој е опседнат со Ајлин да имаат совршено семејство по негови правила.
    Децата ги користи само за да ја манипулира жена му да не го остави затоа што е убеден дека не го сака а со тоа уште полошо ги расипува односите со неа. Кога ќе дознае дека Ајлин не се јавила одма во полиција и го оставила да умре (иако не е баш така) речиси полудува и им го уништува животот на сите.

    И се одмаздува со тоа што ја праќа во затвор заедно со тие што и помагаа да ја лажират смртта на ќерка му но затоа што ја сака, не може да се откаже од неа и сеуште сака да има семејство со неа ја манипулира така убаво за да не може никогаш да си замине од него зошто тој ќе добие целосно старателсво на децата а кај се децата таму ќе биде и она.

    Во реалниот живот не би сакала да си имам работа со таков човек
    но за гледање филм е еден од најинтересните ликови.
    Не можам да одолеам да не гледам вакви ликови како Јекта ем паметни ем нездрави
    истовремено. Добрите луѓе не се интересни за гледање а поготово глупавите ;)
     
    На Rama и rose60 им се допаѓа ова.
  15. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија и интересна за гледање.
    А мене ме интересира кој ја зеде торбата од таа распадната куќа? Ебру се спасила таа ли беше таму?? Ја гледаше ли на нет? Те молам кажи поопширно,не ми се чека до утре да ја гледам
     
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    За онаа Филиз не можеш да не навиваш.

    Децата ми се интересни. Каан е многу бистар. Ме потсеќа на мене, јас бев тешка за справување во тие години. Дуру е преслатка.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    http://www.natabanu.com/serija/dosta.html
    Еве до 24 епизода овде.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Iuvenes

    Iuvenes Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Пошто јас гледам на нет не знам до кај се кај нас на канал 5
    ама можам да ти кажам дека Ебру доста паметна ќе испадне и самиот Јекта ќе го признае тоа за него таа е најпаметната жена која ја сретнал. Ќе го намести убаво демек тој ја убил ама адвокатот и брат му на Јекта - Јилмаз ќе одат на бродот да ги избришат доказите за тоа но Ебру тоа ќе го сними и ќе и го покаже на Ајлин и таа ќе мисли дека Јекта ја убил. Јекта демек се согласува со идејата на својот адвокат да побегне од државата но пак мати свои планови па си ира со умовите на Ѓокан Идил и Ебру за да ја фати неа у успева во тоа. Гледајте ќе биде интересно, а потоа уште една игра негова во која главна соучесничка ќе му биде Филиз за да ја задржи Ајлин.
    Манијак е ама е интересен стварно...
     
  19. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски

    Благодарам што одвои време да напишиш,и ми се допаѓа колку убаво го прераскажа дефинитивно ќе ја гледам серијава до крај, а ме интересираше значи тој ја сака навистина Ајлин , а оваа плавата како беше чек да видам погоре Идил , е оваа Идил не ја сака понатаму во филм нема ништо со неа вака да биди, ај ќе пишиш понатаки ако гледаш да не информираш :hug:
     
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    И погоре ми дадоа линк но јас немам време да гледам онлине баш, ретко, одвај на форум влегувам еве и да сакам сега неможам да гледам за ќерками за сабајле ќе правам кифлички тестово нарасна уште малку ќе правам па ај дојди ќе касниме наутро Иако ќе сум мамурна дека неспиена ама барем детево ќе се израдува дека ќе има сабајле она дека пред спиење бараше е ај сега во тема за филм се распишував , фала сепак што ми даде линк деновиве ќе гледам секако ,а и ако гледате некој пишете да прочитаме,јас баш сакам да читам кога некој прераскажува :)