1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доста е! (Yeter) (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од InnaR, 27 октомври 2016.

  1. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    So Selcuk sto ke se sluci? Ke go najdat li?
     
  2. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.524
    Ne znam kade da prasam ako nekoj znae ovde moze da mi odgovori.
    Serijata ljubovta na mojot zivot ja gledam na www.soprevod .ama veke nekolku dena ne ja prikazuvaat.da ne ja prekinaa?
     
  3. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Igra samo sabota i nedela
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав целата. Интересна втора сезона, најдов само две нелогичности во дејствието, ама може да пројде.
    Јекта најјак лик во серија икад.
     
  5. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Ќе ја прераскажеш втората сезона, please?
     
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ај ќе пробам да сумирам.
    Јекта го спасија од труење. Исто и Филиз. Ајлин и децата живеат во сиромашно село, затоа што Сабри им ги зеде парите и избега, таа се плаши да се врати, бидејќи сите мислат оти пробала да го отруе Јекта со печурките. Само Зафер знае дека се живи и ги посетува. Каан не може да поднесе сиромаштија, и се обидува да бега кај татко му, ама не успева. И Зафер се крие, ама од мафија, оти дечкото што умре заради него, бил син на богат човек, Атлас, кој бара одмазда. Во животот на Јекта се појавува новинарката Мирај, другарка од факултет на Ајлин (таа ја запознала Ајлин со Јекта, кога самата трчала по Јекта, ама тој ја одбрал Ајлин). Јекта на почетокот е во депресија дека му умрело семејството, ама брзо поврзува оти најверојатно се живи и се кријат. Почнува да се преправа дека е нов човек кого трагедијата го променила и сите му веруваат и се во добри односи со него. Атлас го наоѓа Зафер и сака да го убие, ама Зафер му ја раскажува целата приказна, дека Јекта го наместил да заврши кај лихвари, па се договараат дека и Јекта треба да умре. Е сега, Атлас не е лош човек и не сака да убива, па ќе реши психички да го уништи Јекта, така што ќе го убеди дека децата навистина му се мртви. Ќе ги земе дома кај него, а ќе се претстави кај Јекта како агент кој му го бара семејството (со цел да му докаже дека умреле). Ама Атлас има уште еден син, Тајфун, кој сака крвна освета за брат му, и ќе работи на своја рака да ги убие Зафер и Јекта. Атлас сака син му да се држи понастрана од тие работи. Ајлин ќе види во весник интервју на Мирај со Јекта, ќе стапи во контакт со Мирај, така Мирај ќе дознае дека Ајлин е жива. Атлас ја убедува Мирај да не му кажува на Јекта, ама Јекта забележува дека таа крие нешто и се обидува да ја заведе за да дознае што е. Ајлин станува љубоморна и му ветува на Тајфун дека ќе му помогне да го убие Јекта. Прават план да избегаат од Атлас, Ајлин го зема Каан и се враќа кај Јекта, Дуру му ја дава на Зафер како гаранција дека Јекта ќе се однесува добро. Јекта глуми дека ја прифаќа Ајлин и дека уште ја сака и таа се обидува да се откаже од планот за убиство, ама Тајфун не ја слуша. Атлас, за да не се дознае дека тој ја криел Ајлин, вината ја префрла на Кемал - директорот на болницата кој е во затвор. Заедно со Кемал, таму лежи човек на Атлас, Еждер, кој е брат-близнак на Сабри и е ненормален. Еждер излегува од затвор, и Атлас сака преку него да се пресмета со Јекта (ама тоа покасно ќе му се удри од глава). Сите ја мразат Ајлин: Захиде, Јилмаз, Хандан, Филиз, Ѓокхан, затоа што ги повредила, и ги претставила децата како мртви. Хандан е лута зашто бебето и се родило со компликации, Идил се плаши да не се дознае оти таа го отрула Јекта, а не Ајлин... и сега на целиот куп луѓе кои ја мразат Ајлин, Ајлин е убиена, убиени се и Зафер и Тајфун, и оттука ќе ми треба повеќе време да раскажам, оти се се заплеткува. Јекта неправедно поминува во затвор една година за две од убиствата, и кога ќе излезе, повторно започнува да си поигрува со животите на сите, затоа што не верувале во неговата невиност, а најинтересно е тоа што и своите деца ќе ги казнува како да се возрасни луѓе. На самиот крај од серијата, кога сите мислат дека го изгубил паметот, дека спаднал на ниво на мало дете, тој глуми, бидејќи ќе се дознае за Селџук и ќе мора да одговара, ама докторите ќе одлучат дека нема смисла да издржува казна во таква состојба и ќе решат наскоро да го пуштат дома... каде повторно има големи планови за неговите роднини и пријателчиња...
     
  7. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    A Ajlin ke ja ubijat li, i ako ja ubijat koj?
    A inace fala, mnogu mi znaci so si se potrudila da mi napises
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски

    Нема никаков проблем. Можеш слободно да прашаш и ако те интересира нешто друго за содржината.

    Еждер (братот на Сабри) ќе и пријде на Идил и ќе се запознаат. Идил ќе побара од него да ја заплаши Ајлин за да ја затвори темата околу труењето. Ама бидејќи тој е манијак, ноќта кога ќе влезе во куќата, ќе ја убие Ајлин. (Претходно ќе ги успие сите во куќата со гас, а тој ќе носи гас-маска). Во куќата доаѓа Тајфун да го убие Јекта, и го гледа Еждер како ја фрла заспаната Ајлин да се удави во базенот, па Еждер го убива и него. Следното утро ќе го пронајдат мртвото тело на Ајлин, а Еждер и Идил започнуваат да го местат Јекта, подметнувајќи му работи низ дома со денови, башка, телото на Тајфун закопано во дворот. Идил лажно ќе сведочи дека го видела Јекта како ја убива Ајлин. Ама Јекта во последната епизода ќе им се одмазди, ќе го извлече името на убиецот од Идил (таа, иако ќе се омажи за Ѓокхан, се уште ќе биде вљубена во Јекта и ќе му падне во стапица). После Јекта намерно, наместо да оди прво во полиција, ќе му каже на Атлас кој го убил син му, за Атлас лично да го убие Еждер, и да заврши во затвор. Идил ќе се самоубие. Тука Јекта ќе ги победи сите, само случајот Селџук ќе го зезне на крај. А тоа ќе му го направи Јилмаз.
     
  9. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    А на крај ќе се појави ли селчук да каже што му направил јекта? А според мене крајо ми е како крај на сезона а не како крај на серија. Односно серијата е прекината! :D
     
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Селџук ќе се самоубие пред очите на Јилмаз. Јекта додека е во затвор, ќе му каже на Јилмаз дека Селџук е жив, во клиника во Бугарија. И Јилмаз тогаш многу ќе го замрази Јекта. Совеста ќе го гризе и ќе оди да и го донесе Селџук на Хандан без да и каже, ама овој има суицидални мисли, воопшто не сака да се појавува пред Хандан како инвалид и сам ќе си пресуди. Јилмаз ќе молчи некое време, но во последната епизода, кога Јекта ќе го испрати Атлас во затвор, ќе се изнервира, зашто Атлас му стана пријател, и ќе го пријави Јекта. Хандан прво ќе му се лути, на крај ќе се смират.