1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дофрлување на улица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Дали ви се случило додека шетате сами некој од спротивниот пол да почне да ви свирка,намига со окото или да ви дофрлува некој недоличен збор?Како реагирате во тој случај?Се браните или останувате рамнодушни?

  Мене ми се има случено , одам по улица и некој нешто ке промрмори , но се правам дека не сум слушнала искрено не сакам да се расправам , а највеќе ме нервира кога постари дофрлуваат на помали девојчиња
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  само рамнодушно си продолжувам по патот...понекогаш тие дофрлања знаат да бидат многу вулгарни :roll: ......IGNORE за таквите!!! 8)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  160
  da priznaeme na site ni godi mal kompliment pa i takov dofrlen
   
  На AnaKlarc и unlucky им се допаѓа ова.
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  334
  да и мене ми се има случено,меѓутоа ги игнорирам,ако се завртам и да се расправам би се спуштила на нивно ниво,овие луѓе се многу безобразни,а кај нас најчесто тоа се ромите,да ти е страв да поминеш,обавезно нешто преречуваат
   
  На Lolo5 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 5. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Mrazam koga nekoj dofrla, tolku e nevkusno i ligavo...mi se gadi. Osobeno a i cesto mi se slucuva koga odam nakaj doma od drugata strana na Vardar :oops:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  247
  ми се случило и мене и навистина мразам кога некој се лигави по улица особено постати луѓе и не им обрнувам внимание си продолжувам по патот
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  lele cudo golemo...ti svirkale po ulica...bravo za tebe!
   
  На Minnie 1 и unlucky им се допаѓа ова.
 8. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  po ulica ti svirkale....u redu e!
   
 9. Sonce

  Sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Blue немој да се однесуваш грубо со другите членови на форумот. Сепак ако некој ја отворил темава сака да дознае како мислат другите и не очекува потсмевање. Избегнувај ги таквите коментари.

  Што се однесува до темава и мене ми се случува често, но најлошо е навечер кога свиркаат и дофрлуваат, а ти не можеш да ги видиш. Морничаво е :( Но, тоа се сепак некултурни луѓе кои немаат друга работа и не треба да им се обрнува внимание. Продолжи напред и никому ништо :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Jas voopsto ne se odnesuvam grubo,samo svirkanjeto na ulica e tolku iziveana stvar sto taa tema se otvara od sto nema za sto drugo da se zboruva...
   
 11. andrea123

  andrea123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  mene ne mi smeta najiskrajno svirkanje po ulica voopsto ne gi ni primetuvam,nego so mi se sluci pred nekoj den...zboram na telefon i zastanata na plostad i vo edna sekunda znaci bese pominuvaat so motor trojca decki,koga mi ja opalija edna po zadnik :o znaci nemozam da opisam mislam deka tri dena me bolese :| e tuka stvarno se iznervirav i neznaev so sto da mavnam poprvo po niv:)se spasija si otidoa inace tesko im se pisuvase
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. viki4ka

  viki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Само игнорирај ги како тоа што да го кажуваат воопшто да не го слушаш или пак како да не е наменето за тебе. ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Тоа дофрлување на улица е најпроста и најселска работа што сум ја видела, спас на тоа е само игнорирање од наша страна, јас искрено на таквите не би реагирала и не реагирам.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Emche

  Emche Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Znachi nemoj da im obrnuvas voopsto vnimanie..taka najdobro ke si pommines ako zemes da se raspravas so niv ti otide cel den..a posebno ako e nave4er i sama setas nikako nemoj...Inace i mene mi se ima mn pati deseno ova i samo ignore ko so ti vikaat e najpametno..mwa<3
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. katence4

  katence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  и мене ми се случува често ама ги игнорирам.мислат дека се фраери а само покажуваат колку се прости и некултурни
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  114
  da, samo ignore i jas taka megutoa...eve ako nekoj na primer mi rece nestoo mnooooogu navredlivo kao na pr. edni svirkaa od kola,i jas instiktivno se vrtam i toj otvora prozorot i vika sakasss? i pokazuva sreden prst !!! :twisted: :twisted: :twisted:
  EE..samo na cel glas go opcuv i mu rekov "MARSHHHH BUDALOO" .Isto mi se slucilo devojki da gleda nakaj mene i se smeat na pr. ako imam toj den nekoja neobicna frizura shminka ili nz. sto ! :evil: E,togas se soocuvam "STO SE SMEES MA,SI SE OGLEDALILA DA SE VIDIS PA STO SE SMEES NA DRUGI????" Znam deka mozebi ne treba taka ama ete toa mnogu me luti! :? Mozebi,i najveke od se.Inaku,na mali svirkanaj,dofrluvanja i sl. raboti ostanuvam ramnodusna-neka im e! :) Se dodeka nekoj vulgarno ne me navredi po ulica se e ok. inaku ne sum budala da ostanam ramnodusna ako nekoj mi se smee ili navreudva ;) Devojkite sto se potsmevaat koa ke vsatat deka sum gi otkrila deka se smeat i im se sprotistavam sekogas posrameno ke se zavrtat i ke zaminat. :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  154
  Epa jas dva pati toleriram a tretiot neznam i sama sto ke im recam pcujam na site jazici sto gi znam :D .
  Taka edni decki od drugata strana na vardar ubavo me provociraa ama koga im vozvrativ na nivniot majcin jazik e toa bese smeski , kutat i mi vikaat a ti nasa si i tolku prestanaa.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Заклучок: девојки учете јазици :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154

  комплиментттт??? тоа е манијачење не комплимент... какви идиоти има тоа е чудо. јас најчесто ги игнорирам, ама се случува и да им вратам махинално со ГУБИ СЕ БЕ СЕЉАЧИШТЕ ЕДНО... Ама чудно ми е бе стари луѓе што така дофрлуваат и зјапаат. неколку пати ми имаат и застанато со кола, да ме префрлат ако сум сакала :x
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  I jas isto mrazam koga mi dofrluvaat na ulica,nekulturno,no kako i da e,ednostavno gi ignoriram i ne se zamaram so niv,zatoa sto ako im obrnes vnimanie,ke zemat se pogolem zamav,taka da samo gi ignoriram.A mi se ima sluceno,abe zabegana rabota,te gledaat kako da si padnata od Mars,ili pak kako da si gola ili kako da ne videle nikogas zensko....
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.