1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дофрлување на улица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Dofrluvanjeto mi se slucuva SEKOGAS koga izleguvam nadvor :( bilo da e toa denje, noke, so ili bez drugarki :? i toa najcesto go pravat momcinja sto ne se od nasata vera i nasata nacionalnost a toa uzasno mnogu me nervira :evil: no ne sum takva prostacka da im se vrtam i da davam komentari na toa sto go pravat :) ednostavno si prodozuvam po patot iako vo mene pukam od nervoza :worried:ilent: tie momcinja se totalni seljaci i samo si ja pokazuvaat svojata glupost :D pozz
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    koga mi dofrluvaat ili svirkaat,ne obrnuvav vnimanie,gi ignoriram..nekogas znam i da se nasmeam pod mustak poso znaat da bidat stvarno smesni i glupavi :D bev kaj edna drugarka u gostivar na gosti ednas,e tamu stvarno dofrluvaat mnogu,po drugi gradovi ne sum zabelezala tolku..ideme so drugarka mi po ulica,i eden vika"lele so si ubava,odma cu te zimam za zena :lol: :lol: :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Мразам дофрлувања, многу сакам да одам и да им се развикам на некултурните дофрлувачи но обично тоа го прават „чопоративно“ па не можам една спрема повеќе:) Ми се случи еднаш да му се развикам на еден постар чичко, или пак да им се завртам на деца-особено во периоди на ПМС-тогаш неконтролирано им одвраќам на сите што ме задеваат:))
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Мене ми се има десено истото, само со точак :oops: помина еден дечко покрај мене пред неколку год и кога ми ја опали! дебилно е, не знаеш како да реагираш,додека се освестиш они веќе поминале! а за дофрлањето само IGNORE!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Јас речиси секогаш ги игнорирам ама некогаш знаат и да претераат.Е тогаш им враќам :D Досега најмногу им имам вратено на постари мажи.Нз како не им е срам,имаат ќерки колку мене,а ми дофрлуваат убавице ајде со мене и нз што др :x Во вакви случаи им викам ТРГНИ МИ СЕ ОД ПРЕД ОЧИ ПЕДОФИЛИШТЕ ГЛУПАВО :D .Неколку пати ме имаат фатено за задник и тоа секогаш помали деца претежно ромчиња :x и додека се свртам јас додека реагирам тој веќе ми мафта некаде од далечините :x
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Пред некое време поодамна поминувавме улица со една другарка фатени за рака( девојчето имаше уплав пошто ја удри кола) И еден старец на точак почна да ни дофрла еее девојчиња најдете си соба и секакви други вулгарности што не се за пишување. Од тогаш веќе не сме се фатиле за рака и и помина уплавот :lol: Какви се не идиоти има по улиците ееее
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Тоа една од работите кои најмногу ми сметаат и ме вадат од кожа. Ми се случило и да се изнаразвикам зошто навистина ме изнервирале. Најмногу ми смета кога дофрлуваат работниците што работат по зградиве. Тие ми се чини дека се најлоши. Не дека другиве се подобри. Ама кога ќе видиш навистина има многу некултурни луѓе и ние не им можеме ама баш ништо.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најниско,најпоножувачко и најглупаво машко однесување.И секаде го има ама јас знам да си бидам и вулгарна на некој апла што е,карам викам вреѓам :twisted: Ами така де,стари магарина на девојчиња...па и млади нека се не е убаво!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. elena005

    elena005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Хахаха мнугу пати ми се има слуцено да ми дофли некој несто или јас пак да дофрлам.Бидејќи во моето училиште учат и албанци кое не го познаваат доволно јазикот и секогаш нешто дофрлаат и тоа некој зборови да се изнасмееш, и воопшто јас не им обврнувам внимание ама другарка ми секогаш во конфликти влегува со нив се сеќава си одевме од нашкола и еден идиот и вика Срце многу убав си и праќа бакнежи таа целата изнервирана му вика јас можеби УБАВ сум ама ти Многу прост си и тој и враќа ТИ СИ МОР ПРОСТ :D :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Абе ја викам некои машки со тоа дофрлување се однесуваат како никогаш во живот да не виделе женско,свашта има по светов...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Елена ме изнасмеа

    А еднаш кога си одевме од на школа, се работеше на една куќа и работнициве не пикираа од далеку :lol: И си поминуваме ние (јас со другарките) и пее едниов: „Битола..... (и веднаш друга песна) Како мала те заљубиииив!!" :lol: :lol: Абе какво смеење падна...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elena005

    elena005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Одиме низ кејот на Охрид и другарака ми занесена нешто си пееше некоја песна од Слаткар и еден и вика зарем ти личам на куртон и оваа целата сериозна му вика па и личиш на куртон хахаха пустиот човек ко се поцрвени и си замина хахаха
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ич не им обрнувам внимание на тие што дофрлаат од страна, ги игнорирам, а на свиркање не се ни вртам, (она ги дрма сите кога оди по патот) :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    А зашто изведувате дека не би годи тоа кога ви свиркаат ;) .И те како ви годи.И мене ми имаат свиркано жени(не дека сум убав) па ми било убаво.
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Па зошто е ниско кога некој ти свири а ти се вртиш, Бојфромтаун мене не ми годи кога некој ми свирка, повеќе ми годи кога ќе добијам некој убав коментар од некој што ми значи.
    пс зш викаш дека неси убав, ако ти свиркале има нешто тука ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Јас не кажав дека не сум убав туку несакав да испадне ко фалење али имаат свирено пар пути.
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    И незначи дека на некоја девојка ако и свират дека е убава ;) туку поразголена и на тие фори сите девојки фаќаат денеска со разголеност,а не дека се нешто убави.
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    :) Донекаде е така , ама секогаш сум пристојно облечена и несеразголувам мн мн ко некои што знаат да претераат па ми имаат свирнато ;) Инаку полесните девојки се вртат на свиркање
     
  19. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Какви се тие полесни и потешки девојки?Мислиш дебели и слаби ;) :lol:
     
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: :lol: :rofl:
    Полесните тие што се разголуваат по многу, а ги има и слаби и дебели ама тука се некаде