1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дофрлување на улица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Па не мора да си поразголена за да ти дофрлаат "комплименти". Од лично искуство кажувам значи се враќав од на џогирање и онака цела испотена со машки тренерки 3 броја поголеми од мене и фраериве свиркаа и урлаа ко од на планина да се слезени и прв пат имаат женско видено - а можда и прв пат виделе :) А не да ми смета - не можам да поднесам и понекогаш застанувам и се карам :D А на плажа без машко со тебе не е препорачливо да одиш :( Поззз
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Опс мала забуна енџи не зборував за дофрлање на комплименти, туку за комплимент од личност што ми значи (да не се повторувам) цело време правиме муабет за свиркање(како еден вид на дофрлање на улица) ;)
    позз
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    LUX комлименти намерно под наводници ги ставив - мислев на срце, душо, убавице и такви некои срања кажани до сваштуријава по улица шо шета. :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Angie тие дофрлања од тој тип за мене несе комплименти и не ми значат ништо извини ако те разочарам :( ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    LUX јас и ти никако да се разбереме хехе. Па ни за мене тие дофрлувања по улица не се комплименти затоа ги ставив во наводници. И фала БОГУ ни мене не ми значат ништо. Поззз
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    :lol: Не им обрнав многу внимание на наводниците скоро и да не ги приметив нмвз сега важно сфативме кој што сака да каже на крај, а за тоа на плажа.Што можат да ти направат на плажа покрај толку луѓе?!(немам шетано сама затоа се прашувам ) :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Добро е се разбравме хехе. А за дешавки од на плажа можам роман да напишам :P не дека нешо ти прават али те викаат за да им се придружиш на педалинка, па пливаат и нуркаат исклучиво кај што има женски, а да и еднаш еден се осуди да седне до нас и ни кажа дека имал кајче сакал јас и другарка ми да весламе а тој да не гледал и да уживал :D :D Морам да признаам човекот јак филм имаше напраено али само му се изнасмеавме и си заминавме :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    хаха ич не помислив на тие дешавки :D во секој случај тие летни авантури се интересни само да не бидат во некоја крајност што ги преминува сите граници , па затоа кога прочитав не ни помислувај сам да одиш ми дојдоа црни мисли и после незнаев што да мислам и се збунив затоа прашав :lol:
    а кајчето со платно или безплатно беше?
    :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    :lol: :lol: Па ваљда без платно е бидено чим сакаше ние две да му весламе и многу љубам да веслам ќе му ја пеевме само тој да ужива :D А да и сега се сетив на др случка - онака друштво женски собрани лепо фино си се искапивме и на излегување од вода еден типац си беше седнал на нашите пешкири онака ко дома си се осеќаше насмеам од увце до увце и вика ќе си поседам малку па ќе си одам :o фала Богу еден другар беше во близина па го викнав да го избрка :)
    Забегавме малку off topic :) :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    :lol: сигурно предходно видел дека тие пешкири се од згодни женски :D
    ајде да не бидеме офф
    Заклучок
    Летните авантури се различни доживувања за секој и можеме да си ги прераскажуваме чисто да се потсетиме и да си се насмее на нив :D Убаво е кога ќе се спомнат , а и + се наближува летотоо
    - Дофрлувањето на улица ужасно ми сметаа! :) ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Секаде има сељаци кои воопшто немаат страм, и тоа мн често ми се случува, и мн ме нервираат, но сепак не реагирам никако на нивните дофрлување, си продолжувам рамнодушно.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    значи, ги игнорирам таквите ..
    Сами си се понижуваат со тоа што свиркаат , дофрлуваат ..
    Тоа е моето мислење ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    Ех тоа ми е секојдневие и се чуствувам некогаш многу глупаво смачено ми е од тоа што зјапаат во мене, дофрлуваат, свиркаат ова она :puke:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ги игнорирам иако некогаш ваква случка знае да ме изнервира и да ми го расипе целиот ден
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    mislam greota zemjava se sto nosi vrz nea. ej kolku svirkale i dofrluvale ccccc ali sto glavata gore i ignor. ako se vrtis na sekoja budala kaj ni e krajot
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Ставени се тие на ИГНОР!
    Секако дека ќе има такви кои ќе се восхитуваат на женската убавина ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ги има многу такви безобразни, а и мали деца ќе потрчат покрај тебе и ќе те фатат за газот :D Тие секако биле претходно подучени од повозрасни :D Многупати ми се случувало одејќи си од излегување да застанат неколкумина со кола и да ме прашаат дали сакам да ме однесат дома, и јас откако ќе ги игнорирам, ќе почнат да свиркаат, да дофрлуваат безобразни работи, а мене страв во коски :worried: :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    кога одам сама до центар ми се има неколку пати случено циганчишта да ми дофрлуваат и кај мене во населба ако одам посебно со една другарка добивам дофрлувања
    Иначе ги игнорирам исто како да не сум ги слушнала,зошто сепак кога сум сама да зеам да викам да се дерам и не иде мислам за такви не треба ни уво да ме боли али ајде
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас ги игнорирам, кога ќе ми дофрли некој нешто на улица, се правам дека не слушам и си поминувам. Затоа што ако почнеш да се расправаш со нив, нема да има крај :^) Немало кој да ги научи на култура :fubar:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.520
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено да ми дофрлуваат и да ми свиркаат, ама јас ги игнорирам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.