1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дофрлување на улица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Кога одев денес, т.е. вчера кај дечко ми, по пат видов двајца машки на мотор. Едниот ми вика - девојче, сакаш да те префрлиме? Јас ги игнорирав и си продолжив да одам. Сигурно мислеа дека ќе им прозборам и дека ќе се качам на моторот.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Денес 2 пати ми се случи тоа! Мразам некултурни простаци! :@ а не им враќам (освен ако дофрлањето не е придружено со допир) од страв, а и не сакам да се спуштам на нивно ниво...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Многу се нервирам кога на улица некој ќе довикува,ќе исвиркува и ќе дава комплименти и коментари. Некои луѓе едноставно неммат ниту грам култура,ниту пак срам. Се прават фраери со тоа што ќе свиркаат кога ќе поминеш и ќе дадат коментар уффф каква п---а :@ е тоа ме вади од такт.Но продолжувам да си одам и не обрнувам внимание зошто инаку би требало да се спуштам на тоа улично ниво.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ragazzina

    Ragazzina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    56
    Значи АМАН веќе од овакви прости, невоспитани и балкански луѓе! :@ :swear:
    Живеам во населба во која живеат доста албанци. Да ти биде страв по леб да отидеш преку улица, а камо ли навечер сама да шеташ.. :(
    Секој, ама баш секој ден мора некој да ми дофрли на улица или да свирне или од кола да се дере и 300 други глупости..
    Скоро секоја вечер, летово, си се шетав со другарки низ населба. А тие мораа да викнат нешто како: „леле ајде дојди со мене“, „сакаш да се повозиме“.. :envy:
    Значи навистина се многу одвратни луѓево :puke:

    И сакам да кажам дека нема врска како си облечена, ќе ти свирнат и ќе ти кажат нешто, па што сака нека биде |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Na svirkanja ne reagiram,no ako nekoj se drzne da mi upati vulgaren zbor ili ,ne daj Boze, da me dopre...eee togash neka mu ja misli! Vo takov slu4aj pcujam duri mozam,a mi se slu4uvalo i da zamavnam po nekoja kloca! Ednostavno,mrazam seljaci,mrazam kreteni,mrazam kvazi-ma4o tipovi i sekoe mashko so dvocifren koeficient na inteligencija!!!!!!!!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Ме нервира тоа мнооогу... А скоро секој ден ми се случува тоа. Најмногу мрзам од трамвај кога ми свират на пешачки ајде од кола од ова она веќе и навикната сум пошто е секојдневно тоа и на сите им се случува. Амааа од трамвај најмногу ме вади од такт ]:)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Не реагирам воопшто иако од такт ме вади. Исто ме нервира непристојно зјапање со онаа под мустак насмевка мањачки. Е сега морам да кажам што ми се дешаваше еден период. Еден "господин" онака костумосан, среден, спицкан стил старо швалериште, редовно со наочари за сонце и актовка редовно "ненамерно" налетуваше на мене. И онака тактички иди пред мене демек сме налетале еден на друг, јас одам десно да го одминам, тој негово лево и пак пред мене, и почнува муабет од типот колкава среќа имам јас да налетам на ваква прекрасна особа, преубава си дрн-дрн. Значи ај еднаш, ама типов го среќавав секаде низ ск-симпо, центар, аеродром, клиники...почнав да паничам дека ме следи. Еднаш дури го начекав ноќно време пред зграда кај мене во кола, отвори прозор дали ми требало превоз. Буквално ме фати страв од него. После тоа го немав видено подолго време околу 2-3 месеци, кога го гледам пред универзална негде на партизанска. Иди накај мене и гледам овој пак стара тактика ќе ми прај. Денски беше и еден тон луѓе околу мене, а јас нешто предходно бев изнервирана и пмс плус така да буквално налета типот на темпирана бомба. Пак ме застана на стариот начин, па уште сега и проба да ме гушни. Буквално цел пмс си го истресив на него. Не сум знаела дека до толку знам да пцујам и да викам. Се стрчаја некој луѓе одоколу, а тој почна да бега преку партизанска ќе го чукнеше кола за малце. После ова му раскажвав на некои колешки па дојдовме до заклучок дека и тие го знаеле, редовно истото го правел на повеќе девојчиња. Баш го видов вчера на клиники од тогаш го немав видено, ама си ја научил лекцијата кај мене, ме запамтил, ко ме виде одма смени правец и ја нурна главата надолу.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Мии даваат самодоврба :lol:
    Иако звучи глупо не ми идат на живци воопшто.
    Мислам сега на дофарлување од типот : Woww.., Види го ова, види што направи, свиркања и сл.

    Други дофрлување за среќа не сум имала :rofl:
     
    На Lolo5 и sugar.nn им се допаѓа ова.
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Ништо. Онака нервираат. Иритираат. Вадат од такт чоек. :D што да праиш, какви се манијаци нема да сретнеш. |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    ignore :D сељаци :P
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Ах да знае земјава што држи (какви се не манијаци,педофили и психопатски случаи), сама ќе се проголта... Мојава случка ја памтам иако беше пред 5-6 години.. Јас, со уште две другарки си седевме кај нас на улица пред зграда си трачаревме :lol: и само слушаме некој свирка цело време испушта некои крици у стил шц, шц девојчиња, се вртиме ние гледаме наоколку и коа гледаме луѓе еден дедо од соседната зграда застанал на балкон (на приземје беше) и се ѕвери во нас и намигнува, се смешка и уште па со раката не вика да дојдеме кај него :o :o ДЕДО луѓе!!! ДЕДООО!!! :o Имаше бела коса и беше цел со брчки - педофилиште!! :@ И ништо фативме штрафта (иначе мали бевме, мислам сеа не баш мали 8 одделение али сепак :worried: ) И сеа пак го гледам кога идам до продавница се мотка околку зградата негова ама не ми е више страв :D . А вака за преку ден на улица дофрлуваат ама, игнор и тераш :lol:. Фала богу до сега не се десило некој од таквите коа дофрла да ме допре или да ми направи нешто, ќе лета шамар, или нешто пострашно ќе си добие :D Акција-реакција :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Со другарка одиме накај школо и еден позади нас оди баш како што кажа la-chicka
    ДЕДО луѓе!!! ДЕДООО!!! :o
    не прашува : Абе вие заедно спиете?
    и јас само го погледнав :^)
    - Ми се дигна ку*от ЕЈЈ :o
    Само поминавме улица , не ни се веруваше што се случи на сред бел ден :doh:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Секаков народ шета по улиците на нашата напатена ни,земјичка а да не праам муабет на светско ниво.

    Шцкање,дофрлање и сл. ставам на игнор,ако се обидам да вратам ми се чини дека со неговиот сељачки менталитет ќе сфати дека ме шармирал |( |( |(

    Такви ај ќе ги наречам луѓе не можам да речам да не ги приметуваш зашто и да не ги видиш смрдат на сељачко и просотилачко на километар,ама затоа ќе си поминам и ќе им мавнам игнор,што би рекле како низ турски гробишта.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле колку ги има во ценнатр, околу ГТЦ..Неколку и на точак. Ми се има случено неколку пати, си одам јас, ќе помине и ќе ми каже „што би ми правел“.. И тоа старци човече :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Секакви луѓе има.Дури ми паѓа некогаш многу смешно се прават интересени,демек фраери,а обични сељаци,кои се влезени во филм.
    Често сум наидувала на такви луѓе па свиркаат,па довикуваат разни глупости,арно ама таквите ги ставаш на игноре и решен проблем. :!:
    Последно нешто што ми се случи е тоа што бев приморана да поминам покрај една перална и одма тие почнаа нешо леле какво маче,мац мац...Абе се умрев од смеење..кој простатилок Божее... |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Пред некој ден одам пеш од југодрво накај Веро Центар, и гледам еден чичко(читај:дедо) затрчан, претрча низ 2те улици пред мене, отиде малку по на страна, си го извади..... и веќе забрзав да го одминам и остана зад мене.... Пред мене идеа 3 девојчиња и почна да вика шц, шц...девојчињава кога го видоа убрзаа и останаа :o А јас се чудев дека тоа се случи во ПЕТОК кога врие од луѓе во град, сред бел ден, на толку фрекфентно место
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    ^^^ АУУУУУУ болест... секакви имало на светов :o
    Мене доста често ми се случува... или довикуваат нешто, или ќе застанат и те ѕверат- свашта. Најмногу ме нервираат оноа таксистине застанале сите безработници и кој како мине довикуваат, безобразни едни.Или кој како мине со кола забележуваш полека оди и те следи, треба да се забранат со закон такви хахаха
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Некој живее од возење такси. И сигурно не е среќен со тоа. Мене никогаш таксист не ми дофрлил, најверојатно не сум го провоцирала. Пази како навредуваш ок?

    Се извинувам за оф топик.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Не не воопшто не мислев да навредувам,,,ајде ќе преформулирам-додека чекаат патници се најчесто собрани по повеќе и секогаш слушам коментари и дофрлувања.Не дека имам некаква замерка за професијата, нели мора нешто да се работи.Тоа е од мое лично искуство.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Ми се има случено многу пати од типот:сссссс,ш-ш,дури и шц :D дури и еднаш најтрагично од дедо еден гаден и бакнеж ми прати,стварно има лудаци по улица навечер поготово треба да се пази,а најсмешна случка ми беше седам и чекам една другарка и еден дечко седеше карши мене на клупа, и директно ме гледа во очи и ми вика ссссс,мене смеа ме фати и после дофрла леле каква сииии,јас станав страв ме фати и му реков сељак,и после он ми вика што си мислиш ма ти има 100 пати поубави женски од тебе,не си една риба во морето :D :D :D :D стана и си отиде...јас се изнасмеав...хахаха :D :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.