1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дохрана кај бебињата: Искуство со кашичките Лино

Дискусија во 'Бебе' започната од Emilija, 8 март 2017.

  1. izi_1986

    izi_1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Мислев дека не може бебе да биде попребирливо од моето прво но еве можело, ми докажа второто. Моментално освен цицање само Лино ми прифаќа без плукање и то од јаболка и банана. Повремено со насушни маки лапнуваме домашно направено јаболко. Среќа што со авокадото немаме проблеми.

    Дека спомнувавте шеќери. Двате кашички се без шеќер и мирна ми е главата. Сега дека имаше топли дена најлесно ми беше да пикнам една тегличка и да терамд

    Не знам зошто во повеќе аптеки ги нема Лино за првата дохрана. Три аптеки шо ми се нај блиску не ги држат. Арно во Веро пазарувам а таму секогаш ги има.

    Спремни сме за папење
    20170314_191009.jpg
     
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    7.865
    Пол:
    Женски
    Znam deka e prskano, se obiduvam sto mozam domasno sto ne kupuvam, kako i da e sepak mislam e podobra opcija od gotovite kasi, bar nemla konzervansi adetivi i sto uste ne sto ne pisuva na nav, i od kaj da znam kakvo ovosje koristat. Demek hipp so organsko ovosje se zini asan da ti baam togas nemase da bidat 50 i kusur denari. Kako i da e voopsto ne mi e maka da mu napravam zdrav obrok a ne da go zamenam so kupecki. Ali ete nekogas koga ne si doma mora i toa. Aj da ne ja trupam temava i da ne sum off topik.
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Многу лошо искуство. Одвратни се купив две јаболка и кекс несакс ни да помириса а не пак да јаде.
     
  4. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    A otkako se otvori dali moze da se cuva vo frizider za drugiot den na primer ili ne?
     
  5. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.757
    Пол:
    Женски
    da jas site kasicki gi cuvam po 2 dena vo frizider.
     
    На ^angel^ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Треба да пишува на кашата.. знам хип може 3 дена, фрутек 24ч.. а Лино не ми текнува, не сум прочитала зашто одма ги јадел...
     
  7. majdaa

    majdaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2016
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Чоколино од колку месеци е?
    Исто кај можам да го најдам лино кремот што е со кокос видов пред извесно време на флаер и многу сакам да го пробам.
     
  8. Unikatno Ime

    Unikatno Ime Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Купив за син ми кашичка од крушка, беше толку блага како мармалад.... Не ми се допаѓа, има многу шеќери и засладувачи.... Премногу благо според мене....
     
    На Верче4, joy1 и irena.1 им се допаѓа ова.
  9. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Кога веќе по 100000ти пат кликнав денес на Лино, време е да пишам нешто па може ќе ме изберат мене.
    (highfive)

    Не го јадам јас туку имам 7 месечна внука, па може ќе имаме среќа да не извлечете нас и нејзиното меше да биде заситено со Лино :inlove: и да видиме аир од фемина :inlove:


    :ninja:
     
  10. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Keksolino ni e najomileno. Ovosnite kasi se edni od najdobrite. Za prvoto neso forsirav hipp pocnav i so vtoroto hipp ama toa e cista voda mi predlozija frutek same shit i na kraj zedov lino. The best definitivno. Plus proveren proizvod da ne recam do lani jas jadev cokolino. :D
    Samo eden (y) za lino. Posledno gi kupiv kasickite so se pakuvani so podarok corapcinja. :inlove:
    Jas najcesto gotvam domasni kasicki za maleckoto ama poso ne sum robot pa da gotvam sekoj den 4 razlicni obroci zemam gotovi ne sekoj den ama zemam koga mi e maka da gotvam i toa najcesto ovosni. Banana jabolko oriz ni e najomilena. :inlove:
    Maleckite biskvite golemoto seuste gi jade lapni goltni.
    Ne mozam da stavam slika inaku bi stavila pofalnicata od lino za donacii na obleka od kerka mi. :hug:
     
  11. Emilija

    Emilija Истакнат член Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Љубопитни бевте да дознаете што има во подароците од Лино? ^_^

    [​IMG]

    Веселите пакетчиња се полни со вкусни Лино производи, а вклучуваат и детски декоративни налепници за ѕид и слатко плишено мече Лино.

    [​IMG]

    ШЕСТ форумџики ќе добијат пакетче кое содржи:

    • Лино 3 житарици –ориз, просо и хељда 210г
    • Лино ориз, јаболко и морков 210г
    • Лино кашичка јаболка 130г
    • Лино кашичка кајсија 130г
    • Лино кашичка јаболка кекс 190г
    • Лино кашичка овошје со ориз 190г
    • Лино Лада дуо 400г
    • Лино чоколаден напиток 150г
    • Лино беби бисквит 140г
    • Лино беби флипс 25г
    • Лино мече
    • Лино налепници за на ѕид
    Примамливо, нели? :nod:

    Опишете зошто би сакале да добиете подарок од Лино и впишете се меѓу кандидатките за освојување на еден од шесте атрактивни комплети.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Kejtovska, Kris-miss, majdaa и 8 други им се допаѓа ова.
  12. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    3.358
    Ги имаме пробано лино кашичките, сега сме малце поголемки ама кога бевме помали омилени вкусови ни беа праска и кајсија :) Кашичките се вкусни, без некакви додатоци и со пристапна цена.
    Од инстант кашите највеќе ги сака чоколино и лешниклино.
    Во однос на останатите производи ги немаме пробано беби флипсот и кремот лино лада, а сега е доволно голем да ги проба, па ете ни можност доколку добиеме едно вакво пакетче :wasntme:
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.243
    Јас сакам да добијам... досега не сум дала на детето ништо од овие производи од Подравка, бидејќи во маркетот каде пазариме , форсира друг производител:!:


    Посебно драго би ми било драго да го добијам она ,,чоко дринк,, , бисквитите и флипсот.Малечкото најмногу на нив ќе се израдува:inlove:

    Пишете ме во кандидатките !:~:
     
    Последна измена: 22 март 2017
    На kukla21, Antolinaa, mariz и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека не јадам кашички, ама затоа дојдов да ви кажам дека ЛиноЛада и чокодринкот се жртви на масовно уништување кај мене:D
    А мечето ми е преубаво:inlove:

    И не знам зошто би добила пакетче, немам дете, нема да имам во скоро време, ама кога би добила би идело во рацете на дада @LadyC и малиот ангел што ми иде да го изедам на моменти:inlove:
    Така да си знаете:rofl:

    Ајде сеа:hai:
     
    На green.eyes, LadyC, Antolinaa и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.785
    Допаѓања:
    17.746
    Лино лада кокос - откритие на годината ми е. :inlove:

    Не јадам кашички, ама имам 2-3 мали внучиња на кои би подарила ако добијам пакетче и знам дека би се израдувале :)
     
    На LollySky, Dust и Mr. Right им се допаѓа ова.
  16. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    А, фoрумџии мoже? ^_^

    И јaс не јaдaм кaшички, меѓутoa имaм мaлa внукa и брaтучеткa ми е зaдoвoлнa oд Линo прoизвoдите, пa мислев дa им јa збoгaтиме кoлекцијaтa сo Линo пaкетчетo. Секaкo, внукaтa нaјмнoгу ќе се рaдувa нa мечетo и нaлепниците. :)
     
    Последна измена: 22 март 2017
    На Ketchup, Antolinaa, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Најомилени ми се, јас секој ден јадам Лино, само Лино купувам, дури и постер од Лино имам, без Лино денот не е ден :inlove:
    п.с Шала са стране, сега да имаше бело Лино од кокос кремче и Чоколино ќе се пријавев и ја :D
    :d::drunk:
     
    На Waka-waka, Ketchup, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  18. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    Мојот син ја јаде од лино кашучката со слива... Преку неколку дена, за доручек.. Ротираме овошје и баш сливата ја јаде само од тегле.. Другото свежо... Кога му го поставив вашето прашање зошто би добиле баш ние пакетче со мечето лино.. Ми вели, па мамо да имам и јас мече за да можеме заедно да си ја пееме песничката од рекламата:) бидејќи чекаме друго бебе, братче, вели јас на бато вака ќе му давам да јаде за да порасне како мене. (рекламата со бебето каде што седи во хранилка)
     
  19. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Би сакала јас да сум добитник, зошто искрено кажано и нема кој не се радува на подарок :D
    А особено на овој, кој би бил наменет за трите мои обожаватели на овие производи, особено на мечето Лино и стикерчињата, моите дечиња од 5,3 и 1 година, кои редовно уживаат во вашите производи:) :)
     
    На Sesil, Summerlover и Bridget им се допаѓа ова.
  20. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.757
    Пол:
    Женски
    каде ги има тие кашички со подарок чорапчиња, од кој маркет ги зеде? :)
    ]