1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дохрана кај бебињата: Искуство со кашичките Лино

Дискусија во 'Бебе' започната од Emilija, 8 март 2017.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.694
    Пол:
    Женски
    Искрено ние сме на домашно подготвена храна ама од купечките Лино ни се број еден, викендов си купивме теглички овошни и морам да забележам дека се со многу подобар квалитет од конкуренцијата. Омилени ни се кексичите а едвај чекам да порасне и да учиме да јадеме сами смоки. Кашите кои се во кутија сеуштњ не сме ги јаделе ама затоа тато тамани чоколина оред секоја утакмица, му требале јх на човекот. Линоладата е врв и не може да се спореди ни со Нутела ни со ништо друго, најдобра крема. Мислам дека сме одлични кандидати со оглед на тоа што цела фамилија сме Лино фамилија :D
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  2. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Od Lino do sega samo smokite gi jade. Ima 8m i sam si gi drzi i jade.
    Drugo nema probano :)
     
  3. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.759
    Пол:
    Женски
    И ние ги пробавме Лино кашичките :) Бебуш мој е пребирлив и не е голем обожавател на кашички, но овој пат со сласт си ја изручка кашичката од праска..бебе најадено, мама среќна ^_^
    Од сега Лино кашичките се на нашиот список за пазарење (fingers)
    17577640_10207154077890802_702917284_n.jpg
     
    На mariz, kukla21, augustd и 2 други им се допаѓа ова.
  4. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Купував вчера Лино за мој мали, па видов у Рамстор едно пакување со две кашички и чорапи во средина. Не земав јер цена немаа ставено. Дајте ми молим вас инфо колку е денес да земам. (Се гребам на темава. :D )
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  5. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.759
    Пол:
    Женски
    114 gi zedov jas :D
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Убави се? Ќе земам и јас, не е скапо. :*
     
  7. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.759
    Пол:
    Женски
    ако прашуваш за чорапчињата, да, ептен се слатки :)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Дааааа, затоа НАЈМНОГУ :inlove:
     
  9. majdaa

    majdaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2016
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Еве да ги видите. IMG_20170329_145852.jpg
     
    На alana, Верче4, LadyC и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ima li lino kasicka samo od sliva???
    Jas bi sakala da dobijam paket proizvodi od lino, ne sme kupile ama vetuvam ke gi probame, do togas pratete podaroce,mama mn se raduva na podaroci ;)
     
  11. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    IMG_20170329_210615.jpg
    Мислам дека ни фали пакетчето за да го дополниме шкафот. :D Нешто за мм, нешто за синко, а и на батко ќе подариме нешто. Синко ќе го обожава мечето :)
     
  12. majdaa

    majdaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2016
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Кога ке бидат доделени наградите више внуциве, а и јас сум нестрплива.... Им кажав дека ако добиеме награда ке им дадам од наградата некој работи што керка ми е мала и не би јадела крем ( затоа каши може) или не би се радувала на налепници и ги спомнав лино налепниците на ѕид и по неколку пати на ден ме прашуваат стрино добили награда кога ке ни ги донесат лино налепниците се сме во фаза лино, лино ли ке ни ги донесе, а има ли лино чоколади ......
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Јас не сум бебе, ама омилена вечера ми е Чоколино (Чоколешник и Медолино).
    Многу ми се вкусни, лесни на стомак, брзи за правење, и го имаат истиот вкус и квалитет како и порано.
    Секогаш знам и да ги подарам.
    Излегоа многу варијанти на Чоколино (да не набројувам од кои фирми), ама ова Чоколино не го менувам за ништо.
    Еднаш даваа календари за над определена количина купени (се сечеше мечето) и дали поради возраста, ама не ми дадоа. И тоа им беше минус.
    И на крај, воопшто ги сакам Подравка, наши си се, Балкански бренд многу одличен.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Абе како ви се моли за награди?
    Јас ова го сфатив како тема за дискусија па рандом победник, а не 90 отсто од постовите молиме за награда
     
    На SV1911, Annath, Nausicaa и 6 други им се допаѓа ова.
  15. majdaa

    majdaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2016
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Хехе да разбиеме монотонија на денот, да видиме кога ке биде свеченото доделување :D башка како што и кажав спомнав на мали деца и сега ме дават, а јас онака им спомнсав колку да направам муабет да бидат умни инаку ништо нема да добијат од лино.:)
    П.С јас си го кажав ставот за кашите дека ни се добри и дека ги ручкаме.
     
  16. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Da. Taka ispadna. Aj vo vrska so temata. Malecka mi e 7 meseci samo so napolna. Oriz, jabolko i banana i davam od 4-5. Denes zemav kasicka od lino i gledam jabolko, banana oriz od 8+. Jas nesto greska sum ili....? I ja dadov na kerka mi poso se sum vovela veke ama me zbunaa mesecite.... na kasickata pisuva voce s rizom a na slikata ima jabolko, banana i oriz.:?:
     
  17. Strawberry121

    Strawberry121 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Моето малечко пред два дена наполни 5 месеци а со дохрана започнавме уште на 4 месец. Лино кашичките се единствените кои не му правеа проблем и буквално се дави во нив. Омијена е кашичката со модра слива и јаболко. И сметам дека се најдобри бидејки јас сум порасната со лино кашичките
     
  18. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    Moeto bebusce e specivicno saka domasni kasicki i do 8mesec neskase nikakva kupecka kasicka ,no kako pocnaa soncevite denovi i se poveke sme vo dvizenje mu kupiv pak kasicna od lino so oriz jabolko i banaba ,pvata lazicka sto mu ja dadov malce me cudno zagleda a potoa pocna da mavta so racinjata i da bara uste za 5 min ja snema kasickata,jas iznenadena i vesela zosto barem koga ima ubavvi soncevi denovi nema da se zadrzavame doma so gotvenje kasicki vaka mozam edeno obrok da kupam lino kasicka i mama zadovolna i bebus najaden,sega mnogu ja saka jabolka i biskviti kasickata .
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.691
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    7+ пишува на таа.. voce s rizom е овошје со ориз, од овошје има банана, јаболко (да не има и нешто друго во составот?)... ако имаш воведено се тоа слободно може да дадеш :) да малку чудни се месециве, на таа па со бисквита има 6+... пологично е 6+ со ориз да биде...
     
    На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    Sinko e 6 i pol meseci , najmnogu gi saka lino snegulkite . Obavezno mora da go imame LINO doma :) Rizolino , cokolino , sto i da e nie cesto si jademe Lino . A i na meceto mnogu bi mu se izraduval maliot David :hug::inlove:
     

    Прикачени фајлови: