Дочек на нова година (понуди и патувања)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од WomanInRed, 2 декември 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Девојки разгледав и немаше ваква тема. Ме интересира дали знаете некоја интересна понуда за нова година 2013?! Јас сакав Виена,нека биде евтино со автобус меѓутоа да биде добра понуда .. но не мора да биде конкретно Виена, секаква друга дестинација..
  :)
   
  На honorthyself му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NoU-NoLove

  NoU-NoLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  149
  Па и јас разгледувам понуди,и видов во весник,Нехар Травел имаат добри понуди,и ефтини,и за Виена мислам видов,а имаше и од Орфеј интересни.. ;)
   
 3. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  4.084
  Пол:
  Женски
 4. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
 5. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Нова Година 2014

  Сакам годинава да отидам негде во западна Европа, со авион, па ако видите некоја понуда, или имате некој предлог, критики, би било убаво да ги споделите.

  Знам дека е многу рано, ама вака ќе имаме повеќе време за размислување, за резервирање и сл.

  Ви благодарам однапред :)
   
 6. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Нова Година 2014

  се надевам со мојот миличок гушкајки се така :inlove:
   
 7. Stella.21

  Stella.21 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  2
  Еве веќе поча еуфоријата за нова година па да ја разработиме темава малку, сретнал некој некои поефтини понуди за надвор од земјава ?
   
 8. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  На Атлантис се прилично евтини,ама како што ми кажуваше братучедка ми организацијата им била видено невидени драми.Ужас.Таа била летно време преку нив мислам,ама нема врска.
  За Белград им е ептен ептен евтина,а имаат добри понуди и за Прага,Виена,Италија,Банско...

  Гледав исто и во една за млади,Balkan Fun Macedonia,и исто имаат екстра понуди,за тинејџери посебно.Белград-69 евра,Краков-125,Виена/Братислава-119.

  Еве ви линк од станиве од двете.

  http://www.atlantis.mk/
  http://www.balkanfun.mk/
   
 9. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  http://www.vel-jan.com/index.php?option ... d=56&Itemi

  Ние со оваа агенција летово бевме на одмор во Бугарија и задоволни сме. Добро се организирани стварно. Баш преска прочепкав и гледам ефтини понуди имаат и за н.год.
   
 10. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.932
  Допаѓања:
  49.937
  Пол:
  Женски
  Ќе патува некој со Хисар Травел за Нова Година? Ние сме на ум да патуваме за Истамнбул, речиси и да резервиравме кога на работа ме сепнаа со лоши коментари. Давајте совет, патувал некој некогаш, искуства?
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Знае ли некој кој ќе пее на плоштад во Белград за Нова Год?
   
 12. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Некои понуди за нова година додека е порано и поевтино? Или ваше искуство од лани, полани за нова година надвор од МК?
   
 13. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски

  Имаш тема за Истанбул. Прекрасно е, нема да зажалите јас сега се вратив пред неколку недели :)
   
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.932
  Допаѓања:
  49.937
  Пол:
  Женски
  @Candid мила ова е од лани, ние бевме и се вративме, во меѓувреме пак ја посетивме Турција, и сигурно уште еднаш најмалку ќе одиме во Истанбул, но овој пат во пролет ;)
   
 15. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  хаха лелее ич не сум погледнала колку е стар постот, јас па за мене гледав за дочек за нова година да не пуштил некој аранжман добар :D
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас сакам надвор од граници да одам. Софија, Ниш, Солун или Благоевград. Овде кај нас нема шанси да издржам. Или ќе спијам или не славам. :D
   
 17. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.974
  Допаѓања:
  5.437
  Убаво место во Македонија каде може прекрасно да се помине за Нова година?Ај дајте некој предлог.
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  На плоштад.
   
 19. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Како се движат цените да се изнајми некоја куќа во маврово?? и дали има таму каде да се шеташ ако сакаш, бидејќи не сме многу по скијање
   
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.974
  Допаѓања:
  5.437
  Сакам за Нова година да одам некаде кај што нема да има потреба за елегантна облека и многу дотерување. Некаде во МКД кај што ќе биде интересно, ем да има што да се види.