1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дојран

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од strelec.67, 16 мај 2010.

  1. Зеленоокатаа

    Зеленоокатаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2019
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој престојувал во Хотел Романтик?
     
  2. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Кажи што конкретно те интересира?
     
  3. Зеленоокатаа

    Зеленоокатаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2019
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Дали сте престојувале и како сте задоволни? Услуга, цени, хигиена..?
     
  4. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    За цени, најдобро ти е да се јавиш и да прашаш, така ке добиеш најточна информација. Отприлика за двајца со појадок во соба се движат околу 3000. За апартман ти е поскапо. За одржување на собите секој ден се чистат, пр. Ако си таму три дена сите тие три дена ти ја чистаат собата, ти го фрлуваат ѓубрето, крпи ти менат ако се гнасни, освен ако ти не сакаш да ти влегуваат во собата. Во однос на услугата зависи за секој е индивидуално, јас сум задоволна.
     
    На Зеленоокатаа му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dark Queenn

    Dark Queenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Искуство со Некој по океј апартман во Дојран?
     
  6. Dark Queenn

    Dark Queenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Контакт бројче дали имаш?
     
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Да прашам, со комарци како стои Дојран?
    На времето неможевме да се одбраниме.
     
    На Dark Queenn му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    Уште не може.
    Јас лани имав проблем со секакви суштества.
    Само ради тоа не би одела во Дојран пак.Не се трпи, језиво е
     
  9. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Исто е. Водата си го прави своето.
    Со заштита не е страшно.
     
    На Feminka22 и referentka им се допаѓа ова.
  10. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    На booking можеш да да најдеш па потоа приватно да ги исконтактираш. Скоро сите апартмани што издаваат им се средени со посебна кујна и вц. Имај предвид дека повеќето се на рид и за да стигнеш до центарот имаш удолнина и на враќање горнина. Можеш да ФБ да ги побараш вила Стефани, апартмани ступар, вила Елена, апартмани на фук-так, апартмани тентови( тоа е на центарот) ги има многу. 99% од населението издаваат соби.
     
    На Dark Queenn му/ѝ се допаѓа ова.
  11. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    200
    Пол:
    Женски
    во кој месец цветаат алги, какво било искуство со калта и неговите здравствени придобивки?
     
  12. turist

    turist Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Машки
    Алгите цветаат крај на Јули и најмног Август. Тогаш е и најтопла водада. Лековитоста на алгите не е таа што беше, многу промени има доживеано езерото, но сепак има благодети. За калта сум гледал дека се мачкаат, ама немам искуство и сознанија дали навистина помага. Некои се жалат на водата дека не е бистра, многу била матна, имало трева...но не се појавиле ниту алергии,ниту болести, а секоја година има многу туристи.
     
  13. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Алгите цветаат некаде крајта на јули до кај средината на август. Водата е матна зелена тогаш од самиот код што го испуштаат алгите. Инаку за калта лечи од реома, ама да можеш да ти извади некој кал од длабокото некаде на сред езеро, а не од плиткото да се мачкаш. Бидејќи таа кал од плиткото е само нечистотија, а гледам повеќето туристи што доаѓаат од таму се мачкаат. Друго ако имате некои белези од пресни рани како од паднато изгребано навистина кога има алги исчезнуваат тие белези, паѓаат струпките. Проблеми со акни на лицето валда ги суши јодот што е во водата. Е сега некој ќе каже дека е нечиста водата, но пак ќе кажам само во подлабокото и ги избегнуваме деновите кога е викенд поготово недела и кога има неработен ден бидејќи знае да биде многу гужва,а со самото тоа и водата се заматува и станува нечиста. Еве јас таму сум 27 год па до сега не ми се случило да се разболат или некоја алергија да добијам од водата.
     
    На turist му/ѝ се допаѓа ова.
  14. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    798
    Dobar den, nekoj da bil sezonava vo Dojran ? Mm se zapnal utre na ednodnevna da odime, a jas sum u panika poradi Kovidot, nikako ne se razbirame :) so deca sme, plus toa. Znam deka od tamu nema do sega potvrdeno zaboleni, ali idat od strana , i nekako mi e sto znam... Pa ako nekoj bil da mi pise kako e po plazite,restoranite...
     
  15. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Рестораните си работат, ако сте за да седнете на ручек најдобро ви е да резервирате маса бидејќи е полно за време на викендот. За плажите вчера имаше што се бајнат и со мали деца. Од плажите што можев да видам пред реформ имаше лежалки и на гратската плажа имаше лежалки е сега како е со цената не знам.
     
    На curious-doll му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Сеуште никој не се одбранил. Не прскаат против комарци заради езерото.
    Земи си од алката за комарци од Зегин и ќе немаш проблеми навечер при спиење.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Услуга катастрофа. Цените за спиење прескапи. Единствено вреди храната и погледот кон езерото од хотелот. Подобро некој приватен смештај да си најдеш во Дојран.
     
    На Зеленоокатаа му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Seli20

    Seli20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Приватен смештај да ми предложите блиску до плажа, најважно да нема угорници, удолници бидејќи мајка ми не може да оди. Ги гледав фук так и санрајс, малце поскапи се овие.
     
  19. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Вила Зора апартмани и томар апартмани, тентови апартмани. Исто има уште две куќи што издаваат апартмани одма на центарот се наоѓаат над пазарот а како се викаат не знам можеш на гоогле мапа да провериш За овие ми текнува што се на самата главна улица во центарот. Има уште еден на кај излезот ступар апартмани, ама овој ќе ви биде малку далеку од центарот инаку има плажа во негова близина. А до Центарот по патеката за некој си 15мин мислам се стигнува.
     
    На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.088
    Допаѓања:
    1.705
    Пол:
    Женски
    Здраво :)

    Да ми кажете која плажа во Дојран е најубава, најчиста, соодветна за мало детенце?
    Во поглед на тоа да ми препорачате каде да се сместиме за да бидеме најблиску до плажата, а сместувањето да биде пристојно? Предлог апартман, вила? Благодарам :f: