1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дојран

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од strelec.67, 16 мај 2010.

  1. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски

    знаЧи Читам и немозам да поверувам 7 дена нокевање во дојран во апартман е околу 150 евра? исто колку сто е во паралиа во грција?? аман бе дојран да не е атина? а всусност е едно големо село.
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Jac лани бев и да ти кажам Дојран е многу мирно место онака како за постари,фамилијарни луѓе,нема некои којзнае какви журки.На плажата имаше неколку кафиќи така со музика и мини ресторани за пица.Инаку ако сакаш да си слушаш гласна музика од која јачи цел Дојран немора никаде да излегуваш седи си во апартманот каде што си сместена и без престан ќе си го слушаш Слаткар со неговата FM :D (од циркузот 24/7 се слушаше таа песна :D ) Па...убав помин :)
     
  3. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    :D Се надевам дека убаво ќе си поминеме...

    Ако има некој овде од Дојран, би сакала да прашам каде се наоѓа автобуската станица, во стар или нов Дојран, и точно во кој дел? Би сакала да прашам и кои поголеми маркети ги има во Стар Дојран и каде се наоѓаат?
     
  4. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Па ќе видиш таму ко ке појдеш не можеме ние напамет да ти кажеме од овде.Се` е на едно место и автобуска и маркети и се`.Не е Лас Вегас,мало е местото нема потреба од вакви припреми :D
    (Нема да се изгубите или неснајдете и да сакате :D )
     
  5. elena180

    elena180 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Во Нов Дојран автобуската се наоѓа веднаш до паркот,тоа е во центарот,а во Стар Дојран веднаш под кафичите кај Тобако, во Стар Дојран има маркет Македонија и се наоѓа на почетокот на Стар Дојран.
     
  6. madameinlove

    madameinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ај ако сакаш дај ми тел бр од вилата. плс фала однапред
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ако има некој број девојки да ми даде од приватни сместаи во дојран може и ЛП позз
     
  8. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    девојки од непредвидени трошоци ми пропаднаа сите планови за одмор :| па решивме да идеме дојран, зашо е ефтино, ама сакаме да идеме у камп...па ако знаете како иде закажѕвање...ако уствари успееме да најдеме место сега, да ме известете?
    едит:или пак некој број од поефтино приватно сместување
     
  9. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
  10. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Искрено не би ти препорачала камп.Едни другарки кои беа за мајот сместени во камп многу се жалеа.Многу гнасно било :x
     
  11. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    За Дојран и јас потврдувам дека е доста посреден од тоа што беше. Водата е надојдена, сеа треба едно 5 метри да одиш по водата за да стигнеш до длабокото, но ништо страшно.
    За сместување има едни прекрасни апартмани кои беа над 2000 ден. но стварно беа прекрасни. Имаше и од 1500, па во куќа со ТВ 1300.
    За собите цените се од 200 до 250 ден.
    Има доста луѓе кои чекаат надвор - кај Партизан некаде и ве прашуваат за сместување.
    Ако сака некој да праша нешто околу сместувањето, нека ми пише ЛП за да не испадне дека го рекламирам.
    Има три плажи. Едната е таа Партизан која и не е баш плажа, трева е. После неа на десетина мин. има уште една која и не е баш многу посетена и на крај Градската плажа која до 9 часот е преполна.
    За на Градска не е лошо и накај 7 да си станете и да си фатите добро место.
    Има тука на плажата како шанк да го наречам и од тука пуштаат цело време музика.
    Добро е и за семеен и за одмор со пријатели. Ние кога бевме го начекавме и Пиво Фестот, а и имаше доста млади.
     
  12. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    На туристички план Дојран пред неколку години почна да функционира,интересно е ,убаво,со свои убавини,но мислам дека претеруваат со цените! :^) Сакаат преку ноќ да придобијат колку што можат повеќе! Но тоа е,сепак за разлика од пред неколку години и сега,многу е променет,на добро,но фали уштее многуу за да го достигне тоа што го бараат! :!:
     
  13. unstoppablemind

    unstoppablemind Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    11
    Во Четврток одам до 21.
     
  14. itgirl

    itgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    68
    На мене баш и не ми се допаѓа во Дојран...
    Водата и не е баш чиста, а кога и да одиш нема каде игла да падне, буквално. Не сум тип што ги сака гужвите :D
    А и да, цените се мноогу високи, за тоа што и не е до толку убав Дојран.
    Многу сакаме ние македонците, еве и во Охрид се ептен високи цените, навистина, за тие пари можеш да одиш некаде надвор на одмор, пример Грција или било што. Немора да си 10 дена, биди 7 или 5 но барем да знаеш дека убаво си поминал.
     
  15. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    ^ јас не би се согласила дека во Дојран се високи цените, освен ако за 1 година успеале да ги зголемат во енормни размери :!: . Јас бев лани во ек на сезона, крај на јули, бев 8 дена. За престој плаќавме по 300 денари ( искрено, се надевавме дека ќе најдеме за поефтино ), но затоа се останато беше ефтино. Па се отепав од јадење по пицерии и ресторани бре, секој ден по два пати. Пиците беа околу 100 денари ( средна големина), порција палачинки 80 денари :o , исто и кафето и пијачките беа ефтини.
    Од плажите ми се допадна само градската плажа, иако беше малку подалеку од местото каде што бевме сместени, одевме само таму. Неколку пати се зафркнавме од сабајле отидовме на плажа Партизан и на тие останатите ( не се сеќавам на имињата ), но кога видовме во каква состојба се ( катастрофална ), патот под нозе и оп на градската :D . Е таму беше многу убаво. Луѓе - еден куп, и млади, и стари, песок, водата - топла, претопла, имаше сламени чадори, лежалки, на крајот од плажата имаше и дрва за оние кои сакаат да си седат под сенка цел ден.
    Се на се, ми се допадна, и би отишла пак, оваа година не, али другата сигурно !
     
  16. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Во Дојран водата многу ми е гадна, матна фууј. Ама па лековита е . Плажите не ми се свиѓаа пред 2 години цели беа со искршени школки рани цели стапала ми беа. Ама од водата ми се исчисти цело лице .
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    се токмев да одам со дечкоми барем на еден викенд да видам како е дури се распрашав за смештај,се додека моја другарка не ми ги кажа нејзините гадни импресии од местово и просто не сакав ни на еден ден да одам не на викенд
     
  18. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Јас пред некоја недела баш се вратив од одмор од Дојран и супер беше, ептен е среден градот сега...
     
  19. strelec.67

    strelec.67 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Бев пред една недела и право да ви кажам стварно се одморив.Физички и психички.Незнам зошто толку го критикувате?
     
  20. ninaaa

    ninaaa Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    јас во дојран бев пред едно 4-5 години и водата беше катастрофално плитка но сепак многу го сакам дојран за срцето ми е залепено.Сакам да прашам дали цените лани се движе 200-300 денари од човек или од соба, за да знам дали да барам камп од тетин ми , камповите од арм 500 денари од ноќ цел камп летово идам со другарките