1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дојран

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од strelec.67, 16 мај 2010.

  1. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Јас минатата година бев после 15 Август и цените беа 200-350 ден. од човек :)
     
  2. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Како мала секоја година одев со моите родители во Дојран одевме на 1 Авгус и бевме таму едно 15 дена... Памтам симаптија ми беше на пријателите синот и ја намерно ја фрлив влечката во езетото за тој да ја извади :rofl:
     
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Бев еднашка и ми се допадна , пред се што е мало место , мирно , само едно ми сметаше проклетите комарци
     
  4. pasarora

    pasarora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Па вака јас сум од Дојран и може да ви кажам дека сега градската плажа ја реновираат има песок стваија чадори лулашки за деца водате е надојдена последниве некулку дена е,со еден збор супер е ! Па повелете летото во Дојран сега прескаа од комарци ги има значително помалку па ке можете максимално да уживате.
     
    На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.761
    Идам секоја година, ради тоа што е мирно и мало место. Со другари се шетаме до колку сакаме кај сакаме, добро немаме многу избор за шетање, ама барем посигурни сме. А во Охрид е поголемо и подиво место нели. Оваа година пак кидам, по се изгледа. Инаку ми е интересно тоа во продавниците шо после 21 алкохол го продаваат а 5 денари поскапо. :D

    Мене м исе допаѓа многу местово, за дете од 14 години повеќе од супер е. 8)
     
  6. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Лани бев и ми се допадна,мирно место е,би можела пак да отидам! :)
     
  7. strumfetka

    strumfetka Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Планирам во август да одам Дојран...највероватно со друштво..па ме интересира да ми кажете како се движат цените на сместувањето...дали има каде да се излегува навечер..
     
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Во Дојран сум била само еднаш кога сум била мала и не се сеќавам баш убаво како беше, ама моите ми кажуваат дека сме си поминале топ. И водата била убава :)
     
  9. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Собите се околу 300-350 денари.
    Дојран нема бурен ноќен живот. Има неколку кафичи покрај плажа, не се лоши, има 2-3 ресторанчиња и една балерина за вртење :) .
    Ама мене лично ми се бендисува многу Дојран. Ефтино е доста, мирно, тивко, мало, а пред се го сакам заради езерската вода. Мнoгу е лековитa, јас се имав исечено на раката и тоа прилично многу и за еден ден што го поминав во вода, раната почна да се затвора полека.
     
  10. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Уффф кога ќе се сетам само какви празници сме извадиле таму. 1-2мај, 1август, абе убавини. Зезање, журкање до рано наутро и тука денот продолжува, па нормално спиење нема. Одевме со комбиња, цело друштво, со озвучение, миксети и триста чуда.
    Беа тоа вистински празнични денови.
    На капење сум била пред едно 4 можеби 5години, но многу ми беше спарно на тревата, па сфатив дека не можам баш да издржам.
    Потоа си одевме на кафе, сокче, на плажа, така веќе ни беше попријатно иако верувам дека на плажите со песок е подруго.
    Последно бев пред еден месец, уште немаше гужва, но работеа , го средуваа градот. Здравје планирам кон крајот на месецов пак да отидам.
     
  11. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Ех Дојран Дојран :lol: Колку само спомени имам од таму како мала.Одевме фамилијарно ,ќе се соберевме сите роднини од сите страни и тап ,таму ни беше збирното место. :mm: Иако имаме викенд-куќа не сум била па добри 4 години.
    А, баш ми се оди !Слушам од година во година се подобро и подобро го прават,нон-стоп се гради нешто, посебно врие во август.

    Се надевам ова лето ќе одвојам неколку дена и ќе отидам, баш ќе добро за малку рехабилитација пред почетокот на факс-от. :)
     
  12. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    еј ме израдува ова дека прскале против комарци , ја не одам само ради нив , ми е страв од кога едно девојче што го касна дојрански комарец заврши у хитна
     
  13. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Леле тие комарците... :x Нема спас од нив, ни Аутан, ниту па мрежа на вратите. Сегде се :devil:
     
  14. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    немаат прскано против комарци годинава ??? па најавуваа !!!! сакаме да отидеме 1 2 викенди во август ради лековитоста на алгите (ако уште има алги) :lol:
     
  15. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Има некој кој што бил на викед во Дојран во оние приватните апартмани .....Може да ми објасни подетално ?
     
  16. Kalina10

    Kalina10 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    И мене ме интересира нешто околу приватното сместување во Дојран, ако може некој што бил скоро, да пише. Благодарам!
     
  17. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    И ние сакаме викендов да одиме за Дојран, само уште немаме најдено сместување, ниту пак знаеме како се движат цените оваа година.
    Ај ако знае некој нешто или бил скоро нека пише тука или пак нека ми прати ЛП.
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Има комарци колку сакаш (само што се вратија едни мои пријатели кои заглавија со детето со бронхитис и еве го сега на инфузии) ни Аутан ни ништо не ги спасило. Бидејќи нели пореметена е климата алгите цветале порано во Јули. Рекоа дека е навистина така затоа што во езерото се гледале расцветани :wasntme: ...
    ...незнам, битно се испожалија и живи разочарани. Приватно сместување 600ден. :o
     
  19. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    600 за двајца :D ?
    Ако е по човек тогаш тоа е многу за Дојран!!
     
  20. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Јас бев во Дојран со дечко ми и уште еден пар и не ми се баш многу допадна. Останавме четири дена и едвај чекав да се вратам дома. Алги имаше премногу... БЉАК! Ама ич не ми се допадна водата, некако ми беше гадна! |( Комарците лом не направија не помогна ништо ниту пак Аутан. Дури мислам и повеќе доаѓаа кога ќе си ставевме Аутан! :D