1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

До колку години расте женското тело

Дискусија во 'Тело' започната од ana72, 12 февруари 2015.

 1. ana72

  ana72 Нов член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  имам 14 години и обично за 2 год раснам 10 цм но последниот пат кога се мерев бев 168 и помина година ипол и уште сум толку.. има ли шанси да сум престанала да раснам? (ако е невозможно оваа што го велам, ве молам без смеење, само сум заинтересирана :lol: )
   
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  И јас исто како тебе нагло израснав и нагло се развив!Тоа е нормално за девојчињата денеска,нема ништо чудно тука!Инаку,и јас на 14 години забавив со растењето и на 15 веќе сосема завршив со растењето!Така што,јас мислам дека тоа што се случува кај тебе е нормална појава и дека не треба ништо да се грижиш!:!::hai:8)
   
 3. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.236
  Пол:
  Женски
  На 14 години бев 169 а на 19, 175.... Друго не знам да кажам:D
   
 4. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Леле ако е така јас џуџе ке си останам имам 14 год и сум висока 153 :(иначе имам прашано женското тело расте до 20 години негдека па си се надевам :)
   
 5. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Decki ne se sekirajte zenskoto telo celosno zavrsuva so rast na 20 godini kaj nekoj duri i na 25 godini. Kako i da e kaj sekoj e razlicno taka da ne se obeshrabuvajte vie poniskite ;)
   
 6. Golden Rouse

  Golden Rouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  мислам дека е до 16
   
 7. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  do 18 mislam se oformuva i kraj
   
  На Golden Rouse му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Додека не ти дојде менструација.
  После тоа кога ќе си бремена може да ти пораснат градите.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  а додека ли да се развиеш ти се менува телото.. после не?
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Во висина растеме до кај 15-16 год, ретко до кај 18. Но телото се развива до 25та година, добива повеќе масно ткиво, мускулна маса, коските растат, раменски и карличен појас се шират. Градите исто така растат кај некои до 25 та год.

  Во бременост само карлицата малку се проширува, градите ако пораснат спласнуваат после доење.
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Мислам до кај 16 години.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Noraa99

  Noraa99 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2021
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Medicinsko, do 25god. se razvivat koskite
   
  На Milče9 му/ѝ се допаѓа ова.