1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

До колку часот излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Lady-in-white, 1 септември 2012.

 1. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Девојки ме интересира вашето мислење до колку часот би требало да се излегува и до колку излегувавте кога бевте 13, 14, 15, 16 и се понатака.
  Ако има ваква тема слободно канта. :)
   
 2. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  Кога бев 8мо излегував до 10 :worried:hock: до толку ги пуштаа другарките па морав и ја тогаш инаку мене до покасно ме пуштаа. :D После тоа накачувавме по пола саат и на крај испаѓавме до колку сакаме. Најкасно што сум си дошла било 4 ипол саатот. :)
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Имам 16 години,а и излегувам најкасно до 1:30. :lol:
   
 4. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Сега сум 8одд. и излегувам до 23:00 :)
   
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  На 14 год имав излез до кај 10 ипол најкасно 11,па после секоја год ми накачуваа за еден саат повеќе...И сега можам да шетам до колку сакам.Најкасно сум се прибрала во 5 ипол :$
   
 6. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Мене стандард враќање дома ми е кај 23:30-45. Еднаш се случи да се враќам со мајка на една другарка, па затоа до кај 12:30 останав. Само лани на Пиво Фестот останав до кај 2 и нешто со ненормално големо молење.
  Ова е за чаршија, а за во населбава до кај 12 и нешто па се прибирам дома.

  Имам 16 години и доволно ми е тоа време за шетња и кафе, а во дискотеки секако не одам, така да таман е. :)
   
 7. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  13 години (14 за две недели) и ме пуштаат до 23:00. Најкасно 23:30 а јас секогаш доцнам. Али јбг, еднаш се живее :D
   
 8. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Сеа ме пуштаат до 23:00 . На пример сеа со татко и на другарка ми и една нивна пријателка седевме до 1 на пиво ленд , ама не ми правеа проблем дека бевме со возрасни.
   
 9. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Имам 16 години и излегувам најкасно до 2:30 ,најкасно си имам дојдено дома во 02:45,и другиот ден следеше пеење од родителите :)
   
 10. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  На 14 излегував до 11:00-11:30. Сега имам 15 и пол за втора год сум и ме пуштаат до 12:30 -01:00 најкасно. Е сеа за родендени, пиволенд и такви исклучоци, и до покасно ме пуштиле :)
   
 11. gita223

  gita223 Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  јас имам 14 години и се враќам дома во 12 часот :) само двапати сум се вратила покасно од тоа
   
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Имам 13 години овој месец полнам 14 и излегувам до 11:30. Најкасно имам излезено до 1 ипол со другарка. (родителите ни беа во кафич а ние бефме во паркот) :D
   
 13. nicole.sherzinger

  nicole.sherzinger Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Имам 13 год и излегувам до 23:30 :D
   
 14. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Па најрано дома што сум си дошла е 9, а најкасно 2 ипол. :rofl:
  Вака за по населба, колку да искочи човек до 10, 11 седам, дека е досадно, не за друго. :D Ако идам на некој роденден, во некој кафич или таков некој настан седам до кај 12, 12 и нешто.Кога сум кај братучедка ми на гости, она дека е постара од мене искачаме во 10 а се прибираме во 2 и кусур. :wasntme: А си имам дојдено во 2 и нешто кога сум дома само два пати, еднаш за Идол, и еднаш кога бевме на слава кај на другарка дечко и.
  Тогаш мислам мајка ми ќе ме обесеше. :D :tmi:
   
 15. Melory

  Melory Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  2
  Imam 13 sega na 21 sep. ke polnam 14 i me pustat do 23:30.. :)
   
 16. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Нормално е дека како растеме ние така и нашето време за излегување се зголемува. јас почнав од 11.00, после 11-30, 12.. немора стрикно да е било ми се случувало и да доцнам, но во граница на нормала, 5-10мин. А сега не ме ни прашуваат кога излегувам, кога се враќам.. ми се има случено да се вратам дури во 4- 30. А онака останувам до 2-3 по полноќ.. но колку почесто излегувате веке ви здосадува, според мене, па така да девојки не борете се многу да излегувате до што е можно подоцна. иначе кога е празник, знам да си дојдам и наутро.
   
 17. American.Virgin

  American.Virgin Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  20
  до колку што ми душа сака :D
   
 18. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Неограничено...до сабајле...
   
 19. B-UU

  B-UU Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Сеа сум за 1ва и имам излез до 1 некад знам да скренам и до 1:30 :$
   
 20. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Е фала му на бога ја за ова неам проблем.КОга бев 13-14г ми кажуваа до 11 ипол дома сеа неам проблем.Само се интересираат кај сум била и со кој инаку за саат не ми праат проблем но сепак јас не останувам до 6 оцабајле сигурно :D до кај 2 -3 можам не ми е проблем.