1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Драги наставници...

Дискусија во 'Образование' започната од Papillon.Papi, 24 февруари 2014.

  1. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.641
    Пол:
    Женски
    Драги мили профиња
    Ќе ве замолам да се сочувствувате со нашиот замор и да ни го поштедите мозокот.И вие бевте на наши години и вас вака ви правеа да учите?Епа зошто да бидете груби и ние да ја трпиме истата мака како вашата?Па и вие бевте како нас...Едниот ден тест,денот после овој уште еден,па навали народе на испитување.Значи,разберете не’.Немаме резервен мозок.И Ајнштајн не учеше,па еве шо станал човекот.Значи олабавете,релакс....Па вие пак си терате по своето.Епа да ви кажам не е битна оценката, важно е знаењето кое ќе ми остани за мене,за нас.Ама ако,ние ќе ве почитуваме.
    Поздравчиња до вас:bow:
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Драги и наставници ви се молам малку да намалите со тестојте и помалку да испрашвите и појќе да се смеете на час, а помалку да седите намуртени ко тужни врби и само да се дерите. И после велите имате слобода на говор, ма каква слобода ко ќе се дерите ко во затвор се наоѓаме а не на час зато само ни се спиет.:yawn:
     
  3. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    "Драга" класна,
    Значи ве молам средете се во секоја смисла на зборот.Како прво престани да ни држиш лекции за морал кога ни самата не се придржуваш на истите.Еднаш барем застани на наша страна и подржи на како клас,бидејќи класна си ни побогу.Значи толкава омраза имам кон вас тоа е неверојатно.Како може некоја класна да ги нарекува учениците со стоко,идиоти и останати зборови.Богами кога ќе ти го видам перутот на мантилот си помислувам дека паѓало снег.Едвај чекам да го напуштам школото само ради тебе,со надеж дека во понатамошното образование ќе имам асална класна.:)
     
  4. Осамената09

    Осамената09 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Драги наставници и професори ви благодарам за тоа што ми верувавте и после толку бегање од вашите часови и ме остававте без неоправдани ХАХАХАХАА
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bella.FCB

    Bella.FCB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Сега веќе се драги професори, затоа што сега веќе сум на факултет. Повеќе не сум пубертетлија и професорите можам да ги поднесам, но во основно 7-8 одд наставниците ми идаше да ги убијам, и затоа сега за нив ќе пишувам. Драги наставници не можев и не можам да разберам што успеавте со тоа во животот што секој 2 час тест ни дававте, драг наставнику по математика, мислам дека ваш идеален предмет ви бил Етика, (нов предмет е инаку, разбрав од внука ми) не знам како не ви здосади секој час да ни зборувате за моралот, и етиката, и секако никогаш нема да заборавам како половина час ни предававте лекција како се брише табла (facepalm) И никогаш не ни предадовте ниту една лекција по математика :) Драга класно наша од 6 до 8 одделение што ни бевте, не постапивте добро со нас не не гледавте како ваш клас, и никогаш не застанавте на наша страна, дури и заборавивте дека сте ни класна кога збиравме пари за екскурзија, кога ни рековте парите на класната ке си и ги дадете :fubar: :shake: Драга наставничке по англиски ви благодарам многу што бевте една од ретките наставнички кои заевте како да предадете лекција, како да не научите и воедно да не насмеете и тоа го правевте со љубов како што тоа го правеја наставничката по биологија, физичко, наставникот по историја и наставниците по техничко (затоа што беа двајца). Ви благодарам наставници по техничко што со нас се понашавте како да сме другари а не ученици, робови а вие владетели над кои се изживувавте и едвај чекавте да не фатите да не знаеме како што тоа го правеја другите.. :devil:
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.054
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Драги наставници / професори,
    веќе сум при крај со факултетот и си спомнувам често како ми беше во основно и во средно. Имаше наставници и професори кои не ги сакав но сега се им простувам. Што е она што учениците го сакаат и она што не го сакаат? Учениците сакаат добри наставници и професори кои ќе бидат како другари, заедно покрај предавање на материјалот ќе можат и да се посмеат, да кажат некои интересни примери во склоп со темата на лекцијата. Самиот професор да е весел човек покрај кој и учениците ќе се чувствуваат добро а не некој намќор кој фрустрациите ги пренесува во училницата. Учениците сакаат професори кои добро и јасно го предаваат материјалот и кои објаснуваат се додека не се сфати а не само предај ја лекцијата и толку.
    Засега тоа би било. Ако бидам еден ден професорка или наставничка, добро знам како треба со нив и не се сомневам дека ќе им бидам омилена на учениците :)
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MacaMarchy

    MacaMarchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Драга професорке по хемија,
    толку сте неодговорна, неорганизирана и мрзелива што понекогаш си мислам дека го имате менталитетот на средношколец а не на возрасен професор.
    Фала многу пријатно. (wtf)(facepalm)
     
  8. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Драги професори.
    Ви благодарам за одвоеното време и големиот напор за да нѐ едуцирате (со исклучок на 1):lol:. Особено до професорот кој психички нѐ билда и ги поттикнува нашите мозоци да работат побрзо на забавен начин, чии часови се 50% пракса и 50% искажување ставови, дебатирање и размислување, кој ги знае нашите граници, но на време нѐ запозна и со неговите, кој нѐ почитува, па и ние го почитуваме. Часовите со него пребрзо ми поминуваат, а треба да чекам цела недела до наредните. Едноставно направи да го засакам тој предмет и да ја запечатам мојата цел, мојата идна кариера. Направи да се пронајдам, да знам што сакам и да се држам цврсто за тоа што го сакам.
     
  9. Вештерката

    Вештерката Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Учиш во Рајко Жинзифов?
     
  10. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Драги наши наставници
    сег завриш со вас. со повеќето од овас си поминав супер и засекогаш ке ве паметам не требаше толу да го штедите пенкалото ама сепак добро завршивме само една наставничка ќе ја памтам цел живот мн беше лоша и не сакаше јас да успеам во мојата цел срам да ти е
     
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Наставничке по англиски .. Зошто ми стави единица , а реално не ја заслужив ? Затоа што не очекував да влезеш веднаш по заѕвонувањето на ѕвончето за час ? Е да ти кажам не толку мила наставничке , во средно имав петка , сосема заслужена и многу повеќе ми вредеше таа мила профеаорка која направи да го засакам јазикот и ми ја врати вербата во себеси . :) И да , наликуваш на буре за вино во движење со твојот труднички стомак :envy:
    Професорке по хемија .. Не навредувавте ама реално оценувавте :D ви благодарам што бевте дел од нашето образование
    Професоре по пракса .. ни предаваше дури 3 предмети од кои 2 стручни и пракса . Можам да кажам , најзгодниот професор во училиштето :D и да знаете дека " буљавме " во вас и гарант никоја од девојките не слушаше што предавате :rofl: најсмешен бевте кога ни објаснувавте колку сте биле крупен порано :rofl:
    До класната од 5 и 6 одд .. Незнам кој и зошто ве вработил вас . Веза немате од англиски |( ние како ученици знаевме повеќе од вас |(
    До класниот од 7 и 8 одд .. Ви благодарам што не штитевте во кабинет пред другите наставници . Што бевте на наша страна дури и кога не бевме во право . Вашите часови по граѓанско и географија ми беа најинтересни и најразбирливи .
    До класната во средно .. И вас ви благодарам што не поддржувавте пред сите , а не каравте и советувавте насамо . Не научивте дека не секогаш сме во право и дека кога сме виновни треба да си ја признаеме грешката , бидејќи од грешките се учи . Фала ви што не трпевте цели 4 години и што сеуште не трпите на социјалните мрежи :D и што никогаш не се откажавте од нас како клас . Исто и фала ви за оправданите изостаноци кога бегавме од часови , а во 3 и 4 год богами беа премногу :sweat:
    Поздрав и до професорката по англиски во средно која секогаш не засмејуваше со споредбите на своја сметка , особено со онаа : " имам живци како слон и не можете да ме изнервирате така лесно ]:) "
    Поздрав и до професорот по логистика кој ниту еднаш не не малтретираше со многу учење и беше најнтересниот професор кој сите го сакавме и со задоволство го слушавме . И професорот кој не пушташе да препишуваме на тестови и сите да имаме добри оценки , најдобриот професор по моторни возила .
    Сите оние кои не ги спомнав , оставивте добар впечаток во мојот живот , и никогаш нема да ве заборавам . Фала ви што ни го направивте животот поинтересен и побогат . Горда сум што ве познавав :)
    П.С . До професорот по македонски .. Кога ве запознавме првпат ни беа смешни вашето име и презиме бидејќи вашата националност беше различна , егеец .. Простете ни што ви се изнасмеавме :D дечишта незрели :D најдобар бевте . Тестови скоро и да немавме , а уште помалку давење во лектири и лекции :D И на вас сум ви благодарна што имавте разбирање за нашите " луди години " :D
     
    Последна измена: 26 ноември 2016