1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Драго непознато другарче

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 25 јули 2010.

  1. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Во градинка од Америка ни пракаа подароци и за среќа само во моето имаше адреса и слика од семејството што ми го пратиле тоа поклонче. Девојчето(Ана) е помало од мене сега е 3 оделение а брат и(Алех) е колку мене седмо оделение.Многу фини луге се и до ден денес си се допишуваме, пред некој ден им пратив писмо :). И ми кажаа коа кје подпораснам да дојдам кај нив! :D не дека ќе одам но не се знае. хаха :)
     
  2. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Да. У петто одделение добив писмо од непознато другарче. У почеток некои општи муабети во писмава, училиште, семејство, хоби. После тоа дури и се посетивме. Од Скопје е девојчето, и уште дружиме. :)
     
  3. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Добра тема.Јас во прво одделение добив писмо од непознато другарче,се допишувавме неколку месеци па летото дојде,па јас таму .....и се така секоја година.
    Постојано се слушаме,гледае,како сестра ми е,а нејзините како втори родители.
    А живееме на скроз различни страни на земјава.7 саати патување со кола....
     
  4. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Даа имав другаче ;) Се виакше Марко и беше од Охрид :lol: никогаш не го запознав ама сеа ме потсетивте и баш се запрашав кај ли отиде тоа дете...ај ај може ќе му пишам ако не се преселил па тие што живеат сеа на таа адреса да си чукаат главата :lol:
     
  5. GlamorousGirl

    GlamorousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    101
    И јас имав вакво т.е непознато другарче! :lol:
    Се викаше Милица од Струмица. Одамна се допишувавме, така што сосема ја заборавив, не ми текнуваше на неа - се до денеска. Една година беше помала од мене. Којзнае како е сега, дали воопшто се сеќава на мене? :?:
     
  6. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Имав и јас повеке.
    но една Кристина од кичево најмногу ја сакав и само на неа се секавам добро.
    другите не баш едната беше мислам маја другата не знам. И заборавив од каде беа.
    и еден александар од скопје хаха како мала си мислев дека ке се омажам за него... децка радост
     
  7. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    САКААМ И ЈААС ВАКВИ ПИСМААААААААААААААААААААААААААА!! :(
     
    На odbojkarka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jo.va.nna

    Jo.va.nna Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво! :)
    Бидејќи незнаев каде да се обратам, видов овдека нешто најблиско до тоа што барам.
    Вчера (08.02.2013) бев на Опера во Скопје, опера-Севилски берберин. Дојдов од Куманово, со пријатели и професори од училиште. Додека чекавме за картите, видов двајца дечки кои ми се сторија многу познати. Првин неможев да се сетам од каде ми се познати, а подоцна се сетив. Мислам дека тоа беа Марко и Илија. Познати ми се од едно патување од пред неколку години (можеби 4-5) не се сеќавам точно. Патувавме со воз за Црна Гора. Јас бев со татко ми, а Марко(со црна коса) и Илија(мислам дека беше плава или руса незнам како е точно на македонски) беа со сестра им Анастазија (точно се сеќавам дека беше со з) и баба им, мислам дека таа се презиваше Костиќ. Нивна дестинација беше Бар (ЦГ), и ние исто се симнавме во Бар ама продоживме за Улцињ. Се сеќавам дека баба им имаше стан во Бар кај некоја пекара (незнам каква, можеби турска :?: ) Значи тие патуваа од Скопје за ЦГ, а јас од Куманово за ЦГ, со воз. Па ако некој од вас чита нека ми пише, или некој што ги знае овие личности нека ми се обрати, зошто би сакала да стапам во контакт со тие луѓе.
    Фала однапред :)
     
  9. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    За жолта дуња,зелен бор
    брзо чекам одговор,знам дека го видела во книгата ,,Збунети Години'' од Горјан Петревски.Така таму се допишуваа момче и девојче(заљубени)и на крајот од секое писменце ја пишуваа таа реченица. :lol:
     
  10. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    Еднашка со моите родители и брат ми бевме во Дојран на неколку дена на одмор во камп. Одма до нашиот имаше уште еден камп.. луѓето не ги познававме баш но брзо се запознавме,имаше 2дечиња наша генерација а нивните со нашите родители генерација.ептен се здруживме..правевме скара излегувавме заедно :) на врајќајне заедно си се вративме не памтам од кој град беа тие наминаа кај нас на кафе поседоа, машкото ни цепеше дрва (буцкасто беше малце ептен интересно), ссо мене се зафајќаше јас кутра незнаев да пливам убаво се занесував ме задави под вода хаха :D инциденти.. и сестраму мн добра ми беше :) .. ама за жал незнам колку имавме тогаш фб и такви раб. за да продолжиме и затоа тука некаде ни прекина комуникацијата за жал :worried:
     
  11. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Да, имав непознато другарче, и таа мене прва ми прати писмо.. :wasntme: Но испратените писма (и од таму и од ваму) беа 3-4. Јас бев виновна што прекинаа. Јас не и вратив :D Не знам зошто. :?: Можеби ако сега ме чита ќе ме препознае.. :hai:
     
  12. Danai4

    Danai4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    37
    еј здраво непознато фругарче како си?
     
  13. zaj4ee

    zaj4ee Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пред неколку години се сретнавме и се запознавме, се викаше Александра беше од Струмица. И бидејќи јас тогаш немав facebook, се слушавме прку телефон но не долго време, потоа изгубивме контакт и не сум се слушнала со неа, а баш многу би сакала да се пак видиме...
     
  14. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Хаха дааа имав и јас.Стигна писмо во нашето одделение од училиште од Струмица до непознато другарче.Бидејќи беше датум 21ви наставничката одреди да писмото го прими ученикот со тој број,но бидејќи беше отсутен писмото му беше доделено на бројот 31 т.с мене :D Беше интересно.Мојата непозната другарка Билјана и јас си споделувавме случувања од училиште,од дома,од маало.Си одговаравме гатанки,си лепевме сликички,си одговаравме прашања,си цртавме на писмата и што ли уште не :D Чувството на нестрпливост додека стигне новото писмо заедно со многуте одговори на прашања беше неописливо.Ах,тоа убаво детство.Писмата прекинаа наеднаш,но после долги години Билјана и јас се "сретнавме" на ФБ,па се надевам ќе дојде ден кога ќе се сретнеме и во живо :) Сепак,тоа беше убав дел од моето детство што сумљам дека денеска се случува меѓу "напредниве" генерации... :emo:
     
  15. TheStar

    TheStar Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    15
    Се допишував со повеќе непознати другарчиња,а кога се запознававме со некој на одмор ,обавезно разменувавме адреси.разменувавме слики,па си пишувавме песнички (се сеќавам една беше полудена по Саше-пијан и млад и често ми праќаше слики од него :lol:)

    Најинтересно ми беше,се допишував со едно девојче некое време (4то-5тто одд) и прекинавме,
    кога кренав на факултет,девојчето беше во мојата група,еден ден си ги разгледувавме писмата и се газевме од смеење.Сè уште се дружиме :)
     
  16. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Па не сум баш сигурна ама мислам дека и јас имав едно непознато другарче, ама само 2-3 писма имавме си испратено :D
     
  17. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Се самоцитирам. :wasntme: Планирам пак да и пишам на Габриела од Кавадарци. :) Адресата не и ја знам, но во писмата е напишана. Ме најде преку развигор. Имав испратено еден текст. Ми напиша дека многу и се допаднал мојот текст, па јас ја поканив тука за карневалот на еден бал под маски. Таа не дојде... Се извини поради тоа. На крај јас не и вратив... :fubar: Глупачка. Сега ако и пратам писмо сигурна сум дека многу ќе се израдува. :angel: Писмата секогаш ги чувам, никако не би ги фрлила и често си ги препрочитувам.
     
  18. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Во 3-4 одделение, цела наша генерација пишувавме писма и ги праќавме до непознатите другарчиња. Јас бев една од ретките којашто доби одговор. Девојчето се викаше Благица и беше од Битола. Интересно девојче беше, си зборувавме за се и си цртавме цртежи, но бидејќи бевме мали не се договоривме да се запознаеме во живо. Сега немам контакт со неа, но навистина би сакала да ја видам :)
     
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.822
    Пол:
    Женски
    Си имав непознато другарче, девојчето беше од К.Паланка редовно си пуштавме писменца се допишувавме мали поклончиња си праќавме , Девојчето се викаше Ива тоа е се што знам за неа сега а верувајте многу би сакала да ја пронајдам и да си комуницираме пак , штета не ми текнува како се прозиваше иначе до сега сигурно ќе ја имав најдено :)

    Имав и друга од Штип се имавме видено 1-2 пати и сега си комуницираме на фб :D
     
  20. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Драго непознато другарче не те знам и не сакам да те запознаам сакам за мене да останеш непознато чаоооо! :) ;) ;) ;)