1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Дракула" илустрации

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од blonde_supergirl, 2 октомври 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Greg Hildebrandt
  01c0cd3628d29a97e215c3375aaeccc2--dracula-concept-art.jpg 1f623fcdc6c2b789831a03cd94ebaee6--bram-stoker-dream-cast.jpg 26a5f5489ddff7b214b3a49f1ab604de--dracula-gothic-horror.jpg 63e561d95e795bd16e559191fc453d5c.jpg d0dfd6156926645dc04a79ebebec0b19--james-griffin-siberian-orchestra.jpg d87724c37ba348bd663033ce5d2a7f3c--vampire-art-the-count.jpg f68b5fd96a366bf0c10c78adc27c3bca.jpg images.jpg
   
  На faye и elimkd им се допаѓа ова.
 2. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
 3. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Види што најдов :D 23031624_880464382129527_1967715725487995976_n.jpg
   
  На theowndemon, teteks, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  На teteks и blonde_supergirl им се допаѓа ова.