1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Драмски текст

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Donante ., 4 ноември 2016.

 1. Donante .

  Donante . Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Ми треба драма. за драмска секција , комедија некоја ... Што може повеќе смешна . Со соодветна содржина за деца до 16 17 години ...
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
  Пролистај по темиве на форумов... Некаде такви драми се одвиваат, што нема да можеш да си ја прибереш публиката од смеење. :D
   
  На BojanaLegija, Ginger^, realGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  Да беше за над 18 год. јас ќе ти напишев :|
   
  На Ketchup, Lella, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.776
  Пол:
  Машки
  Да, зашто децата од 16-17 години се невини и неизвалкани душички. :D

  Се што е соодветно за „возрасни“ е соодветно и за оваа возрасна група.
   
  На BojanaLegija, Ginger^, elimkd и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.314
  Допаѓања:
  31.329
  Чекај сеа, ние треба работата да ти ја завршиме?
  И процент да не ни дадеш?
  Па земи прочитај некоја книга, прогуглај, оди на книжевни форуми...

  Ако сака некој наместо мене да оди во понеделник на работа, мисламмм...
  Значи страшно!
   
  На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.