Дресови, сувенири, предмети од омилениот тим..

Дискусија во 'Спорт' започната од BlackSwan5, 31 август 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ме занима колку од феминките се колекционери на разни ситници, дресови, предмети со амблемата на омилениот тим. Дали можеби имате дрес од омилениот играч кој е тоа?

  Јас на пример обожавам да си купувам работи од Реал Мадрид. Било крпи за на плажа, разни ситници и додатоци. Од пред неколку дена си имам и перничка за во соба :). Дрес имам неоригнален од Икер а наскоро имам во план да си купам и од Роналдо...
   
 2. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  па имам по нешто...имам едни шорцеви (машки) а и мали ми се, со знакчето на Барселона, ама ги чувам така, за украс :wasntme: ....имам и две тетратки, една со Меси и една со Алвеш...и да, ќе заборавев, сакав да си купам дрес од Меси или Алвеш :D :)
   
 3. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Јас имам перниче од Реал,ланчиња од Реал и некој алки и беџови,дрес од Ди Мариа и Бензема и сега сакам да си купам од Рамос,Игуаин или Модриќ :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Не...не сум до толку.
   
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  А до колку се тие што имаат нешто од својот омилен тим? :^)
  Ако немаш соодветен одговор на темата, не знам зашто коментираш.


  Он топик.
  Имам привезок од Реал, следно ми е перничка да си земам, желба ми е. Сувенири немам, сигурно ако би посетила некој стадион - би се снабдила.
  Ко помала ми подарија и привезок од Интер соучениците во основно, ама го загубив.
  Вратата во соба уште ми е полна со постери од тимовите на Челзи, Реал и Интер, и постери и слики од Креспо, мојата љубов на времето.
   
  На Hipster и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^според мене сосема соодветен одговор. тоа што го мислев и го пишав.
  сакам да речам не горам од желба да имам некој симбол во собата од одреден тим.
  Не сум толку наклонета, да речам фанатик.
  -а јас никого не навредив :geek:
   
 7. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.170
  Пол:
  Женски
  2005 бев во Мадрид и од продавницата на Реал на син ми му купив дрес и новчаниче за моливи за на училиште. Дресот му се смали и потоа го дадов на други деца, да не седи по шифоњери кога може други деца да му се радуваат.
  А новчаничето го носи на училиште еве веќе седма година и како ново е. Темно сино, кожно, со амблемот на Реал и метален жиг на патентот.
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. KN13

  KN13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  имам дрес од кака, ептен го сакам човекот, а инаку имам дрес од кирил николовски(мојот омилен кошаркар)..колку сум била радосна кога ми го даде дресот ни самата не можам да верувам
   
 9. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Па имам за роденден другарките ми купија дрес од Neuer и стегач од Bayern а имам и едни шорцеви до Arsenal :rofl:
   
 10. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.379
  Пол:
  Женски
  Капчиња, Шалчиња, Пепелник, а да не зборам за тетратки и постери и сето тоа се разбира од МИЛАН.
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  Јас лично немам ништо од ниеден фудбалски тим од причина затоа што не гледам фудбал и освен Барселона и Милан други незнам :tmi:

  Брат ми има дрес од Messi , шал, преврзок за клучеви, на вратата иам залепено огромен постер исто од Messi.

  Имам подарено преврзок од Барселона на еден бивши

  и тоа...
   
 12. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Шал, пешкир, перничка за во соба, стегач за рака и преполно тетратки.. И сето тоа се разбира- ОД ИНТЕР :inlove: :inlove: :inlove:
   
 13. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  си се подновив имам шал,чорапи и маичка од Баерн и вкупно 4 дреса,планирам со тенерки да си се подновам 8)
   
 14. tinna-biebs

  tinna-biebs Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  19
  Кај можам да најдам дресови,перничиња со Реал? :( имам само приврзок за клучеви..вчера бев излезена и покрај мене помина еден човек со дрес од реал,леле полудев ко го видов,за малку да го прашав од кај му е :rofl:
   
 15. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  За дресови во ГТЦ ќе најдеш сигурно, а јас перниче и маичка си земав од Стружанка :rofl: незнам дали има уште. :?:
   
 16. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Перница, стегач за рака, маица на која пишува Manchester United и конечно за роденден го добив толку посакуваниот дрес. :inlove: Сакам се што е поврзено со Манчестер се надевам во иднина ќе имам мноогу повеке. :)
   
 17. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  675
  знае некој отприлика колку е дрес од челзи? :)
   
 18. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Само чаша :lol:
  Аа да, и дрес, ама од многу одамна :D
   
 19. xAnex

  xAnex Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Originalen dres od Real Madrid kupen od Santiago Bernabeu ;) :inlove: Plus nekoi drangulii isto od Real:) Imam od KK Rabotnicki isto nekolku raboti bidejki sum i niven fan :) Maicki CPB, casi penkala i sl.. i sorcevi od sezona 2010/11 ili 2011/12 od igrac zemeni :)
   
 20. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Имам дрес од Меси.. подарок ми е за роденден.. јас сакав од Пике, но нема никаде па ми купиле таков..
  Исто така имам алка,ланче и 2 чаши.. едната чаша ми е подарок од пријателката на мајками која беше во Барселона на Камп Ноу ми ја купила.. ја чувам како очиве.. прекрасна е :3
  -се надевам еден ден и јас ќе одам на Камп Ноу, па ќе си купам се што има :)