1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дресови, сувенири, предмети од омилениот тим..

Дискусија во 'Спорт' започната од BlackSwan5, 31 август 2012.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ме занима колку од феминките се колекционери на разни ситници, дресови, предмети со амблемата на омилениот тим. Дали можеби имате дрес од омилениот играч кој е тоа?

    Јас на пример обожавам да си купувам работи од Реал Мадрид. Било крпи за на плажа, разни ситници и додатоци. Од пред неколку дена си имам и перничка за во соба :). Дрес имам неоригнален од Икер а наскоро имам во план да си купам и од Роналдо...
     
  2. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    па имам по нешто...имам едни шорцеви (машки) а и мали ми се, со знакчето на Барселона, ама ги чувам така, за украс :wasntme: ....имам и две тетратки, една со Меси и една со Алвеш...и да, ќе заборавев, сакав да си купам дрес од Меси или Алвеш :D :)
     
  3. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Јас имам перниче од Реал,ланчиња од Реал и некој алки и беџови,дрес од Ди Мариа и Бензема и сега сакам да си купам од Рамос,Игуаин или Модриќ :)
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Не...не сум до толку.
     
  5. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    А до колку се тие што имаат нешто од својот омилен тим? :^)
    Ако немаш соодветен одговор на темата, не знам зашто коментираш.


    Он топик.
    Имам привезок од Реал, следно ми е перничка да си земам, желба ми е. Сувенири немам, сигурно ако би посетила некој стадион - би се снабдила.
    Ко помала ми подарија и привезок од Интер соучениците во основно, ама го загубив.
    Вратата во соба уште ми е полна со постери од тимовите на Челзи, Реал и Интер, и постери и слики од Креспо, мојата љубов на времето.
     
    На Hipster и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^според мене сосема соодветен одговор. тоа што го мислев и го пишав.
    сакам да речам не горам од желба да имам некој симбол во собата од одреден тим.
    Не сум толку наклонета, да речам фанатик.
    -а јас никого не навредив :geek:
     
  7. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    2005 бев во Мадрид и од продавницата на Реал на син ми му купив дрес и новчаниче за моливи за на училиште. Дресот му се смали и потоа го дадов на други деца, да не седи по шифоњери кога може други деца да му се радуваат.
    А новчаничето го носи на училиште еве веќе седма година и како ново е. Темно сино, кожно, со амблемот на Реал и метален жиг на патентот.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. KN13

    KN13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    имам дрес од кака, ептен го сакам човекот, а инаку имам дрес од кирил николовски(мојот омилен кошаркар)..колку сум била радосна кога ми го даде дресот ни самата не можам да верувам
     
  9. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Па имам за роденден другарките ми купија дрес од Neuer и стегач од Bayern а имам и едни шорцеви до Arsenal :rofl:
     
  10. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    3.837
    Пол:
    Женски
    Капчиња, Шалчиња, Пепелник, а да не зборам за тетратки и постери и сето тоа се разбира од МИЛАН.
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас лично немам ништо од ниеден фудбалски тим од причина затоа што не гледам фудбал и освен Барселона и Милан други незнам :tmi:

    Брат ми има дрес од Messi , шал, преврзок за клучеви, на вратата иам залепено огромен постер исто од Messi.

    Имам подарено преврзок од Барселона на еден бивши

    и тоа...
     
  12. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Шал, пешкир, перничка за во соба, стегач за рака и преполно тетратки.. И сето тоа се разбира- ОД ИНТЕР :inlove: :inlove: :inlove:
     
  13. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    си се подновив имам шал,чорапи и маичка од Баерн и вкупно 4 дреса,планирам со тенерки да си се подновам 8)
     
  14. tinna-biebs

    tinna-biebs Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    19
    Кај можам да најдам дресови,перничиња со Реал? :( имам само приврзок за клучеви..вчера бев излезена и покрај мене помина еден човек со дрес од реал,леле полудев ко го видов,за малку да го прашав од кај му е :rofl:
     
  15. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    За дресови во ГТЦ ќе најдеш сигурно, а јас перниче и маичка си земав од Стружанка :rofl: незнам дали има уште. :?:
     
  16. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Перница, стегач за рака, маица на која пишува Manchester United и конечно за роденден го добив толку посакуваниот дрес. :inlove: Сакам се што е поврзено со Манчестер се надевам во иднина ќе имам мноогу повеке. :)
     
  17. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    знае некој отприлика колку е дрес од челзи? :)
     
  18. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Само чаша :lol:
    Аа да, и дрес, ама од многу одамна :D
     
  19. xAnex

    xAnex Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Originalen dres od Real Madrid kupen od Santiago Bernabeu ;) :inlove: Plus nekoi drangulii isto od Real:) Imam od KK Rabotnicki isto nekolku raboti bidejki sum i niven fan :) Maicki CPB, casi penkala i sl.. i sorcevi od sezona 2010/11 ili 2011/12 od igrac zemeni :)
     
  20. RedButterfly

    RedButterfly Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    Имам дрес од Меси.. подарок ми е за роденден.. јас сакав од Пике, но нема никаде па ми купиле таков..
    Исто така имам алка,ланче и 2 чаши.. едната чаша ми е подарок од пријателката на мајками која беше во Барселона на Камп Ноу ми ја купила.. ја чувам како очиве.. прекрасна е :3
    -се надевам еден ден и јас ќе одам на Камп Ноу, па ќе си купам се што има :)