Дресови, сувенири, предмети од омилениот тим..

Дискусија во 'Спорт' започната од BlackSwan5, 31 август 2012.

 1. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  22.991
  Пол:
  Женски
  Дрес имам од Меси(ама малце поголем ми е :P )
  навивачко знаме од Лос Анџелес Лејкерс 8)
  Горна тренерка и долни тренерки исто така од Лејкерси...хм...толку засега :wasntme:
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Не собирам такви работи. Само/едноставно навивам за тој тим. Толку.
   
 3. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.026
  Си имам дрес од Меси :$
  Чаша и перница со симболот на Барселона .
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Кај може во Скопје да купам сувенирчиња, човечиња некои и такви ствари?
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  22.991
  Пол:
  Женски
  Спортско чупиште :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Foto1243.jpg
   Foto1243.jpg
   Големина на фајлот:
   169,1 KB
   Прегледи:
   73
  • Foto1244.jpg
   Foto1244.jpg
   Големина на фајлот:
   160,7 KB
   Прегледи:
   73
  • Foto1245.jpg
   Foto1245.jpg
   Големина на фајлот:
   199,9 KB
   Прегледи:
   73
  • Foto1248.jpg
   Foto1248.jpg
   Големина на фајлот:
   203,1 KB
   Прегледи:
   72
  • Foto1250.jpg
   Foto1250.jpg
   Големина на фајлот:
   172,6 KB
   Прегледи:
   72
 6. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Имам постери од тимот на Барселона, некои белегзии и два дреса : еден неоргинален од Меси и еден оргинален од Виља, а сакам да си земам и со Нејмар и Алвеш. :)
   
 7. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Имам постери од тимот на Барселона, некои белегзии и два дреса : еден неоргинален од Меси и еден оргинален од Виља, а сакам да си земам и со Нејмар и Алвеш. :)
   
 8. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  997
  Имам шал од Баерн Минхен што ми е донесен од Минхен иако не сум фан на Баерн,но не ми пречи.
  А би сакала дрес од Торес од шпанскиот национален тим.
   
 9. Diina

  Diina Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Сакам да ве прашам каде во Македонија можам да најдам да купам дрес од Арсенал? :)
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.693
  Допаѓања:
  50.118
  Пол:
  Женски
  Во склоп со темата, имам прашање кое веќе го поставив во друга тема но сакам повеќе одговори, доколку некој знае. Дали во Стружанка има постлнини со фудбалски тимови и дали знаете некое друго место?
   
 11. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Верен навивач на Милан а иначе имам дрес од Ибрахимович секако од времето кога беше во Милан голем пешкир, од Милан големо знаме комплет тренерки, шал, зимско капче и паричник. I LOVE AC MILAN:inlove:
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
 13. valeriee8008

  valeriee8008 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Каде може да се купи дрес во Скопје? :)
   
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Каде можам да најдам од оние што се закачуваат на ретровизор во кола?
  Во ГТЦ проверив и немаат.
   
 15. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.538
  Вo ГТЦ. Имaш две прoдaвници. Еднaтa е дoле кaј Шехерaзaдa, a другaтa мислaм декa е нa првиoт кaт.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. valeriee8008

  valeriee8008 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0