Држава од соништата

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 4rever.unique, 12 мај 2014.

 1. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Која е вашата држава од соништата, државата која по секоја цена сакате да ја посетите во текот на животот или посакувате да живеете во неа бидејки ви се допаѓаат условите...
   
 2. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Јас за година-две ќе живеам во Австралија со семејството бидејки сум државјанин и мнооогу ја сакам земјата, условите се прекрасни и лесно не дотолку се потруди човек да изгради одлична кариера!
   
  На mama31 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mama31

  mama31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  176
  Avstralijaaa
   
  На Haritiela и 4rever.unique им се допаѓа ова.
 4. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Мексико. Дефинитивно би сакала да го посетам ова место.. :inlove:
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  74.121
  Пол:
  Женски
  a jas Romania (Pennsylvania)
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.337
  Допаѓања:
  123.604
  Пол:
  Женски
  Аргентина
   
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  Флорида :rofl:
   
 8. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  4.183
  Пол:
  Женски
  Мексико :inlove:
   
 9. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Русија :inlove: :inlove: :inlove:
   
 10. Larichka

  Larichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2014
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  14
  Шпанија :inlove:
   
 11. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Да бидам искрена...
  Каква-таква Македонија си ја сакам и не би пошла никаде навистина. Носталгии ме фаќаат ако сум надвор од државава навистина.
  Лани Црна Гора ме викаа моиве не сакав да отидам на одмор. :D
  Чудно е можеби и другаркине ми се чудат како можам да не појдам, ама не можам на друго место. :lol:
  (па ништо не им фали на Охрид, Струга, Преспа, Дојран... нели?)
   
  На Emilia.Attias му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cupcakeb

  cupcakeb Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Шпанија :)
   
 13. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Германија ;)
   
 14. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  U.S.A / С.А.Д
   
 15. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.987
  Пол:
  Женски
  Франција,Германија,Шведска,Русија... :)
   
 16. martine

  martine Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Аргентина <3 <3
   
 17. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Италија :)
   
 18. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Велика Британија :inlove:
   
 19. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.947
  Допаѓања:
  6.238
  Пол:
  Женски
  Шпанија. :)
   
 20. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Франција, дефинитивно.Ама сепак мислам дека нема поубава држава од мојата.Македонија е мојата најомилена држава, а така и ќе остане. :inlove: :)