1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Државен Универзитет - Тетово

Дискусија во 'Образование' започната од rakce69, 18 април 2013.

 1. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  229
  Познавам доста млади кои сакаат да се запишат на овој Универзитет, па какви се вашите мислења за истиот?
  Доколку некој студира на тој Универзитет, може да сподели искуство, мислење :)
   
  На bobmarli му/ѝ се допаѓа ова.
 2. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Братучетка ми учи таму и не е задоволна воопшто.
   
 3. cancer993

  cancer993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  За кој факултет поточно те интересира во Тетово?
   
 4. Zonda

  Zonda Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Дали знае некој на каков јазик се студира, имам слушнато дека е само на албански
   
 5. julija-rom

  julija-rom Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Да предавањата се на Албански јазик, но ако се повеќе од 5 ученици Македонци тогаш објаснува некои делови на Македонски, а што се однесува до испитите учиш од наши книги и полагаш на Македонски. Барем така нас не информираа. ;)
   
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  подалеку од таа„институција“
  предавањата се на албански не посветуваат воопшто внимание на македонците и воопшто не е сјајна ситуацијата!! Се изживуваат со македонците на секој начин и верувајте дури и администрацијата не им ја бива за ништо ..
  Јас 3 години чекам да се собрере комисија за да се разгледа мојот приговор за тоа дека нивна службеничка ми кажа дека треба да платам 300е а тоа испадна дека сум требала да платам само 1500денари ... Ни парите, ги видов нити пак ми кажаа како ќе може да се поправат нештата !! и секако плус уште немало направено збир на КОМИСИЈАТА....
  одете во локалните универзитети ако има такви но немојте на ТЕТОВСКОВО ГОМНО !!!
   
  На glisa, tina2018 и LadyinBlack21 им се допаѓа ова.
 7. sweety-te

  sweety-te Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали има некој што студира на фармацевтскиот државен универзитет во Тетово и како одат предавањата таму. Секое мислење е добредојдено. Поздрав
   
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  Мислење за Медицински во Тетово?
   
 9. ajiproks

  ajiproks Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Se zapisav na fakultetot so proektot 35-45 i primetuvam deka navistina kako da nemozes da se snajdes ne poradi toa sto neznaes,tuku poradi nivnata samobendisanost i neodgovornost kon klientelata od druga nacija.No resiv da bidam uporna.Sakam da najdam drustvo za tamu koj studira natoj fakultet za da se dogovarame okolu ispitite.
   
 10. LadyinBlack21

  LadyinBlack21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Ја студирам на тој факултет...и не препорачувам на никого да се запише таму...никако...подобро дома да си седи него да залудно да ги потроши парите...нема ништо на македонски да добиете освен автори на книгите..никакво објаснување за било што...пред се не сака да ти каже која тема ти е за испит а не нешто повеќе еве две години се заебавам со 1 испит и никако да положам ...НИКАКО НА ТЕТОВСКИ...евентуално ако немате врски..КОЈ ПРОБАЛ СЕ ЗАЕБАЛ :))))
   
  На tina2018 и figgiMK им се допаѓа ова.
 11. minimax

  minimax Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Јас сега сум бруцош на фармација на државниот универзитет во Тетово. Голема желба имав за во Скопје но поради некои работи морав да се запишам во Тетово. Знам дека целата управа е незаинтересирана но ќе се обидам. Да така е сите предавања се на албански јазик.Сега за сега книгите од македонски автори ни кажаа и ни рекоја дека колоквиум и испит ќе ни биде на македонски. Мене некако ми се погодија добри колешки па се што ми треба нив ги прашувам.
  Секако кој има можност за на УКИМ секако би требало да го избегне овој навидум универзитет.
   
 12. amra123

  amra123 Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  8
  Јас студирам таму, и се е на албански, но за тие што не разбираат , професорите им даваат да учат од македонски книги, и се ослободени од повеќето предмети, немора да идаат на предавање , и идаат само на одредени вежби ,тоа зависи од професорот, така да тешко е што не разбираш ништо, и потешко е дур се навикнеш, но добро е што поради тоа што ги нема сите книги на македонски па ќе си учеш од мали скрипти, професорите се ок, а колегите се многу пријатни ,без разлика на националсноста,и религијата,

  :D :D :D :D
   
 13. amra123

  amra123 Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  8
  Ги гледам претходните мислења, и незнам зашто така мислете вие,јас сум 2 година економски,на тетовскиот и не мислам како вас,нормално дека потешко мие што не разбирам ништо ,и има некои идиоти што се однесуваат глупо ,,националисти,но тие се исклучоци неписмени, другите се фини,колегите не разбираат сите македонски но ако ги прашаш нешто се трудат да ти помогнат, само ити треба да се потрудеш да се спријателеш, администацијата може не е организирана ,но сега се префрливме во новата зграда и уште не е средено се, но за неколку години верувам дека ќе се среди,почна да работат на проекти,професорите се добри,и така ние имаме и провилегии учиме од скрипти ,затоа што нема сите книги на македонски, во целост не е толку лошо како што викате. :)
   
 14. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  А со колку поени/бодови може да бидеш примена на Медицински факултет - Тетово?
   
 15. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Дали има некој кој студира на Државниот универзитет во Тетово . Смер медицина да ми каже како оди со полагање на водреден студент ??
   
  На Дејан. му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ваљдрин.

  Ваљдрин. Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2017
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Машки
  Ako sakate da zemete diploma samo da ja pikate pod tepih zapisete vo DUT.
  De fakto i de jure DUT( "Drzaven Univerzitet vo Tetovo") e 99.9% partiziran.
  DUI - DUT Idealna kombinacija..!!
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. NCIS

  NCIS Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  126
  Dali ima nekoj sto studira biohemija na DUT?
   
 18. QueenCleopatra

  QueenCleopatra Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  205
  Дали има некој што студира во Тетово општа медицина? Ве молам за повеќе информации. Со колку бодови примаат, дали може да се префрлам после...? :D
  Фала ви!
   
 19. MAJA BITOLA

  MAJA BITOLA Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Здраво дали има некоја членка што студира на Висока медицинска школа во Тетово, вонреден студент? Ве молам за повеќе информации?
   
 20. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.584
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali ima nekoja clenka sto studira farmacija vo Tetovo
   
  На Sugar Ray му/ѝ се допаѓа ова.