1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Државјанство

Дискусија во 'Правни совети' започната од Tikiss, 30 септември 2014.

 1. Tikiss

  Tikiss Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми објасни дали може мајка со две полнолетни деца и едно малолетно дете да замине во странство и да добие тамошно државјанство? Мислам дали е можно и како функционира тоа, дали државјанство добиваат сите деца или само малечкото?
   
 2. FVP

  FVP Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Женски
  Zavisi vo koja drzhava i kakvi im se nivnite zakoni.