1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Држење за/под раце со другарките

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 15 мај 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Читајќи ја темата Заедничко одење во Вц, и како на машките тоа им било смешно и глупо.Ми текна еднаш кога дечко ми ми рече,се смее и ми вика: неможам да ве сватам женските рака под рака фатени :lol: што ќе личеше ја и (име на другар му) да се шетавме под рака фатени.

  Кога си направив слика во глава како од пушка одговорив, педерчиња :rofl:

  Па ајде повелете,кажете како вие ова ќе го искоментирате.И дали го практикувате ваквото држење? :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Мене ми е малце глупо и не ни сакам така да се шетам.Изгледа глупаво како стари баби да се шетаат (според мене). :D
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Зарем има некој што се шета така? :^)
   
  На Kaylie, LittlePinky, Elennaa и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Не ја сфаќам потребава од темава,ама ај ќе ја префрлам во кафе муабети.
   
 5. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Не поттикнува никаква дискусија темата, ама добро. :?:
  Изгледа има некој што се шета вака, па... можда, некој има потреба од вакво држење, како поддршка, некоја помош, навика, зборување, оговарање... појма неам. :D
  Ама ние никогаш не се држиме вака со другарките, не дека изгледа грдо, ама невообичаено е, како бабички, свекрви фатени, и се држиме случајно да не падниме негде по патот, хаха ајде... сите знаеме да одиме, не ќе се тегниме по патот. :D А не викам дека е срамота.
   
 6. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Епа јас кога шетам со другарките ни се случува така да се фанеме под рака,да не шетаме ко распуштена команда. :D И не ми изгледа глупо ако се 2 другарки фатени под рака или еве 3...ама ако се повеќе, оро ли ќе играат жити се на сред тротоар не ми е јасно? :^)
   
  На Monalisa0, MademoiselleB, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Занесени во муабет, не можеш ни да претпоставиш какви се движења прават машките, ама ајде, така останало, женските дека се комплицирани, лигави и триста чуда.
  Пример 1, машки се тегнат од една страна на улицата на друга, на начин што едниот го држи другиот кај бицепсот и му ја влечи раката нанапред.
  Пример 2, озборувајќи како што жени никогаш не би, едниот му се потпрел на другиот со раката на рамо и му шепоти, небаре заговор кова.
  Пример 3, пијан од љубов, другарот е носен под рака од другар исто така пијан, кој своевремено поминал низ истото љубовно разочарување и му пружа поддршка во плачот, кој докажано на своја кожа, ќе му помогне.

  И покрај ова, заедно одат и во вц. Нормално дека во машко вц има повеќе места за мочање, па одат и заедно и ѕиркаат по останатите наредени по писоарите чиј нос е подолг. Нека не ве лажат „семоќните“, зашто така нос не расте.
  Кај вас замеруваат за сите нивни мани. Чит, говеда!
   
  На LittlePinky, Sara123 и portokalcemace им се допаѓа ова.
 8. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  I mene ne mi izgleda glupavo...
   
 9. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  61
  Кај нас често се случува тоа и баш ни е COOL. Според мене не е грозно и срамота :D
   
  На portokalcemace му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Многу ми е поубаво кога сме другарки да се фатиме подрака и да сеи муабетиме одколку една на едниот крај друга на сругиот и да си се довикуваме. Не ми е глупо како што не ми е глупо ни заедничкто одење во WC сепак имам потреба некој да ми ја подржи ташната да не ја ставам по валкани места, па и секое WC нема клуч, а и ако има голема е веројатноста дека нема да се отклучиш и така да поубаво ми е кога другарка ќе ме чека барем на раат ќе си мочам.
   
  На RiRii, LittlePinky, Stoimenovska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Во ова школо кај што сум сега и гушкање е смешно, мислам за нас...
  По сериозни се овие ка мене..
  А во претходното школо, ди се држиме, маршираме :$
   
 12. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  Еххххх...
  Секој божји ден не пропуштаме да отидеме до ВЦ, но само до огледата. :D
  Редовни посетители сме јас и другарка ми. :D
  Инаку мноогу ретко одиме под рака фанати, кога одиме така, се случува да е гужва, па за да не се загубиме де.. :D
   
 13. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  па..ретко се дешава да се држиме за раче..обилно коа ми раскажува нешто ме држи..или еентуално коа идам во гузва ја држам за рака.:D
   
 14. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Под рака ја држам само баба ми, пошто не може долго време да пешачи. А на моите другарки им се потполно здрави нозете, па нема потреба да ги држам. :D
  Немам ништо против да си ги држите (другарките) ама јас тоа никогаш не го практикувам.
   
  На LittlePinky и detelinkaa им се допаѓа ова.
 15. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  НЕ! Ме потсеќа на оние стари југословенски филмчиња, кога девојчиња селанчиња се држат под рака и пеат некои народни песни..
  Јас не се пронаоѓам во тоа, за разлика од моите другарки... :?: И затоа си шетам покрај нив како избацена, ама ми е гајле |-)
   
  На detelinkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Не, не се држевме под раце ниту за рака туку одевме како распашана команда а сега држиме деца за рака :)
   
 17. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Во гужви се држиме или евентуално ако не може она да оди, повредена е.
  А иначе одиме како пијаници. Ја лево, она десно, па ке се лупнеме и пак ќе се раздалечиме. :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gossip-girl96

  Gossip-girl96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  81
  обавезно си се држиме под рака ко теткици, за да не шантраме :D :D
   
 19. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  16.686
  Некогаш се држиме, обично кога нејќеме некој да не види како одеме сами. А онака ма ја лево она десно, па ќе се погледнеме и ќе си се изнаклештиме. Ма живот живимо. :D
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Несакам да ме држат за\под рака! Едноставно несакам! Некако ми изгледат многу сељачко! :@ :@ :@ :@
   
  На detelinkaa му/ѝ се допаѓа ова.