1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дрога

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angel.in.dark, 5 јуни 2010.

  1. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Да имам пробано марихуана,најчесто ја земаме заедно со дечко ми..и двајцата знаеме да се контролираме.
     
  2. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Никогаш неам пробано дрога, нити па ќе пробам... Запознаена сум со секоја дрога поединечно и тоа многу добро....
     
  3. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не, не земам и не верувам дека некогаш ќе земам!!
     
  4. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Еднаш земав... парацетамол :wasntme: .
    Не сум пробала - нит сум глупава нит животов не ми здосадил толку за да направам такво нешто. Искрено, не сакам да пробам поради тоа што сум личност што лесно си создава навики и знам дека јас ќе бидам таа што ќе се "закачи" по една проба. Тотално беспотребен начин да си го зае*еш животот. Што добро може да излезе од дрогата?
    Не ги осудувам луѓето што пробале, или се повремени корисници, се додека не ми прават штета на мене.

    It's not "How high are you?", it's "Hi, how are you?"
     
  5. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    марихуана имам пушено,и тоа доста :lol:
    а еднаш и екстаза земав,ама ништо посебно не беше,шо знам шо очекував јас,ама... :D За понатаки,не би се осудила на нешто „потешко“ мислам си ја задоволив страста да пробам нешто забрането со тревата :)
    Бтв,јако е, добри филмчиња се праат :wasntme:
     
    На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. J.Lo91

    J.Lo91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    14
    па вака ... јас сум зависник од марихуаната секој ден пушам макс. 5 Џоинта али заедно со децкоми и во друштво а се дешава доколку не излагам од дома да се пушам и сама ... јас немозам ни ден без тоа ... имам пробано амфетамин шмркав ... сега сакаме да земеме тријаголници со децкоми ... а послем ке останеме само на кока и марихуана за зал мислам дека станав наркоман вие мислите???????????
     
  7. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Извинете вака, но ти си играш мајтап со нас или мене само ми се причинува? |(
     
  8. stefyle

    stefyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Ниту имам пробано...ниту па сакам да пробам Дрога...немам пробано ни Цигари...ниту пак тоа нејкам да пробам едноставно бегам од простории каде што се пуше...се душам од чадот од цигарите... :puke:
    Инаку за дрогата сум информирана колку толку колку да знам дека е опасна и дека нетреба да се конзумира... :)
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Па што има ние да мислиме, мисли му ја ти. Само напред
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    хахаххахааххахахахахаха ј.ло ти си играш бе девојко, смири страсти, и мисли му ја ти убаво ти кажаа.
    Инаку за дрога јас мислам дека скоро сите имаат пробано, има многу кои се кријат, но факт е дека љупопитноста убива, и добро би било кога би се задржало само на тоа, но денешниве деца сите дуваат лепак, пушат марихуана и слични срања.
     
  11. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Лажит, до олку да се фалиш :?: хахах
     
  12. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не бе, не си наркоман, ти можеш кога сакаш да се откажеш, ахам да. Така велат сите кои во никој случај не се наркомани, ама консумираат дрога постојано и без неа не можат.
     
  13. J.Lo91

    J.Lo91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    14
    јас не лазам само казувам како што е на темава |(
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341

    Ајде да размислиме.. Ти што викаш?

    |(
     
  15. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас досега не сум пробала дрога, ниту потешки дроги ниту марихуана. Не сум осекала никогаш потреба и воопшто не ми делувало КУЛ па да морам да пробам. Имам другарка која ја употребува марихуаната и вели дека не е ништо посебно, само прави да се опуштиш. Ако ми е за опуштање еден секс на брзинка подобро би ми делувал. :lol:
     
  16. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ма нит сум пробала нит планирам да пробам -НИКОГАШ!
    не оправдувам никакво конзумирање и ама баш никаква дрога -НИКАКВА!
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ми делува како да си играш мајтап но ова не е за смеа и е озбилна мн.озбилна работа
    а ако не е мајтап тогаш ти имаш озбилен проблем а ако не сакаш да имаш уште поголеми проблеми посебно со надворешната средина јас те советувам да побараш помош под хитно се додека имаш време крениги кочниците немаме право да ти судиме ниту да кажуваме дека тоа е страмно се почнува и безсвесно се навлегува и навлегува во тоа ако одеш во болница ќе ти пружат помош во психијатрија или неврологија бесплатна размисли добро...
     
  18. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    хаха жива смешка си девојко и ијас мислам дека си играш мајтап овде од досада па ајде си ги научила дрогите и ке се филмаш имаш само 6 мислења и тоа во оваа тема. А ако е вистина тоа шоо го зборуваш ти треба да му ја мислиш зш ние не е важно нашето мислење
     
  19. trenDafila

    trenDafila Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Јас не комсумирам дроги пошо сум попаметна и подобра од тоа дрогашите. Све тоа треба да се собере, да се закључи во идризово и да се тепа! Бел ден да не видат дрогаши никакви! Тие се криви што ни се распадна државава.
     
    На Hipica и MacaLove им се допаѓа ова.
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Зарем не мислиш дека и тие луѓе заслужуваат шанса да се поправат? Животот почнал да им се движи во погрешна насока, ама треба ли да се казнат за тоа или да им се помогне? Викаш дека си попаметна од нив, ама според мислењево си бездушна, а некогаш тоа е полошо. И не е убаво на никого вакво нешто да му се посакува, знаеш, карма.
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.