1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дрога

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angel.in.dark, 5 јуни 2010.

  1. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Знам една случка некој користел лсд и неговио пријтел го замислувал како диво животно со кое требал да се бори и го убил и отишил во затвор.
     
  2. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Дали си свесна што пишуваш девојко.. Како може каков среден век и да е 30 век не треба да се подржуваат дрогите не зборам за марихуана зборам за лсд, екстази тоа е како ѓаволот да е во тебе незнаеш што правеш лошо влијаат на нервниот систем јас учев фармација и знам какви се како делуваат и од што се тоа е чисто срање што ќе ти го уништи животот.
     
    На twilight123, bebaa и DiFlove им се допаѓа ова.
  3. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.752
    Пол:
    Женски
    Исто така во школска книга имам прочитано дека хомосексуалноста е ментална болест. Ќе веруваш на ова? Имаш пробано некогаш екстаза или кокаин па да тврдиш како "ѓаволот да влегол во тебе" е трипот? Ти имаш само информација, но не и знаење. Во книгите имам 300 глупости прочитано и тоа што се школски книги, и од осмолетка и од деветтолетка!
    Ете мене кракот ми ја подобрува концентрацијата и така полесно можам да учам или да работам нешто физички или умствено. За кој ѓавол зборуваш уште не знам. Таквите мислења како твоето се основаат на ширење дезинформации по школи, околина, и слично и зборување без врска, без добри аргументи, без знаење, едноставно делува просто.
    Инаку да, и овде имаш право до некаде, лошо влијае само кога е злоупотребивана дрогата. Инаку нема проблем за еднаш да земеш од љубопитност, да си се тестираш колку доза можеш да земеш за да имаш пријатен трип (од интернет се порачуваат тестери) и така да ти се отворат хоризонтите, да доживееш екстаза, мир и спокојство се ефектите од дрогата.

    Replay when you can make a good point, since then don't @ me :makeup:
     
    Последна измена: 11 јули 2018
    На XstrongerX, Lolo5 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  4. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Ако мислеш дека дрогата ќе те направи среќен никој не те брани да пробаш, финтата е вака да си среќен не да си во некоја илузија некој имагинарен свет и после да си дно кога ке помине дејството да тражеш нова доза, ете тоа е ѓаволот :D :D само слабаците за мене зимаат дрога
     
    На twilight123, SummerGirl и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Каде може да се тестира дрога знае некој ?
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Некои мислат дека дрогата ќе ги направи среќни. Штета што со тоа си го уништуваат животот. Имам неколку комшии кои се упропастија од ова зло.
     
    На twilight123, BrokenHeartA95, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  7. BrokenHeartA95

    BrokenHeartA95 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Дечко ми со кој се разделивме сега брзо токму од оваа причина неможам да поднесам а знам дека морам да сум јака и да ја прифатам вистината дека тој не е нормален човек и дека всушност сум се спасила од еден психо кој без дрога неможе и збеснува ;( Се претвара во чудовиште кога не е надуван и ми се дере ;( Не е свесен што зборува како да се менува во друга личност а пред тоа се нормално правеше муабет немаше проблем што мислев најсреќната девојка сум и многу го засакав и сега ми е многу тешко. Посакувам да се појави и да ми каже дека го фрлил тоа и дека е нормален како и сите и дека ќе ме чува,сака и ќе биде покрај мене и ќе ми посветува повеќе внимание како и првите денови ;( Од друга страна ми е жал него си го упропасти како животот сам не е способен да поднесува ништо агресивен е,ни работи ни па има таква намера :( А сето ова е последица од тоа што нема родители па затоа е дојден до овој степен ;( жалосно незнам што да кажам падната сум во тешка депресија :( Знам дека нема што да се прави освен некако да го преболам ама постојано ми е во мисли никако да ми излезе од мислите :( Никому не препорачувам да проба вакво нешто бидејќи после нема назад тој е како зависник и тоа го смирува моментално и мисли дека е во ред дури ме убедуваше и како да се плашеше дека нема да го прифатам таков па ми објаснуваше како било корисно не штетело итн.. Јас пребледев цела кога ми кажа што не се поместува од место бидејќи знаев што ме чека а тој ме тресеше велејќи ми "душо што ти стана што ти е кажи нешто не ќути вака" :( Јас само го прегрнав и ништо не кажав но како помина некој период се одрази тоа најлошото од него ;( Од тоа што најмногу се плашев се деси :( Тој го консумирал тоа со години што и блиските го знаат и почнувајќи од обична трева сега посегнал по нешто појако кое се нарекува бонг (мислам но не сум сигурна дали така се вика) и го раствара во шише со вода и го шмрка :worried: Како магнет сум за вакви типови ме наоѓаат и бившиот исто така тој постана и дилер :( А многу е тешко да сакаш некој а да знаеш дека не смееш да си со него неможев да градиш иднина ми се чини цел свет ми се сруши врз глава. Нема спас од ова ако посегнеш малку по одреден период тера на се повеќе и повеќе и станува поопасно неможам да си поверувам дека тоа беше тој на тел неможев да го препознаам :o како со друга личност да зборував кога скрена за ништо почна да се дере :( зошто ??!! Зошто? Зар му требаше ова ;( ;( Све уништи! :@
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ќе се свести тој еден ден, само да не биде касно.
    Ти и да сакаш да го промениш не можеш, веќе навлегол во тоа.
    Ќе биде тешко но ќе помине.
    Продолжи да си го живееш животот.
    Тој ако не може сам да се откаже нека бара стручна помош.
     
    На BrokenHeartA95 и La.loca им се допаѓа ова.
  9. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Не заебавај. Бонг а ? Морал да ти префрли бонгови клетки чим вака ја раскажа причава. Коа шмрка се дере ААААААААА ? Имав еден цреп исто праеше така у рани утрински часови пред да ора нивата и се дереше као мрднат .. на крај се испостави дека јадел вафли со кокос.
     
    На ku4ence и Feminka22 им се допаѓа ова.
  10. BrokenHeartA95

    BrokenHeartA95 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Не се разбирам јас многу во тоа затоа и наведов дека не сум сигурна дали така се вика само претпоставка ми беше
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Кое е тоа што го викаат бело? Демек трга бело?. Која дрога е таа?
     
    На David.wp17 и Different7 им се допаѓа ова.
  12. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Кокаин мислам
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Еве како изгледа бонг можда нешто грешно си сфатила B192FEB2-A0C1-4607-9BCA-BDF5EC26AE85.png
    Бонг е за трава.Се става трава во него се пали и се вдишува ко низ цевка.Од бонг не е возможно да шмркаш.Доколку бил само на трева не може да доживува апстиненција бидејќи тревата не ствара физичка зависност како коката, амфасот и другите хемиски с**ња.Доколку бил на нешто појако добро што си се тргнала од него бидејќи наркоман во апстиненција не знае што прави.
    И нажалост голем дел од ,,крекерите” не сфаќаат дека дрогата не е за секој, дрогата е за паметни луѓе.
    (вака ќе кажете да бил паметен немало да се дрогира-ДА.Ама не е за некој што ,,паднал” во депресија или има вишок пари па ајде ќе земе ќе се дрогса)
    Тоа ,,белото” е конкретно назив за кокаин бидејќи се среќава во бела прашкаста форма.
     
    На ku4ence, BrokenHeartA95, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не сум пробала ништо од овие чуда.
    Сега гледам колку сум неедуцирана :D
     
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Во бонг се пуши трева, не се 'шмрка нешто појако'.
    Тоа што го гледаш агресивен, не е од тревата, туку тревата му ја ублажува анксиозноста и агресивноста.

    Треба да си оди на психијатар детето... Со тревата само си ги маскира симптомите од нешто друго.
     
    На ku4ence, BrokenHeartA95 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  16. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Ај ја вака не упутена да си прашам-Уљето од сатива и индика и тоа у дрога спаѓа ????
     
  17. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Темава треба во насловот да го содржи и зборот психотропни супстанци чисто да се овозможи поширока дискусија. Барем јас така сметам.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    https://fokus.mk/maslo-od-kanabis-kako-dejstvuva-i-shto-mozhe-da-izlechi/
    Сативата и индиката обично се користат за дување, не знам дали се прави уље од нив.
     
  19. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Се прави,да.
    За канцерогени и некои др.потешки заболувања се користи уљето... прашав дали и оно се смета за дрога.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Лично немам пробано дрога, сметам дека со самото постепено пушење марихуана, организмот се навикнува и станува зависен, и се има потреба од се почесто пушење.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.