1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дрога

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angel.in.dark, 5 јуни 2010.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Какво бодење, кој рече дека треба да се бодите, мислам ако сакате ваше право де, ама апсолутно нема споредба бодењето со пушењето,не знам стварно кој филм си го терате.


    Абе и ум со алкохол не е ист како без, ама вие младите се пијанчете како да нема утре, јас една чашка алкохол пијам у месец ама затоа умот не ми е добар оти пушев често, а и сега понекогаш.

    Додека не пробаш не се докажувај, оти и јас на 20 бев со ум како твојот додека не се едуцирав малце и пробав секако, па престанав да ги викам наркомани луѓето кои пушат трава. Мислам не викам да пробате, ваше право, само не делете мудрости кои гу немате.
    А маслото е лек викаш, не помага травата како трава а, ок ќе кажам тогаш на другарка ми да не дава на татко и веќе оти жими тоа му помогна за болката од раков што со години го влече.
     
    На Snowflake97, candy.cane, edna_malecka и 4 други им се допаѓа ова.
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да пробам а никако пак да станам зависник и да си го уништам и мојот и животот на тие околу мене.
     
    На Modernistka и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Никој не те тера, ама не си прави филм дека ќе станеш зависник и да пробаш и дека ќе кризираш и дека ќе уништиш живот на луѓето околу тебе. Апсолутно ниеден живот околу мене не е уништен и не бил ради марихуана, стварно не знам како успевате таков филм да си направите за трава, ете не знам смешно ми е.
    Јас имам пријателка од Англија која никогаш не пушела трава предходно ама се одвикнувала кокаин, што ми има кажувано каков и бил животот тогаш јасно ми е дека тоа е дрога и да лошо е.
    Ама од трава некој да бил таков не сум запознала.
     
    На sparklie, Snowflake97, RainbowButterfly и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    А на пример ти треба да се опуштиш сега ама немаш трава во моментот можеш да апстинираш?
     
  5. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Дека не ствара завист не ти пали таа прича овде. Во Недерландија кај што пола општество е демонизирано може овде не. Едни ебени цигари ствараат завист а не па марихуана.
    И алкохолот исто, иста прича и за него, ако некој овде е против дрога не значи дека е за алкохол.
     
    На mssuniquee и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Да, не пушам веќе неколку месеци од кога се вратив од Англија оти тука не ми се допаѓа травата. Се опуштам со вежбање, сликање и читање и секое на различен начин ме опушта. После 14 саата работа у Лондон само травата ми помагаше да заспијам зошто бев преморена за се друго од ова горенаведеното, а некогаш пушев за да се забавувам со друштво баш со такво смеење како шо го викате вие ќезење и многу убаво ми беше.
     
    На Snowflake97, edna_malecka, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Ој море пафнете опуштете се шо е ова нервоза. :D Тинејџер последно напушен видоја шо сака јак да се прај, а они пијаниците шо паѓат по улици океј е.
     
    На stranger2, Feminka22, The Chef и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Во сите книги што имам учено пишува дека марихуаната е дрога па дури и алкохолот
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Абе може вас ќе ви створи завист, на паметните може така им делува, тој бистар мозок не може да поднесе се' треба константно да е трезвен за да работи како што треба. Не знам, јас со мојов прост ум не створив завист, ама што знам јас.
     
    На Snowflake97, candy.cane и edna_malecka им се допаѓа ова.
  10. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    11.262
    Пол:
    Машки
    Не постоело општество без дрога а не ни сакате да постои.
     
    На Estranged, RainbowButterfly и theowndemon им се допаѓа ова.
  11. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Добро полесно е ако ти речеме да дрога е, и лековите се дрога, ама не дрога што ствара наркоман. Ок?
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Јас во сите книги шо имам учено, секоја сушена тревка се вика дрога. Знам се смеевме на фармакогнозија прв пат ко прочитавме јер деца зелени и "дрога" само едно ни значеше.

    Инаку ќе ти одговорам и јас на прашањето од погоре. Со месеци немам пуштено и ни ден криза не ме фати. Ни во најранливиот период годинава не кризирав за да пушам. Од каде таква зависност евенезнам.
     
    На lovemme, crimson, Snowflake97 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ти знаеш, авторот на книгата не знае вред :wasntme:
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Од исушен магдонос нема да халуцинирам
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Сув магданос е дрога сепак. :D
    Ни од марихуана инаку нема. Ако земаш прскана, сопствен ризик е то јбг. Али чиста? Шанси нема да халуцинираш ако сакаш цела нива испуши.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Знам луѓе што дуваат,не изгледаат нормално,понашањето,у очите им се познава дека не е нешто во ред
     
    На Modernistka, DevilBoy212 и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
  17. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    @Kimberly11 абе од каде таков инат во тебе, его до плафон боже мили. Да еден автор на една книга, па и повеќе книги да се. Јас од лично искуство ти кажувам дека не ствара завист, а ниту пак халуцинации, освен ако не е нешто прскано, па и тогаш тешко. Не знам стварно верувате на се што ќе ви кажат млади деца што може оригано пушат, а мислат дека се напушени.

    Ви реков не пушете не ве убедуваме да пушете, ама наркоман е навреда и не се користи за луѓе што пушат и престанете да го користите. А и најголемите писатели, уметници и генијалци биле на некои дроги, па не знам кој е прост они или вие.
     
    На sparklie, Snowflake97, Pixi5 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Нит сум инат , нит егото ми е до плафон туку си кажувам мислење исто како и ти. Нели сите сме различни и не можеме да се поклопиме?
     
    На ElenaOfRivendell и 1209 им се допаѓа ова.
  19. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    :D
    Млада си не? Во период кога сите пушат за да се кул и пијат за да се кул и пола е глума? Пошто то е. Ќе се надоврзам на @1209 тука, за НГ имам еден познаник шо се "напуши" со 97% цигара и остатокот марихуана. Сите поќе од него имавме испушено и бевме стабилни ама тој не беше оти е заглавен во тин филм/ фаза и сакаше да се прај интересен. Така и тие во околината шо ги гледаш. Глума е.
     
    На candy.cane и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  20. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ако не убедуваш остави секој да се изрази наместо да демнеш на темата цел ден.
     
    На GirlVolley, Adorabela и Sejfullai им се допаѓа ова.