1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарками е заљубена во невозможен

Дискусија во 'Канта' започната од girlinlove.2, 9 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girlinlove.2

  girlinlove.2 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво!!! :)
  Јас имам една пријателка со која сум многу блиска. Но веќе е заљубена во момче кое што живее блиску до неа па го гледа скоро секој ден. Но проблемот е друк. Другарками има вишок килограми -.- .
  Викат изгледот не е важен. Ма дај молимте. Сите момчина сега го гледаат лицето и телото.
  И викам да ослабе ама не сака. Па после се тој за неа е невозможен. Како да ја убедам дека тој никогаш нема да се заљуби во неа :worried: ?
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  а од каде знаеш ти дека тој никогаш нема да ја засака неа ако е дебелка ? ти неможеш да знаеш дали ке ја засака или не нејзино е да проба да му се приблизи и да пробада го освои а твое е да бидеш покрај неа и ако неуспее во тоа
   
 3. girlinlove.2

  girlinlove.2 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Хмммм .... Јас ја подржувам во тоа. Но момчето е дигнато и со расипан карактер.
  Му се исмејува на таквите . :(
  Навистина ќе ми биде жал ако некако ја навреди
   
 4. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  ама добра другарка си ццц.. покрај таква пријателка не и се потребни непријатели.. ти си првата што ја омаловажуваш и ја правиш другаркати не толку привлечна.. како можеш да и ја намалуваш самодовербата и да и набиваш комлекси, која си ти да и кажуваш да ослаби, тоа е индивидуална работа, кога ќе мисли самата дека треба да ослаби тогаш.. а тој типот ако ја сака ќе ја сака каква што е.. и верувајми никој не е недостижен..
   
  На Perfect7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Ти изгледа денес си се зачленила за да ја оговараш другарка ти .ццц |(
   
 6. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  Не е се во надворешната убавина, можеби тој ќе се заљуби во нејзиниот карактер :)
  Сите сме ние убави,совршени но прашањето е на кој.
  И пробај некако да ја разубедаш да ослабне не за него туку за себе :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  Од вакви другарки господ да чува |(

  И сеа се зачлени на форумов за да ја оговараш другарка ти? Зарем има некое правило за девојките со прекумерна тежина, демек нив никој не ги сака :^) . Знам многу такви девојчиња, кои имале ептен згодни дечковци. Не е се црно и бело. Ако си слаба ќе те сака, ако не
  одјеби.
  Има нешто и во карактерот. А, ако си и случајно љубоморна на другарка ти, има и такви теми на форумов па таму пожали се.

  П.С. Извини ако сум груба, ама твоето размислување е толку површно и погрешно што морав да искоментирам.
   
  На Stoimenovska и ilipili им се допаѓа ова.
 8. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Женски, мислам дека девојчево е загрижено тој да не ја повреди другарка и бидејќи како што прочитав бил вообразен. Не мора да ја напаѓаме. :)
  А сега во врска со темата, мислам дека не можеш да и помогнеш. Немој во никој случај да и речеш дека е дебела или слично, бидејќи ти самата ќе ја навредиш и повредиш повеќе отколку што може тој. Ако не сака да ослаби, тоа си е нејзин проблем. А, може да ми објасниш како таа се заљубила во тој дечко? Од гледање ли? :)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  79.281
  Девојчето само погрешно се изразила.И да не се лажеме демек ќе се заљубел у нејзиниот карактер.Па за да осознаеш нечиј карактер, мора првично да ти привлече внимание со својот надворешен изглед.
  Ако се работи за некој локален фраер,тешко дека девојката има шанси.
   
  На sjdgo и veren им се допаѓа ова.
 10. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Ако девојката има јака самодоверба ништо не и може ;)
   
 11. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  mislam deka tuka vazhi ova "DOBROTA LJUBAV STVARA A LEPOTA RAZOCHARA" nikoj ne e sovrshen.
   
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.485
  Допаѓања:
  8.272
  Пол:
  Женски
  Во невозможен била вљубена?Ма дај немој те молам,божем тој е некој недостижен принц.Секој си има вкус каков партнер сака до себе,ако го гледа само физичкиот изглед човек-тоа воопшто не е љубов.
  Наместо да и дадеш волја и поддршка на другарка ти,мене ми се чини дека токму ти си таа која ја повредува girlinlove.2
   
 13. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Ако момчето како што прочитав има расипан карактер не е многу битно дали другарка ти е дебела или е ТОП модел, дали е добра или лоша, тој секако нема да ја цени. Карактерот на човекот не се менува преку ноќ и не верувам дека "љубовта" ги менува луѓето, посебно не тие како него...
  Дури и да има некаква шанса со него нека биде претпазлива а најдобро нека си го насочи вниманието кон други момчиња. ;)
  Ти си и дала до знаење дека не е за неа - понатаму е нејзино да одлучи што ќе прави...
   
 14. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  72
  ХАХА дај девојче не ме смеј , невозможен бил |( ај да е невозможен можеби Бред Пит или Ештон Качер а не некој си момак од маало. И од каде таа информација дека сите момчиња го гледаат телото и лицето,нема врска ! Од каде ти знаеш дека тој никогаш нема да се заљуби во неа ? толку ли си мислиш дека другарка ти не еубава и дебела?
  мислам дека доколку таа дознае за глупостиве што ги траскаш никогаш нема да ти прозбори.Вака нималку не и помагаш ;)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  А јас велам не е ништо невозможно.А зошто да не .Познавам многу такви парови па ете опстојуваат.А ти ако си и вистинска другарка треба да и бидеш подршка.
   
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.573
  Допаѓања:
  171.534
  Пол:
  Женски
  Јас сум заљубена во невозможен а не девојкава од погоре:rofl::rofl::rofl:

  И олесна вчера на @smb asr кога и кажав дека не е глумец...а е невозможен:D

  Така ни е на нас ... ем грдички, ем дебели, ем среќни, ем погрешно заљубени:rofl::rofl::rofl:
   
  На smb asr му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.