1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарками е заљубена во невозможен

Дискусија во 'Канта' започната од girlinlove.2, 9 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. girlinlove.2

    girlinlove.2 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво!!! :)
    Јас имам една пријателка со која сум многу блиска. Но веќе е заљубена во момче кое што живее блиску до неа па го гледа скоро секој ден. Но проблемот е друк. Другарками има вишок килограми -.- .
    Викат изгледот не е важен. Ма дај молимте. Сите момчина сега го гледаат лицето и телото.
    И викам да ослабе ама не сака. Па после се тој за неа е невозможен. Како да ја убедам дека тој никогаш нема да се заљуби во неа :worried: ?
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    а од каде знаеш ти дека тој никогаш нема да ја засака неа ако е дебелка ? ти неможеш да знаеш дали ке ја засака или не нејзино е да проба да му се приблизи и да пробада го освои а твое е да бидеш покрај неа и ако неуспее во тоа
     
  3. girlinlove.2

    girlinlove.2 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Хмммм .... Јас ја подржувам во тоа. Но момчето е дигнато и со расипан карактер.
    Му се исмејува на таквите . :(
    Навистина ќе ми биде жал ако некако ја навреди
     
  4. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ама добра другарка си ццц.. покрај таква пријателка не и се потребни непријатели.. ти си првата што ја омаловажуваш и ја правиш другаркати не толку привлечна.. како можеш да и ја намалуваш самодовербата и да и набиваш комлекси, која си ти да и кажуваш да ослаби, тоа е индивидуална работа, кога ќе мисли самата дека треба да ослаби тогаш.. а тој типот ако ја сака ќе ја сака каква што е.. и верувајми никој не е недостижен..
     
    На Perfect7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Ти изгледа денес си се зачленила за да ја оговараш другарка ти .ццц |(
     
  6. someone2

    someone2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    58
    Не е се во надворешната убавина, можеби тој ќе се заљуби во нејзиниот карактер :)
    Сите сме ние убави,совршени но прашањето е на кој.
    И пробај некако да ја разубедаш да ослабне не за него туку за себе :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Од вакви другарки господ да чува |(

    И сеа се зачлени на форумов за да ја оговараш другарка ти? Зарем има некое правило за девојките со прекумерна тежина, демек нив никој не ги сака :^) . Знам многу такви девојчиња, кои имале ептен згодни дечковци. Не е се црно и бело. Ако си слаба ќе те сака, ако не
    одјеби.
    Има нешто и во карактерот. А, ако си и случајно љубоморна на другарка ти, има и такви теми на форумов па таму пожали се.

    П.С. Извини ако сум груба, ама твоето размислување е толку површно и погрешно што морав да искоментирам.
     
    На Stoimenovska и ilipili им се допаѓа ова.
  8. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Женски, мислам дека девојчево е загрижено тој да не ја повреди другарка и бидејќи како што прочитав бил вообразен. Не мора да ја напаѓаме. :)
    А сега во врска со темата, мислам дека не можеш да и помогнеш. Немој во никој случај да и речеш дека е дебела или слично, бидејќи ти самата ќе ја навредиш и повредиш повеќе отколку што може тој. Ако не сака да ослаби, тоа си е нејзин проблем. А, може да ми објасниш како таа се заљубила во тој дечко? Од гледање ли? :)
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ordinary

    Ordinary Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    79.281
    Девојчето само погрешно се изразила.И да не се лажеме демек ќе се заљубел у нејзиниот карактер.Па за да осознаеш нечиј карактер, мора првично да ти привлече внимание со својот надворешен изглед.
    Ако се работи за некој локален фраер,тешко дека девојката има шанси.
     
    На sjdgo и veren им се допаѓа ова.
  10. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Ако девојката има јака самодоверба ништо не и може ;)
     
  11. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    mislam deka tuka vazhi ova "DOBROTA LJUBAV STVARA A LEPOTA RAZOCHARA" nikoj ne e sovrshen.
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Во невозможен била вљубена?Ма дај немој те молам,божем тој е некој недостижен принц.Секој си има вкус каков партнер сака до себе,ако го гледа само физичкиот изглед човек-тоа воопшто не е љубов.
    Наместо да и дадеш волја и поддршка на другарка ти,мене ми се чини дека токму ти си таа која ја повредува girlinlove.2
     
  13. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ако момчето како што прочитав има расипан карактер не е многу битно дали другарка ти е дебела или е ТОП модел, дали е добра или лоша, тој секако нема да ја цени. Карактерот на човекот не се менува преку ноќ и не верувам дека "љубовта" ги менува луѓето, посебно не тие како него...
    Дури и да има некаква шанса со него нека биде претпазлива а најдобро нека си го насочи вниманието кон други момчиња. ;)
    Ти си и дала до знаење дека не е за неа - понатаму е нејзино да одлучи што ќе прави...
     
  14. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    72
    ХАХА дај девојче не ме смеј , невозможен бил |( ај да е невозможен можеби Бред Пит или Ештон Качер а не некој си момак од маало. И од каде таа информација дека сите момчиња го гледаат телото и лицето,нема врска ! Од каде ти знаеш дека тој никогаш нема да се заљуби во неа ? толку ли си мислиш дека другарка ти не еубава и дебела?
    мислам дека доколку таа дознае за глупостиве што ги траскаш никогаш нема да ти прозбори.Вака нималку не и помагаш ;)
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    А јас велам не е ништо невозможно.А зошто да не .Познавам многу такви парови па ете опстојуваат.А ти ако си и вистинска другарка треба да и бидеш подршка.
     
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Јас сум заљубена во невозможен а не девојкава од погоре:rofl::rofl::rofl:

    И олесна вчера на @smb asr кога и кажав дека не е глумец...а е невозможен:D

    Така ни е на нас ... ем грдички, ем дебели, ем среќни, ем погрешно заљубени:rofl::rofl::rofl:
     
    На smb asr му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.