1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарка ни и нејзиниот бфф

Дискусија во 'Канта' започната од gir.l, 16 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. gir.l

  gir.l Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ние сме седум другарки кои заедно секој пат одиме на одмор и секогаш сме заедно во соба.
  Имаме многу заеднички работи.Али имаме една другарка која има близок другар.Комшии се али и бфф се. Он и е ептен драг,можеби и подраг од нас али не и замеруваме за тоа. Ние нејзиниот бфф воопшто не го сакаме едноставно одвратен е..
  Секогаш она ни кажува како он не е сељак,ни кажува секогаш позитивни работи за него но едноставно не е како она што сака.
  Секогаш се караме заради него.Она многу го брани ние кога го напаѓаме.
  Баш и тоа нивното ние не го гледаме како ептен блиски другари,ама она така го нарекува.али како и да е ние имаме право кого да сакаме а кого не.
  Што вие би и предложиле на другарка ни?
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Што да и‘ предложиме на другарка ти?

  Јас би ви предложила вас - да го прифатите детето (што значи дека не мора да се дружите, ама како што прочитав, не го ни познавате добро) и да не и‘ зборувате сенешто на другарката (зашто таа има право да се дружи со кој сака..може паралелно да ве има вас, него и уште еден најдобар другар. Па што?).

  И мора да има причина зошто ви е одвратен. Физички, или тоа што можеби другарката го смета за подраг пријател?
  И не е важно како вие гледате на тоа, дали е блиско другарство или не. Тие си знаат најдобро.

  Ако се сомневате дека и‘ работи нешто зад грб и сака да ја повреди, пробајте убедете ја дека има лоши намери.
  Ако не, оставете ги на раат. Чим не ви претставува проблем да се другари, нема потреба за ништо од ова, нели? :)
   
 3. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721
  Просто се чудам што е со овие ГЛУПИ прости проблеми што ги имате па што отварате теми на фемина.
  Се извинувам ако навредам или повредам нечиви чуства ама е овоа се глупости.
  Сигурно си бааги мала па не си доживеала сеуште мн работи.
  Ако другарка ти сака да се дружи со тоа дете не гледам што вас ви претставува тоа некаков си проблем.
  Секој си има свој живот.
  ако вас ви пречи има и решение за тоа
  НЕ НЕ Е КРАЈ НА СВЕТОТ...И НЕМОРА ДА СЕ ОТВАРААТ ТЕМИ НА ФЕМИНА
  смирено!
  Едноставно немојте да бидете во негова близина.ПРОСТО Е!А плус па не ни го знаете детето...ама ај да не влегувам ептен у детали.Вие си знаете.
  Другарка ти кога тогаш ќе сфати дека едноставно ви пречи и еднаш ќе биде со вас друг ден со него
  И ...РЕШЕН ПРОБЛЕМ :^)
  ;) ;) ;)
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.966
  Пол:
  Женски
  А вие па Височествата од потесниот круг на Британското кралско семејство сте, па не ви доликува да се дружите со т.н. сељак? Абе ај молим ти се.
  Кој со кого сака ќе се дружи бре. Ако ним другарството им е складно, што има па јас да им се замарам, па уште и теми по форуми ќе отварам за толкав тако звани проблем.
   
  На Sanjichka007 и lovelife им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.