1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство или нешто повеќе?

Дискусија во 'Канта' започната од poetesa09, 29 март 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Дали е можно на некој што ете да речеме одредено време ви е другар, да му се допаѓате? Односно неговото однесување да покажува дека има чувства кон вас? При тоа да има случај каде што тој дознава за чувствата на девојката дека таа го свиѓа, но тој и одговара дека таа му е него другарка и други моменти. Потоа неговото однесува продолжува да е уште посомнително и не наликува баш на другарско. Идеа? Како да се дознае вистината или што е причина за таква разлика во однесувањето и зборовите? Фала, позз
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
 3. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Фала, ќе пишам таму :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.