1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство после врска? Да или не?

Дискусија во 'Сингл' започната од lady19, 11 септември 2011.

  1. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    глупо е ако се сакале и раскинале и после другари,и ја да му давам совети за некоја женска,он за дечко.не не неможам така :x
     
  2. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Секако дека не. Пријателство после врска неможе затоа што секој поглед ќе потсеќа на минатото. Пријателството после врска е исто како: умре кучето, но можеш да го задржиш. Не иде некако. :)
    Може да се поздрават само кога ќе се сретнат некаде, не да се прават како да не се познаваат, но пријателство и такви работи не. :)
     
  3. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Јас сум ЗА пријателство после врска. Секако ако не завршило со сцени или на било кој начин едниот го повредил другиот. Ако едноставно снемало љубов или се заситиле како партнери, не гледам причина зошто не би функционирале како пријатели
     
    На Stephanie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Не верувам дека може да има другарство после врска... особено ако се работи за некоја подолга врска.
     
  5. GlamorousGirl

    GlamorousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    101
    Ние сме пријатели сега,после врската. Ама некако сето тоа е вештачки :^) ,не можеш ништо да му кажеш,а да не се сфати погрешно. Ниту дека имаш друг,ниту пак дека немаш. Незнам,незнам..
    Ама мислам дека во мојов случај останавме пријатели само затоа што така и се' почна. Со пријателство. Мислам дека никогаш не се гледавме поинаку. :geek: Friends with benefits. :tmi:
     
  6. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Зошто да не ако се разделиле на убав начин :)
     
  7. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Може разделба на убав начин, но да бидам другар со некој што сум делела се - едно огромно НЕ
     
  8. miss.ella

    miss.ella Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    Се согласувам, разделба на мирен начин, без распаравии и скандали ок ама другарство никако, барем јас не би можела да бидам другарка со некој со кој сум била во врска. Особено не верувам во другарство после подолга врска
     
  9. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Се пронаоѓам тука моментално
    Бевме заедно, но раскинавме и сеа сме ко демек пријатели или се обидуваме да бидеме пријатели али не е тоа тоа
    И ја несакам со бивши да бидам другарка, али кога веќе знам дека немаме шанси да се смириме ова ми единствен начин да бидам во контакт со него...
     
  10. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Не би можела да бидам само другарка со некој кој што сум го сакала, сме поминале толку убави И ИНТИМНИ моменти КАКО ПАР. Ако е некоја пократка врска од недела дена, може, но ако е над 3 месеци, хм, тешко, според мене.

    Јас имав врска со 6 месеци, но се замразивме се опцувме за крај, и сакале или неќеле, пријателство - НЕМА. Нема ни да се знаеме. Не го сакам повеќе, но пак ми е криво..
     
  11. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Имав дечко...
    но сега имам нова пријателка.Која? Девојката со која бил во паралелна врска со мене.Се зближивме.Он си е сам :D
     
    На feminanewgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Јас МИСЛЕВ дека може но испаднав многу смотана си ставив здрава нога у трн, мислев дека не е можно но ете почнав пак да чувствувам нешто спрема него но се кочам самата и обеќавам дека се ќе направам да си ја избришам таа глупа идеја од главата,таа игра или поточно тоа демек пријателство не води никаде .. еееј колку сме чудни ние жените,абе крај веќе аман,ако ми е си заслужив :@
     
  13. Mecheto1

    Mecheto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    52
    Мислам дека тоа никако неможе да успее.Зашто ако сум се карала со некој,тогаш нејќам да го видам.
    Уствари тоа е само начин да бидеш поблиску до него,затоа што уште ти значи.Ако не ми значи нема да имам некоја посебна потреба од него. :)
     
  14. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    ма нема шанси пријателство после врска јас не би дозволила такво нешто...кога ке расчистам еднаш прво со сама себе а пота со него нема да дозволам повејке да биде во моја близина а не да ми биде пријател
     
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Јас лично не би можела да бидам имам "другарска позиција" после врска.
     
  16. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Никако , штом сме раскинале и после другарство , ма какво другарство бре ќе биде тоа , нека се гони ... причината за раскинувањето нема да биде туку така , ај од утре не сме во врска , сигурно е некоја по различна , и по мене секогаш еден од партнерите е повреден и како после да биде другар кога се уште можеби има болка во себе.. :|
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Не. тогаш е 1000 пати потешко да го заборавиш оној со кој си била во врска. После врска според мене само игнор му е мајката. Или ајде да не е без ич, само едно здраво и доста му е!
     
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Тешко е еве раскинавме и се обидуваме да бидеме као демек другари
    ма ајде бре кое другарство :(
    како сакаш да ти бидам другарка кога знаеш дека те сакам
    јас неможам така
    едноставо не ми иде тоа така...
     
  19. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.525
    другарство после врска?уф не.па нели другарите си кажуваат се а јас како да ти кажам со кој излегувам после тебе.
     
  20. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Па не.Бидејќи добро знаеме дека после другарство може да има врска,ама после врска да има другарство е тоа е невозможно.