1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство после врска? Да или не?

Дискусија во 'Сингл' започната од lady19, 11 септември 2011.

  1. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Не би можела,од проста причина што уште го сакам,и тоа наше другарство или комуницирање,одење на кафење само мене повеќе ми ги отежнале работите.
    Е сега имам еден бивши со кој некогаш пијам кафе,арно ама ми бил дечко некои 2 месеца и не сум го сакала ни ништо,можам да му се јавам за кафе кога сакам бидејќи стварно не го гледам како нешто повеќе.
    Ама ако навистина се работи за љубов,сум против ова,подобро нека заврши се,нека се стави точка,барем јас лично не би ја практикувала оваа работа.
     
  2. Wiliams

    Wiliams Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    Ма неееее какво другарство тоа би било мачење, уште се има чуства спомени погледи па после да глумам лудило дека ми е сеедно шо ми останал само другар, што сме вложиле толку многу а на крај не сме успеале ! Убаво е ради почит кон личноста што сте биле да продожите да контактирате или случајно ако се видите некаде да се поздравите нормално и човечки ама другари НЕ ! Мислам почнувам од себе со бифшите не зборам не се дружиме или нешто слично ама така ако се видиме низ град се поздравуваме ! Така е најдобро
     
  3. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Неее,нема шанси!!
     
  4. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Нема шансии :x
     
  5. nicenicegirl

    nicenicegirl Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Зошто да не , баш такво другарство со бивши ке те натера да созрееш, дека се во животот не е идеално, со тоа што ке се одалечуваш ке направиш полошо бидејќи избегаваш проблеми, не си доволно цврста, пример си разведена имате дете и сега ке бегаш и од него а мора да го гледа детето ? значи мислете подобро најдобрите пријателства се тие со бившите ви помага многу, пробајте ке бидиите посилни :)
     
  6. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Јас не се согласуваам за другарство после врска.Затоа што во повеќето случаи едниот сеуште го сака другиот. И не го практикувам тоа
     
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    па јас имам најдобар другар машко јас има дечко и тој има девојка знааат дека се сме заедно и дека ништо не миже да не скара...и тука нема место за љубомора јас мислам...
     
  8. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    Не. Само здраво-здраво , ништо појче од тоа
     
  9. DorianGray

    DorianGray Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Мој совет е никако другарство после крај на врска. Been there, и верувај ми не е баш најдобро цело време се чувстуваш како нешто да не е докажано и слични глупости, а на крај пак завршивме заедно поубаво да не се караваме али тоа е тоа. Сега е моето срцуле и многу си ја сакам 8)
     
  10. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    другарство после врска = ми почина папагалот ама ќе го чувам
     
  11. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    јас мислам дека после врска таа комбинација како другари никогаш нема да функционира...
    можеби само здраво и толку,ама другарство НИКОГАШ
     
    На GordanaL му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    ноу веј..мојт да имат здраво-здраво, не сум против, ама другартво немат да опстанит, бар јас така мислам
     
  13. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Во никој случај ова неможе да опстане,другарство после долга врска нема шанси и на ништо нема да личи
     
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ако некој успеал во тоа, фино, иако чисто се сомневам дека ќе е доволно цврсто за да се нарече другарство..
    Можеби познаници, ама другарство тешко.
     
  15. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Дефинитивно не би одбрала другарство после врска...Сепак тешко е...Некогаш сте биле многу повеќе а сега само другари? Малку е непријатно. Можеби за едниот(тој што престанал) да сака ќе е полесно, но за другиот ќе биде тешко и болно.
    Да беше добар немаше да биде бивши...сеуште ќе траеше. Не би одбрала после врска да имам другарство со него :)
     
  16. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
  17. Selene

    Selene Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Не..Нема шанси за такво нешто.
     
  18. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    едно големо HE
     
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    мој конечен одговор-не !значи тој ми бил партнер,сме биле интимни ,сме вложиле време и чувства,а потоа да се гледаме како другари ,не е можно :!: .
    еден мој бивши инсистираше да останеме другари,но тој ја користеше секоја прилика кога ќе ме видеше да ми префрли зошто му раскинав,дури на именден му отидов а тој сеуште имаше чувства кон мене.потоа си фатив друг дечко а тој пак ме бараше и кога дозна за новиот дечко уште толку почна ме напнува,да ми пише пораки и да ми се јавува,што морав да прекинам секаков контакт со него .
    после тоа се сретнавме случајно и тој пред дечко ми ме гушна и бакна ,и вели па што нели сме пријатели :^) .кога виде како изреагирав,срам му беше уште еднаш да ми прозбори :D .
    никако не сакав да го понижам,но после љубов за другарство нема нема место :nod:
     
  20. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Шанси нема, ама никакви. Еден мој бивш дечко замараше со тоа другарување откако раскинавме, кафе да пиеме, да излеземе, да се дружиме итн итн, едвај го откачив, прекина да се јавува. Штом сме раскинале муабетот не ни идел, зошто би ни идел кога би биле другари? Да го советувам за девојки и он мене за дечковци, или муабет за општествово ќе тераме ха ноууу веј!
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.