1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство со бенефиции?

Дискусија во 'Сингл' започната од angel92, 18 февруари 2011.

  1. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Сум имала понуда за вакво нешто, ама сепак не можев :$ ... дали беше поради тоа што сакав друг во тој период или затоа што не сум тој тип на човек не знам но сепак ако некој може или сака не го осудувам ни најмалку :)
     
    На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
  3. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    дефинитивно сум против...
    подобро кажано кај мене постои јасна граница помеѓу другар и тип -па било и тип за една вечер.Другарот ми е исто ко другарка. Иако на многу луѓе не им е јасно како може да постои другар од спротивниот пол кај мене тоа во мојата глава е строго дефинирано. Јас сум другарка само со оние со кои немам никаква сексуална привлечност.Останатите не ми се другари и не споделувам интимни работи со нив.
    Иако морам реално да признаам дека многу ми смета кога некој ке ми рече дека е неевозможно со другарот да не правам ништо или пак во стилот дека се така започнува (со другарство па после врска) и мразам кога треба да објаснувам но што да правам луѓе.Мене важно совеста ми е чиста и не се залажувам себе си.
     
  4. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Imase period koga bev singl I nekako mi bese dosadno mi trebase promena I nekoj da mi ja razbie monotonijata.Inaku porano bev mnoooogu protiv veza bez obaveza.Slucajno go zapoznav preku drugar, zaedno rabotea I odma se zasvigjavme.Pominavme nekolku meseci zaedno I mozam da kazam deka prekrasno se cuvstvuvav.Toj sloboden, jas slobodna no I dvajcata svesni deka imame nesto drugo za ponatamu vo plan.Pominuvavme mnogu vreme zaedno (nemase seks!) ponekogas nisto ne pravevme bukvalno samo si lezevme I si zboruvavme za ljubovnite maki, ponekogas gledavme fudbal I taka.I ne zazaliv nikogas.Ubav period bese.Tocno znaese koga da bide drugar, a koga nesto poveke.Vakvo opustanje bas dobro mi dojde!
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Da da..drugarski ke imate seks i utre ajde pak da sme drugari (facepalm) ne mozam toa da go svatam
    Imam drugar so koj sum od sekogas bliska zaedno ucevme osnovno,sredno plus komsii,zaedno na odmor iako toj so drugari jas so drugarki no sepak zaedno bevme.Imavme problemi vo vrskite negovite zenski,moite deckovci bea premnogu ljubomorni zosto jas da odam kaj nego i toj kaj mene vo 11h nokta.Mozebi za nekoj e cudno no taka ne spieme ke mu pisam ili toj mene komsi varis kafe i taka.Ne mozam da svatam da sum imala nesto so nego kako posle ke go poglednev..Sepak drugar si e drugar a decko ili muvac si e drugo.Nikogas ne bi si rasipala drugarstvo zaradi nesto sto znam deka nema da trae,pa kolku i da ima privlecnost.
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Имав две такви врски, кои останаа само другарски врски. Почна со взаемно привлекување, но откако сфативме дека врска меѓу нас неможе да се изгради, секој си тргна по својот пат, но за среќа остана другарската врска и взаемното почитување.
     
    На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Бог да чува сигурно нема со другарот со кој се дружиш подолго време такво нешто да правиш. Ова се прави со луѓе кои случајно ти улетале во животот и баш ти е гајле за нив. Барем јас тама си го замислувам ова.
     
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Znam od iskustvo ima luge se druzele cel zivot i na kraj se slucuva nesto megu niv,a i ovde procitav nekoi postovi kade so drugar bile zaedno, pa posle toa povtorno ostanale drugari.Ne bi se slozila deka se pravi so nekoj sto stotuku ti uletal vo zivotot i da ne ti e gajle za nego,mora da ima nekoja hemija,strast..nema sansi da ostanam ramnodusna so nekoj da sme zaedno za "onaka" a posle 1h da go gledam so druga,pa i da ne bide so druga sepak ne e toa sto mene mi treba povremeno gledanje za muvanje ili za seks dobro ima vrska i toa sto sum mnogu emotivna i znam da se privrzam za lugeto taka da nema sansi mene toa da mi uspee.Sekoj ima svoe mislenje.
     
    Последна измена: 29 април 2015
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Сум имала такво искуство. Мислам дека тоа искуство беше подобро од било која врска. Траеше околу три месеци. И денес сме другари но денес немаме односи и такви ствари бидејќи јас сега имам дечко.
     
    На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Додека си во врска со нов веќе знаеш дека претходната врска без обврски ти била подобра? Ваљда бољи раскини му на дечкото не го гњави.

    Btw тоа ти е било подобро дека ти било полесно, ваљда треба да вежбаш справување со стрес и анскиозност. Добра врска бара многу повеќе работа и замарање
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    никогаш не би се согласила на вакво нешто
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WhiteChick

    WhiteChick Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ни јас не би се согласила бидејќи не сум таков тип на човек:D
     
  13. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Добро ајде без глумење светици, да има некоја шанса и да знае дека никој никогаш нема да дознае, нема да се изебе 100% !
     
    На mims-89 и Sesil им се допаѓа ова.
  14. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    И под поимот другарсто со бенефиции не се подразбира да се сексаш со другар.
     
    На forumka и Petar80 им се допаѓа ова.
  15. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Мислам дека добар дел би се плеснале икао велат не (ова е мое мислење не мора да значи дека е точно но од мое мало искуство ако увиди дека си дискретен прифаќаат), а и по мене што лошо едно освежување (пак мој став)
     
    На UnknownLadyDi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    многу гледате филмови затоа вакви идеи ви идат :|
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    тоа е карактер.
    едноставно не сум таков тип на девојка ( и се гордеам на тоа )
    ако сте толку напалени фатете си дечко и ебете се колку што сакате
    навистина не можам да сфатам
    тие девојки се несериозни без авторитет и достоинство
    тоа е мое мислење
    имало и добри девојки останато сеуште :angel::angel::angel::angel::angel:
     
    На anakonda88 и exoticgirl им се допаѓа ова.
  18. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ај ќе речеш во филмовите тоа им е нормална ствар, како секојдневие никому ништо.Ама овде во оваа наша државичка,одма ќе те дознаат и ќе ти лепат незнам ти какви етикети на ку*ва,о*оспија и тако даље.
     
  19. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    па и ја заслужуваат таа етикета
     
  20. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    размисли како би ги гледате машките очи кој сака да има таква девојка? никој