1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство со бенефиции?

Дискусија во 'Сингл' започната од angel92, 18 февруари 2011.

  1. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Тоа да.Абе за машките би одговарала ова
    Во теорија машките мразат ку*ви,во пракса е многу другачие. ;)
    Ем сакаат сите да ги испробат,ем после барат светица.
     
    На eloves и Strumka22 им се допаѓа ова.
  2. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    тоа да.
    но кое машко би сакало кога ќе дојде време за сериозна врска да шета за рака ку*ва?
    инаку интересни му се не ги обвинувам :D никоја од нив не добива почит таа во машките очи е канта за празнење :?:
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Тоа да.Абе си знаат машките убаво која вреди за врска,а која за во кревет само:lol:.Туку да не одиме многу офф топик..
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  4. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Јас си имам своја теорија.
    Машко па и близок другар па и на рамо да му плачеш-нема.
    Кад-тад ќе се покаже кој какви чувства имал.

    Во врска со темава другар-е*ач, останувам на мнение како горните форумџики-ако мислиш да се ебаваш наоколу не го лажи дечкото....бидејќи СЕ се враќа и СЕ се плаќа.
     
    На TutiFuti и Petar80 им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Имав понуда во блиско минато ама ја одбив, сметам дека е губење време.
     
    На TutiFuti, Outlook, Anon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    кога немате со кого да се плесните навалете на другарите , цццц ненормална работа , зошто да изгубите пројателство заради еден секс ?
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  7. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Malku da ne gi pomesavte rabotite?
    Edno e e.avanje od kol na kol a drugo e ona sto go kazuva naslovot na temata.
    Drugarstvo so benificii za vas znaci kurvenje za zenskiot rod?
    A za maskiot e normalno,taka?Askolsum na devojki so vakov um.

    Ne sum imala dosega vakvo drugarstvo,odnosno iskustvo.Valjda od pricina sto ne sum imala potreba od seks bez emocii,ili pak so nekoj za koj znam so sigurnost deka nema cuvstva za mene poveke od drugarski.
     
    На TutiFuti, supertoasty, sugarlips и 8 други им се допаѓа ова.
  8. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Абе ептен ја утнавме темава.Под другарство со бенифиции се подразбира,кле*ање со некој со кого немаш ама баш никаква обврска,онака кога ти се присака,а немаш озбилен дечко за тоа.Далеку од тоа дека другарство со бенифиции е да се е*еш со твојот најдобар другар.И од тука произлегува тоа "демек само другари сме".Барем јас така гледам на тоа.
     
    Последна измена: 7 јули 2015
    На candy.cane, sweetbutterfly, supertoasty и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    @tockaAa. а баш ме интересира дали ти би сакала да бидеш со некој маж кој практикувал другарство со бенефиции и дали сметаш дека истиот некогаш бил канта за празнење и мушка курва?
     
    На Hipica и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    не би ми сметало воопшто
    и машкото не може да биде канта за празнење
     
    На huntelaar му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Многу не читам детално ама нешто не ми е јасно овде. Зошто некои викаат “ќе си го расипеш другарството“ со некој ако имаш секс. Па другарот со бенефит не треба да е вистински другар од детството, од маало од клупа. Скраја да е, мислам дека другарот без обврски е некој кого го запознаваш случајно, почнуваш да се гледаш со него, имаш секс и ај пријатно. Притоа ни го смараш ниту те смара, се гледате кога ќе сакате двајцата. Па поарно е да имаш еден оваков и само со него да бидеш, отколку секоја вечер да се онадиш со различни мувачи за кои се надеваш потајно оти ќе ти станат дечко или не знам што. Лошото е што работата премина во денешно време во “Другари со бенефит“. Да е еден арно ќе беше.
     
    На sweetbutterfly, Мрчатор, Bitter-Sweet и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Жена која дискриминира жени. Уште вакви ни фалеа.
    Жените се курви ако имаат беземоцинален секс и мажите ги неќат за во брак, ама пак за мажите е најнормално да го практикуваат тоа и жените ги сакаат таквите мажи за во брак.

    И машкото може да биде канта за празнење. Знаеш како?
    Му одам, му се качувам, си завршувам работа, си се празнам, и си заминувам.
    Толку.
     
    На Nigredo Odor, LittlePinky, ♣ Alba Viduam ♣ и 13 други им се допаѓа ова.
  13. beautu17

    beautu17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Имам имано таков однос и морам да признам дека е прејако се додека не се појават чувства и тоа не бидите вие. Со другар ми (не многу близок) кога и да се сретнавме ме прегрнуваше баш онака чудно, се погледнувавме баш онака(знаете погледот многу кажува) и така една вечер се поднапивме се муаввме и имавме петинг.. беше прејако, никој не знаеше, после еден ден пак се видовме, тој беше инцијатор, се видовме насамо....Пола месец немавме никаков контакт, а после тоа беме на забава пак испаднавме, и по една вечер пак испаднавме....Почна да ми станува мил, а во исто време сакав да го откачам од страв да не се заљубам и да не испаднам очајна будала. По една недела пак се видовме овојпат му реков дека е доста, неможам повеќе, но има таква силна хемија меѓу нас што едноставно неможев да го тргнам од мене. Таа вечер кога си отидов дома сфатив дека почнав да се затрескувам, или дека веќе сум.
    После 2 дена фати женска, јас се скршив....Испадна најголемото детиште. Пошто имам силен карактер и колку и да ми е тешко не покажувам, јас не знам како ќе се понашам со него коа ќе го видам. Не сакам ни да се поздравам со него а уште го посакувам. Се прашувам дали да го поздравам и да се правам ко ништо да не е, ама да му дадам до знаење дека е големо детиште кој веќе не го гледам повеќе од другар(знам дека пак ќе ми се пушќа) или уопште да не ни го погледнам? Совет, посебно од машка страна?
    Значи немаше да ми биде криво ако не дознаеше никој за нас, заради тоа што не можеше да се контролира пред другите дознаа сите, можеше да ми кажи имам женска ја сакам и тоа е тоа.
    Инаку овие врски се супер за забава се додека некој не се заљуби, али според мене кога ќе се видиш со некој многу пати колку и да не сакаш, колку и да имаш силен карактер, ти станува навика и почнуваш да се затрескуваш. Ако имате ваква врска, внимавајте да траи пократко, зашто знае многу да боли, посебно ако едниот е уште недораснато детиште....
     
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @beautu17 Зошто недораснато детиште? Па тој си бил очигледно баш friend with benefit, си терал само за однос, а ти во меѓувреме си се затрескала по него, што не е негова вина. Во еден таков однос, не е тој должен да ти полага сметки, дали си фатил девојка, дали се преселил на Марс, бидејќи тоа не е романтична врска, тука другарство со бенефиции.
     
    На Bozica1980 и vericaverche им се допаѓа ова.
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    За неа ќе биде детиште, не е должен да полага сместки ама памет не се прашува :) ... другарство со бенефиции не постои, еден ќе страда колку и да не сака да признае. Ако има некој што тоа го може ... не знам што да речам, браво за нив.
     
    На galapce и sofijanoka им се допаѓа ова.
  16. vericaverche

    vericaverche Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Моментално имам едно другарче со ,,бенефиции'', интересно е, признавам.:lol:
    Никој не знае од нашите заеднички пријатели за нас, се гледаме за секс еднаш до два пати во неделата во зависност од обврските и нормално не планираме понатамошна романтична врска. Љубовта освен физичката привлечност е исклучена, па добро оди сега за сега, препорачувам.:D:D:D
     
  17. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Outlook Па ваљда некаде го има, како успешно, штом постои и терминот и појавата :D Ама тоа е само за луѓе што знаат што сакаат и знаат во што се впуштаат, со ладни глави само за задоволување на потребите.
     
    На sofijanoka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  18. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    @beautu17 ми се допадна твојот пост се до она, немаше да ми биде криво да не дознаеја другите. Сега зборуваме што ќе речат другите или за твоите чувства?
    Јас мислам дека и понатаму треба да продолжите да се гледате како ништо да не се случило т.е како што било и пред тој да фати девојка, немој да испаѓаш љубоморна глупача давајќи му до знаење дека си се затрескала, така само ќе го изгубиш. Ти го сакаш таков да се гледате повремено без обврски и не треба да го менуваш, од каде да знаеш дека како дечко исто толку ќе ти се допадне? Немој да си ја рушиш магијата која веќе си ја создала. Зошто подлегнуваш на тој стереотип дека ќе излезеш глупача и дека си искористена?
    Замисли да си фатиш дечко а од друга страна пак да си се гледаш со овој? Дали и колку долго ќе ви трае магијата зависи од тоа колку ти ќе знаеш да бидеш дискретна и не нападна.
    Јас цел живот така функционирам, уживам во моментот и не ме интересира каков е неговиот статус.
    Токму таквите мажи кои не сакаат ку*ва цел живот живеат со курва.
    Ако жените кои имаат секс без обврски се канта за празнење тогаш што се мажите кои имаат секс без обврски?
    Дали ако некоја планира да биде со некого во сериозна врска а раскине за 1-2 месеци ку*ва ли е она? Или сите треба да глумиме дека сме во сериозна врска за да не бидеме курви.
    Зошто секогаш гледаме што сакаат мажите а не што сакаме ние? И јас сакам невин маж па што? Не значи дека оние што не се дека се машки курви.
     
    Последна измена: 12 јуни 2016
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Го има затоа што еден е затрескан и гледа кроз прсти. Ладни глави ? хаххахаха завршуваат ладно, овде нема ништо ладно хаххаха се шалам, за такво нешто ми се чини дека треба да си емотивно празен ... мене не ми е реално. Зошто прекинуваат ако е се така 2 и 2 се 4 ... не пали математика тука хаххаха
     
  20. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    А зошто раскинуваат оние кои бескрајно многу се сакаат и се во сериозна врска?
    Другарството со бенифиции не е врска за да има почеток и крај, тоа е засновано на искористување на моментот без планови за иднината.
    П,С тоа што не ти е сфатливо тој тип на пријателство е разбирливо, затоа што не е секој роден за тоа. Има луге кои се склони цел живот да го поминат чмаејки во досадна врска од која ни самите не се задоволни ама ете плашејки се да не останат само глумат срека.
    И не заборавајте за да бидеш ку*ва како што вие ги нарекувате тие особи треба да сте згодни, не секоја може да биде ку*ва
     
    На Мрчатор му/ѝ се допаѓа ова.