1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарство со бенефиции?

Дискусија во 'Сингл' започната од angel92, 18 февруари 2011.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не знам, искрено јас не би можела ... а за иднина, тоа ни оние во врска не можат да бидат сигурни за утре и размислуваат за тоа по подолга стабилна врска. Ова другарство со бенефиции според мене е врска ама без обврски и тоа тешко се менаџира, може ама ... Искористување на моментот хммм ми се враќа некој филм, од момент до ... Вака ти како што опшуваш звучи релаксирачки, реално дали е така розево не би рекла.
     
  2. beautu17

    beautu17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    @Summerlover Не раскажав многу детално, зашто и онака постот ми беше цел реферат... Кога излеговме за прв пат он ми рече дека сум му многу срцка, многу му одел муабетот со мене, такви ствари и дека во блиска иднина можда ќе биде нешто со нас. Јас му кажав да не брзиме, и се договоривме да не знае никој. После тоа он почна да ми се јавува и на моб, почна да ми пишува на фб, ме прашуваше дали имам некој друг...Мене се ова ми беше чудно и не можев да го си објаснам овој однос, зашто оние кои се гледаат онака за забава нема да ви се јавува, нема да ви пишува постојано тој прв. Дури последниот пат кога се видовме ми рече дека не му е гајле за никој, дека му е убаво со мене. Кога излагавме со друштво кога ќе си идев дома, ме прашуваше зашто сум си отишла, зашто вака, онака сум го гледала и бла бла... Он на некој начин даваше можност за почеток на врска(според мене) и не играше според правилата...
    Детиште е да зашто ние комунициравме на некој начин и можеше да ми каже јас имам женска...
    @Strumka22 пишав дека не сакам да знае никој зашто тој на некој начин си поигра со мене, пред сите ме гушкаше, се лигавеше, сите наши заеднички пријатели беа таму и утредента оп тој има друга. Јаоо браво за фраерот. И уште нешто не спомнав последната вечер ние се подскаравме малку, он се изнервира, и знам дека ќе ме бара пак. Уопште не планирам да покажувам ни најмалце слабост пред него, а што нема да му се лутам нема, и во прва можност ќе му вратам.
    Се е добро додека и двајцата играат според правила и кога нема никаква комуникација меѓу нив, кога се гледаат без да се договорат, кога се разбираат само со поглед. Кога и двајцата без да зборат знаат дека тоа е тоа и не оставаат простор за ништо повеќе.
     
    На galapce, Milobebence и Petar80 им се допаѓа ова.
  3. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    Не може да опстои... Едниот секако ќе се заљуби :|
     
    На hermosa, Feminka22, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  4. majstore

    majstore Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Според мене може да постои но само ако и двајцата се само за секс.. е сега со тек на време предпоставувам дека работите би се искомплицирале, но ако е само да се направи кејфот што се вели неколку гледања се доволни, чиста сметка долга љубов :)
     
  5. Michelle*

    Michelle* Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    838
    Пол:
    Женски
    Да се муваш или ебеш со другар е една од најголемите грешки што можеш да ги направиш, во зависност од тоа колку си близок со другарот , после односот или мувањето збогувајте се со тоа пријателство.
     
    На Milobebence и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.707
    Допаѓања:
    42.926
    Пол:
    Женски
    Јас сум за.Сум имала вакво другарство.
     
    На JooonSnooow, Роберт 7, Desi1991k и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Најзаебана ситуација во која може да се најдете, а поготово па ако е некој ептен близок и сте јаделе, пиеле и спиеле заедно...на почеток е се сјајно и бајно, интересно и ново е ама после едниот (обично девојката) се затрескува и тука све ти се руши ко кула од карти, ко што имаше еден стих: а љубав са најбољим пријатеља туга, нема ни љубави ни друга...ај со дечко ќе раскинеш ќе го преболиш ама ај пријателството преболи го...и да останеш во контакт ништо нема да биде исто ко што било, а ретко кога ова прераснува во врска, а емоции се појавуваат 99% по некое време, и така врти сучи многу малку добиваш а многу повеќе губиш...
     
    На TutiFuti, Milobebence, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. RESANKA

    RESANKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Ne e toa drugarstvo ic od ic koga ke se pomesa drugarstvo i intima se e kasa-popara.
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Atraktiven

    Atraktiven Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
    neli nema najubavo, samo zadovolstvo i nikomu nisto :)
     
    На TutiFuti и Milobebence им се допаѓа ова.
  10. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    628
    Пол:
    Женски
    Ова само на филм. Секогаш едниот се зае*ува со тоа што ќе се заљуби.. Барем во случаите кои ги имам видено.
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Се важи ако сопругот ти е најдобар другар?
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Терминот Другар е ставен само колку да не де употребува буквалното име за вакво дружење.
    Е. ач без обврски.
    И нема врска со другарство.

    ^
    Не се важи сопругот. Кон него имаш бајаги обврски.
    Да го нараниш испереш дотераш:D
     
  13. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Многу сум против ваков однос. Јас сум човек што претерано го цени пријателството и не би дозволила да изгубам пријател поради привремена желба за секс.
    Во поголем дел од случаите едниот секогаш се заљубува и останува со прстот во уста, па затоа не се впуштајте свесно во вакви ситуации за да не плачете после, освен ако сте личност со цврст карактер.
    Како и да е, на крај повеќе боли изгубеното пријателство отколку се' останато :).
     
    На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Па, од оваа гледна точка ко ќе размислм, требаше да си имам ваков другар на времето кога си бев сингл, девојка да не речам. Ама немав :rofl:
     
    Последна измена: 10 октомври 2018
    На JooonSnooow, Роберт 7, honey.11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.355
    Пол:
    Машки
  16. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.441
    Пол:
    Машки
    Може, ама треба јак желудник за ова. Кога раскинуваш врска, прво срцето се крши, па желудник се превртува, нели?
     
    На BabyStyle и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Односно секс без обврска.

    Тоа бенифициите не мора секогаш да се секс, може и добра масажа. :D

    А по мое мислење како што сум рак во хороскоп за чувствителните луѓе како мене веројатно побврзо ќе се заљубат во другарот со бенефиции, или тој/таа порано или подоцна. И не сум за вакво нешто.
     
    На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. majstore

    majstore Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Ако се сака за ништо не е касно :)
     
  19. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Е, ама не се сака сега. :)
     
    На majstore му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.655
    Пол:
    Женски
    Ама ова не е врска... за друго не се гледате. Строго само за секс. Нема вообичаени контакти и дружби како меѓу пријатели, ниту пак амбиции за нешто повеќе. Само задоволување на потребите.
     
    На Роберт 7 и WildMk им се допаѓа ова.