1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарче за диета!

Дискусија во 'Канта' започната од Marissa24, 20 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Дечки, значи сакам да ослабам 3 кила за 4-5 дена, зашто имам матура на братучед ми и он има многу згодни другари :D и сакам да бидам тип-топ до тогаш. Ако има некој што сака да ми се придружи нека ми каже. јас ќе ја држам тридневната диета, односно:
    Прв ден
    Појадок: кафе без шеќер, 1 банана, 1 парче леб препечено на тостер и премачкано со една супена лажица путер од кикиритки.
    Ручек: ½ конзерва туна, 1 парче леб препечено на тостер, кафе или чај без шеќер.
    Вечера: 85g кревко месо без маснотии или пилешко, 1 чаша грашок, 1 чаша моркови, 1 јаболко, 1 чаша обичен сладолед од ванила.
    Втор ден
    Појадок: кафе или чај без шеќер, 1 јајце, 1 парче леб препечено на тостер и ½ банана.
    Ручек: 1 чаша изварка или туна, 8 солени крекери со нормална големина.
    Вечера: 2 кренвиршли од говедско месо, 1 чаша брокули или зелка, ½ чаша моркови, ½ банана, ½ чаша обичен сладолед од ванила.
    Трет ден
    Појадок: 5 солени крекери со нормална големина, 28g кашкавал чедар, 1 јаболко и чај или кафе без шеќер.
    Ручек: кафе или чај без шеќер, 1 варено јајце и 1 парче леб препечено на тостер.
    Вечера: 1 чаша туна, 1 чаша моркови, 1 чаша карфиол, 1 чаша диња и ½ чаша обичен сладолед од ванила.
    Да се надевам дека ќе ми успее! ама многу полесно би ми било ако имам уште некој со мене :)
     
    На bak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    xм,за 3 дена не можеш да ослабеш :envy: :envy: за жал само ке ти се залепи мешето малце :D
     
  3. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Uste pomalku od ova jadev, po saat i pol trcav na kej i oslabev kilo i pol:D ama nema vrska sea sum super! :)
     
  4. bak

    bak Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.