Другарче за диета!

Дискусија во 'Канта' започната од Marissa24, 20 мај 2010.

1. Marissa24

Marissa24 Истакнат член

Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    9
    Дечки, значи сакам да ослабам 3 кила за 4-5 дена, зашто имам матура на братучед ми и он има многу згодни другари :D и сакам да бидам тип-топ до тогаш. Ако има некој што сака да ми се придружи нека ми каже. јас ќе ја држам тридневната диета, односно:
    Прв ден
    Појадок: кафе без шеќер, 1 банана, 1 парче леб препечено на тостер и премачкано со една супена лажица путер од кикиритки.
    Ручек: ½ конзерва туна, 1 парче леб препечено на тостер, кафе или чај без шеќер.
    Вечера: 85g кревко месо без маснотии или пилешко, 1 чаша грашок, 1 чаша моркови, 1 јаболко, 1 чаша обичен сладолед од ванила.
    Втор ден
    Појадок: кафе или чај без шеќер, 1 јајце, 1 парче леб препечено на тостер и ½ банана.
    Ручек: 1 чаша изварка или туна, 8 солени крекери со нормална големина.
    Вечера: 2 кренвиршли од говедско месо, 1 чаша брокули или зелка, ½ чаша моркови, ½ банана, ½ чаша обичен сладолед од ванила.
    Трет ден
    Појадок: 5 солени крекери со нормална големина, 28g кашкавал чедар, 1 јаболко и чај или кафе без шеќер.
    Ручек: кафе или чај без шеќер, 1 варено јајце и 1 парче леб препечено на тостер.
    Вечера: 1 чаша туна, 1 чаша моркови, 1 чаша карфиол, 1 чаша диња и ½ чаша обичен сладолед од ванила.
    Да се надевам дека ќе ми успее! ама многу полесно би ми било ако имам уште некој со мене :)

На bak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludoto19

ludoto19 Форумски идол

Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    6.833
    Допаѓања:
    30.057
    xм,за 3 дена не можеш да ослабеш :envy: :envy: за жал само ке ти се залепи мешето малце :D

3. Marissa24

Marissa24 Истакнат член

Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    9
    Uste pomalku od ova jadev, po saat i pol trcav na kej i oslabev kilo i pol:D ama nema vrska sea sum super! :)

4. bak

bak Истакнат член

Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0