1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другар ми е бисексуалец

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од smartboyyy, 10 јуни 2014.

 1. smartboyyy

  smartboyyy Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  незнам баш дали ја погодив темава но нема врска :(
  Имам другар кој го знам од детството.! Но проблемот е во тоа што пред некој ден кога си оддевме дома од училиште ми призна дека истовремено има привлечност и кон машкиот и кон женскиот пол .........
  Незнам што да правам......... Дали да продолжам да му бидам другар?
  Детето е пресупер не е ни феминизирано ни ништо ... неможам да поверувам а најдобар другар ми е
  :worried: :x |( ;(
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.068
  Пол:
  Женски
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  Тоа е негова одлука кон кого ќе има привлечност. Ти не треба да судиш за тоа. Не гледам причина зошто да не бидеш.
   
 3. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  Се' додека не ти се пушта тебе, мислам дека нема причина за загриженост.
  Ако (не дај боже!) дојде до тоа, бегај што подалеку можеш :tmi:
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  неговата сексуална ориентација не би требало да влијае врз тебе
  не би требало да влијае врз другарството
   
 5. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  Aко стварно го цениш и го почитуваш, вакви прашања нема да си поставуваш себеси, ниту пак тука на форумов. Ако твојот другар е бисексуалец ниту тоа го прави помалку вреден, ниту помалку паметен, ниту пак ќе го направи помалку успешен во животот. Чим се прашуваш дали да продолжиш да му бидеш другар, веќе ништо не е исто меѓу вас, чим имаш вакви предрасуди, барем биди фер до крај и не му прави лице.
  Бисексуалноста не е пренослива болест, ниту психичко пореметување, ниту нешто од кое треба да се гади човек, ама џабе кажувам, ај.
   
  На Ицолгудбејбе, MajklMK, karak и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  Разбирам дека неговата изјава ти дошла како шок,ама тој те смета за најдоверлив другар со самото негово признавање.
  Не знам како ти е ставот кон бисексуалците,ама не би требало да ти менува ништо штом велиш дека ти е најдобар другар.
  Пробај да го поддржиш,да не го третираш како поинаков или чудак.
  А ако ти пречи,немој да му криеш и да молчиш,туку кажи му се,да си бидеш на чисто.
   
  На MajklMK, ku4ence, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. blueteacher

  blueteacher Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Хмм морате да ми помогните :( хмм

  И тој е човек, ако го сакаш навистина и цениш како другар ке го прифатиш, нормално е чудно сега за тебе и неочекувано но ако мислиш дека ти смета кажи му, бидејки сепак тој тебе те цени чим ти се доверил..
   
 8. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Јас имам другар бисексуалец.Нити сум судела,нити ќе судам.Негов е изборот.
  Многу добар другар ми е,доверлив и се тоа,и го ценам тоа што мене онака во лице ми кажа за неговата сексуална ориентација.Важен е карактерот,друго се е споредно.
   
 9. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  кога ја видов темава Другар ми е бисексуалец, прво што си помислив беше: Нека ти е жив и здрав :lol:
  Ама навистина, што се потресуваш? Зошто не би прололжиле да сте другари?
  Биди паметен, оправдај го ников ;)
   
 10. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Ако е бисексуалец не јаде луѓе де.Јас да сум на твое е место не би напишала ни на форумов туку како другар би го подржала :) Тој ти сатанл другар и те прифатил со сите твои мани,па затоа не му врти грб ;)
   
 11. smartboyyy

  smartboyyy Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Хмм навистина го почитувам,, Ми е најдобар другар и секако дека ќе го поддржам до крај...
   
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  6.153
  незнам зошто но понекогаш мислам дека се отвараат вакви теми само за да се испровоцираат членовите на форумот. Се позачестени се темите за сексуалната орентација само од новите членови. Дај боже да грешам и да поставувате прашања кои навистина ве мачат а не само за да си правите Сеир на паметот.
  Но еве ке одговорам ...
  И јас како останатите ке речам дека тоа не би требало да ти биде проблем особено затоа што ти е другар.Значи не ти навлегува во твојата интима ниту пак се меша во твојата сексуалност. ТОЈ ТИ Е ДРУГАР
  неговата определба е лична и не те повредува тебе во никој случај.
  Пострашно е ако на другаркати и се допаѓа твојот БИ другар...Дали би требало да и кажеш ...Е тоа е веке проблем ...
  замисли твојата најдобра другарка се мува со твојот Би другар кој не и кажува дека е Би ...
  Е ова по мене заслужува тема.
   
 13. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  :up:

  Инаку,
  со оглед на тоа што за горното прашање сите сме истомисленици, може и ова овде да го прокоментираме 8) Секако повеќето теми влегуваат од една дискусија во друга..

  Според мене во таков случај не би требало да се кажува на другарката за ситуацијата на другарот зошто е кажана во доверба. Сепак тој е би, и не е дека таа нема никакви шанси па да испадне дека џабе си го троши времето. Има. Јас во вакви околности не би се мешала во развојот на нивната приказна.
   
 14. Psihologue

  Psihologue Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  57
  Па, баш затоа што е педер и има вишок на женски хормони нормално дека повеќе ќе се дружи и занима со жени и ќе изиграва другарка.

  Хомосексуалноста не е избор, туку генетско пореметување со вишок женски хормони. Затоа сите лезбејки изгледаат како машко , затоа што имаат вишок машки хормони. Нема заебанција со генетика.
   
 15. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Еј да, и ова smartboyyy:
  Ме потсети Psihologue... Па и боље вака, ќе ти ги мести женските што му се другарки ;)
   
 16. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  6.153
  еве зошто ги сакам постарите членови поздравче мадам-а :*
  ги сакам и новите без да се лутите .... ;)
  инаку мадам да ти го прекоментирам мислењето...
  Да и јас сум за тоа дека ако нешто е во доверба кажано треба да остане во доверба. Но замисли само да си на местото на девојчето. Како би ти било ако другарти не ти го кажал ова. Кое не е баш ситна работа за криење.
  Мислам дека јас би инсистирала другарми тоа да им го кажува на оние со кој е во врска. А ако не и каже мислам дека Ќе му речам дека Јас Ќе и кажам и по цена на неговото другарство . Зошто јас би сакала некој да ми каже кога би била на тоа место.
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Psihologue

  Psihologue Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  57
  Не ми сметаат, искрено никогаш не сум навредил педер или лезбејка, али никогаш и не сум се дружел со нив. Искрено ниту сакам да се дружам со нив како што и не сакам некоја курвештија да имам за другарка т.е. таа да мисли дека ми е другарка.

  П.С. Смартбој, другар ти е бисексуалец или ти си латентен педер и отвораш тема само за да си олесниш? :)
   
 18. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  :*

  Абе види, јас си замислувам и многу е тапа да не знам јас што се исполапал дечко ми :tmi:
  Ама некако не е ферски да се мешаат тие на кои им е доверен муабетот. А дефинитивно идеална и најбезбојна одлука е тоа што пиша: инсистирање на би-другарот сам да си каже зошто сепак ако се во врска девојката има право да знае. И јас веројатно така би постапила ако веќе им се усериозни работата, ама ако е како што имаше спомнато претходно, само да го свиѓа онда мислам дека не мора да се форсира вистината со оглед на тоа што не знаеме каде би отишло нивното свиѓање. Во случај да има потенцијал за да се деси нешто тогаш дефинитивно треба да се отворат картите :wasntme:
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски

  Таман мислев дека нема што понатаму да се мудрува дојдов да ти порачам да се олабајш малце. Да знаеш која машка појава сум јас, никогаш нема да избројам колку пендраци се дигнале на мене.

  Фала што не просветли. Болест било. Напиши научен труд со оваа тематика, ќе им биде од полза на луѓето кои патат од дијагнозава.

  А со твојата конзервативност шо праиме ? Јас мислам дека ти си со дијагноза. Таквата болест заслужува посебен третман во санаториум изолиран од педери и лезбејки.
   
  На Ucenik25, MajklMK и ku4ence им се допаѓа ова.
 20. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.